פרסומת
דלג

משרד הבריאות: הטפטפות בשוק הרוכלים אינן מאושרות

מאת: עומר כרמון ● 5/6/2015 21:23 ● ערב ערב 2709
ממשרד הבריאות נמסר השבוע ל'ערב ערב' כי מערכת הערפול בלחץ גבוה (הטפטפות) שהופעלה לפני שלושה שבועות בשוק הרוכלים בטיילת, לא אושרה בידי על ידו. המערכת שהותקנה בידי העירייה, מתיזה רסס מים על הרוכלים ועל התיירים המבקרים בשוק. היא עלולה, במידה ואינה מתוחזקת כראוי, לגרום למחלות זיהומיות קשות. ביניהן: מחלת הליגיונרים – הפוגעת בבני אדם דרך מערכת הנשימה ועלולה לגרום למוות. העירייה לא ענתה לשאלותינו בנושא
משרד הבריאות: הטפטפות בשוק הרוכלים אינן מאושרותמשרד הבריאות פרסם הנחיות ברורות בכל הנוגע למניעת התרבות חיידקים במערכות ערפול, כמו זו שמופעלת בשוק הרוכלים. ההוראות מתייחסות לטיב המים, טמפרטורת המים בנקודת ההתזה, כמות הכלור במים, ניקוז ועוד. בין השאר דורש המשרד, כי בכל פעם בו מופעלת המערכת מחדש, יוזרמו המים שעמדו במערכת אל מחוץ למערכת הערפול, עד לקבלת מים טריים. כמו כן דורש המשרד להפעיל את המערכת כעשר דקות לפני פתיחת האתר למבקרים, לבצע דיגום שוטף של המים לבדיקת איכותם. בכל יום אמורה להתבצע בדיקת כלור, עכירות וטמפרטורה. אחת לשלושה חודשים יש לבדוק חיידקי לגיונלה. על כל חריגה בערכים יש לדווח למשרד הבריאות.

"המערכת היא כישלון גדול"


אחד מבעלי הדוכנים בשוק הרוכלים, מסר השבוע ל'ערב ערב', כי השבוע ניתקה העירייה את זרם החשמל לדוכן שלו וקנסה אותו בסכום של 750 שקלים, משום שהתקין מצנן בדוכן שלו. "מערכת הערפול שהתקינו בשוק היא כישלון גדול. היא לא מקררת. בתוך הבסטה אנחנו מרגישים כאילו אנחנו יושבים בתנור - צולים אותנו מכל הכיוונים", הוא אומר. "60 משפחות יושבות בשוק ומתבשלות. יש כאן אנשים עם בעיות לב קשות וקשה להם להחזיק מעמד בחום הזה. לקחתי מצנן קטן שלא מרעיש ולא מזהם. הוא יונק חום ופולט קור לסביבה. זה לא מכער, זה מוסתר מאחורי הבסטות. אבל הם טוענים שאני פושע".

עיריית אילת לא ענתה לשאלותינו בנושא.

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש