פרסומת
דלג

מפולת בוץ קברה את מחסני יחידת החילוץ

מאת: עומר כרמון ● 27/6/2015 00:18 ● ערב ערב 2712
קו מים ראשי של חברת 'מקורות' 'התפוצץ' ליד מבנה 'בזק' (מול מתחם 'אלמוג'). שני רכבים חונים שקעו. מים זרמו גם לשדה התעופה ופרצו את הסוללה סמוך לכיכר המשטרה. קיר בוץ קבר תחתיו את מחסני יחידת החילוץ. נזק נגרם לרכבי היחידה, לשער החשמלי של תחנת הכיבוי ולמחסנים. עמוד חשמל נותר תלוי באוויר
מפולת בוץ קברה את מחסני יחידת החילוץביום שישי בבוקר התפוצץ קו מים ראשי של חברת 'מקורות' ליד מבנה 'בזק' (מול מתחם 'אלמוג'). כתוצאה מהפיצוץ נפער בור גדול שלתוכו שקעו שני רכבים חונים. כמו כן, זרמו כמויות עצומות של מים ברחוב שדרות התמרים. חול ואבנים הצטברו בחלקו העליון של רחוב שדרות התמרים. מים זרמו גם לכיוון שדה התעופה ופרצו את הסוללה סמוך לכיכר המשטרה. תנועת המטוסים בשדה לא שובשה.

צוותים של העירייה ניקו במהירות את נזקי השיטפון הבלתי צפוי, אולם הנזק הגדול נגרם בתחנת הכיבוי, הממוקמת בסמוך לנקודת פריצת המים. קיר בוץ קבר תחתיו את מחסני יחידת החילוץ. נזק נגרם לרכבי היחידה, לשער החשמלי של תחנת הכיבוי ולמחסנים. עמוד חשמל שעמד במקום נותר תלוי באוויר. למרבה המזל, לא הסתיים האירוע באסון.

מפקד שירותי הכיבוי אילת- אילות - טפסר יהודה קסנטיני, ומפקד יחידת חילוץ אילת-אילות - שרגא גרין, אמרו ל'ערב ערב' כי יש לבנות קיר בגב התחנה, כדי למנוע התמוטטות נוספת של הגבעה הסמוכה.

"יש ציוד שניזוק, אבל רובו ציוד גיבוי", אמר שרגא גרין. "חברת 'מקורות' לקחה אחריות על הנזק והתחייבה לפצות בגין הנזק שנגרם. היה שם עמוד חשמל שמעט התרסק על התחנה. זה יכול היה להיגמר בתוצאות קשות בהרבה".

בכמה מוערך הנזק?
"אני מעריך שמדובר בכמה עשרות אלפי שקלים"

מפקד שירותי הכיבוי אילת- אילות, טפסר יהודה קסנטיני, העריך כי הנזקים שנגרמו לתחנת הכיבוי, יסתכמו ב-50-60 אלף שקלים.

מחברת 'מקורות' נמסר בתגובה:"'מקורות' מספקת מי שתייה לאילת ממתקן ההתפלה 'סבחה' שבעיר, באמצעות תחנות ומערכת קווים. ביום שישי האחרון אירע פיצוץ באחד מקווי המים. 'מקורות' טיפלה בפיצוץ באופן מיידי ומנעה פגיעה בהמשך אספקת המים הסדירה והאמינה לעיר אילת, זאת תוך מזעור הסיכונים לנפש ולסביבה".

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה
הצינור שקרס

תמונת כתבה
שדרות התמרים מכוסים בסחף

תמונת כתבה
תחנת כיבוי אילת

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש