פרסומת
דלג

מבצע החתולים הגדול

מאת: עומר כרמון ● 23/10/2015 20:49 ● ערב ערב 2729
כחמישית מחתולי הרחוב באילת עוקרו וסורסו בשבועיים האחרונים במבצע גדול שערכה העירייה ברחבי העיר, בדגש על בתי המלון בחוף הצפוני. ביום שני הצטרפנו לפקחי העירייה שביצעו לכידות בשיכוני 'סינג סינג' ומצאנו חתולים חכמים
מבצע החתולים הגדולמנהל אגף השירות הווטרינרי בעיריית אילת, ד"ר אורן אברמוביץ, מסר ל'ערב ערב' כי כ-550 חתולי רחוב עוקרו וסורסו בשבועיים האחרונים, במבצע גדול שערכה העירייה ברחבי העיר. כמחצית מהחתולים נלכדו בבתי מלון, בעיקר בחוף הצפוני. "אני מעריך שיש באילת כ-2,500 חתולי רחוב, לפיכך הכמות בה טיפלנו במבצע הזה, היא משמעותית ביותר", אמר ד"ר אברמוביץ. "אני שמח להגיד שגם הפעם מצאתי בהנהלת העירייה נכונות רבה לממן את המבצע הזה ואת המבצעים הבאים - בהם אני רוצה להתמקד בחוף הדרומי ובאזור התעשייה".

החתולים נתפסים במלכודות ומובאים לניתוח שמבטיח כי לא יוכלו להעמיד עוד צאצאים. בתום הניתוח, הם מסומנים באמצעות חתך קטן באוזן, כדי שלא יילכדו בטעות שוב באחד מהמבצעים הבא. כל מלכודת מסומנת בכתובת המדויקת ממנה נלקח החתול, כדי שניתן יהיה להשיבו לשטח שלו.

יצא מהכלוב כמנצח


ביום שני השבוע, הצטרפנו לצמד הפקחים שי אופיר וארז שפר, שלכדו חתולים וחתולות בבניין 'סינג סינג'. בין ערימות האשפה, ריחות הביוב וההזנחה הבלתי נתפסת בבניין המגורים הענק הממוקם בלב העיר, מתגוררים חתולים רבים. שיטת הלכידה פשוטה: שימורי טונה מוכנסים לתוך הכלוב. מרבית החתולים הרעבים לא עומדים בפיתוי, נכנסים פנימה, דורכים על הידית שסוגרת עליהם את המלכודת והם מוצאים עצמם תוך זמן קצר מוסעים לחדר הניתוח. אולם מסתבר כי לא כל החתולים תמימים, וב'סינג סינג' מצאנו שני חתולים חכמים: הראשון הבחין בחברתו נסגרת במלכודת, רץ אליה כדי לנסות לסייע. כשראה שאינו מצליח, התרחק מהמקום וסירב לכל תחינות הפקחים לקבל נתחי טונה. חתול שני הצליח להערים על כולם. נכנס לתוך המלכודת, אכל את כל המזון, אך באקרובטיות יוצאת דופן, הצליח לא לדרוך על הידית שמפעילה את המלכודת, ואז יצא מהכלוב כמנצח.

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה


חדשות אילת