פרסומת
דלג

בגלל חובבנות ורשלנות: מהומה בכבישי העיר

מאת: עומר כרמון ● 6/11/2015 20:17 ● ערב ערב 2731
סגירה פתאומית של מעגל התנועה ברחובות דרבן וקאמפן, גרמה השבוע לאסון תחבורתי. מאות כלי רכב נאלצו לנסוע בשבילי עפר משובשים, בנתיבים נגדיים, על מדשאה ואיי תנועה. כלי רכב אחרים - ביניהם אוטובוסים רבים, שבו על עקבותיהם. מפקדי כוחות החירום באילת הורו על הפסקה מידית של העבודות. מפקד משטרת התנועה: "תיעדנו את מה שקרה באמצעות תמונות וסרטונים ובכוונתנו למצות את הדין עם האחראים"
בגלל חובבנות ורשלנות: מהומה בכבישי העיר

מאות כלי רכב נאלצו ביום שני לנסוע באזור התיירות בשבילי עפר משובשים, בנתיבים נגדיים, על מדשאה ואיי תנועה. כלי רכב אחרים - ביניהם אוטובוסים רבים, שבו על עקבותיהם לאחר שנסעו לשווא בכביש עוקף מלונות. מפקד משטרת התנועה באילת, רפ"ק שלום רם, אמר ל'ערב ערב', כי בכוונת המשטרה למצות את הדין עם האחראים למחדל. משירותי כיבוי אילת נמסר לנו, כי בשל העבודות שלא תואמו כנדרש בצומת הרחובות דרבן וקאמפן, נחסם ציר שצריך לשמש את במקרה חירום את כוחות ההצלה.

הנהגים שלא ידעו כיצד להמשיך בדרכם בשל חסימת פתע שביצע קבלן של העירייה סמוך למעגל התנועה של רחובות דרבן וקאמפן, נכנסו לנתיב הנגדי ברחוב קאמפן ומשם המשיכו בשביל עפר ובנתיב הנגדי של רחוב דרבן. כשנתקלו ברכבים שהגיעו מרחוב קאמן, לא ניתן היה להסדיר את התוהו ובוהו במקום. ניידת של משטרת התנועה הוזעקה למקום, אך התקשתה להתגבר על אי הסדר. רוכבת אופנים צעירה שנאלצה לנסוע על שביל העפר המשובש, נפלה ונחבלה, ופונתה לטיפול רפואי.

"השלטים עדיין בייצור"

"במעגל התנועה של רחובות דרבן וקאמפן קיימות מזה חודשים ארוכים גבשושיות שמסכנות רוכבי קטנועים", אמר ל'ערב ערב' מפקד משטרת התנועה באילת, רפ"ק שלום רם. "פנינו בנושא זה לעירייה, וביקשנו ממנה לפחות לסמן את הבורות, כדי שקטנועים לא יחליקו. אפילו פתחנו בעצמנו פנייה במוקד העירוני, אבל הסימון לא בוצע. בשבוע שעבר, העירייה הגישה באופן בהול בקשה לסגירה מעכשיו לעכשיו, כדי לסלול במקום. תמוה בעיני מדוע הגישו את הבקשה בדרך כזאת, אני דורש תמיד שיגישו בקשה כזאת לפחות 14 ימים מראש, אבל החלטנו בכל זאת לאשר להם לעבוד בגלל שמדובר במפגע בטיחותי. עם זאת, ביקשנו שיעשו את העבודות באופן מודרג, כדי שלא כל הכביש ייחסם וניתן יהיה להעביר רכבים, וכן: שיציבו שילוט מקדים בכבישים המובילים למקום, כדי שנהגים יידעו על החסימה. הקבלן לא עמד בתנאים. לא הציב שילוט מקדים על פי התוכנית וזאת היתה התוצאה. כשהחלה המהומה, לא הייתי בעיר. קיבלתי דיווח על המתרחש, התקשרתי לקבלן והוא אמר לי: 'השלטים עדיין בייצור'. לא יאמן. תיעדנו את מה שקרה שם באמצעות תמונות וסרטונים ובכוונתנו למצות את הדין עם האחראים".

דובר שירותי כיבוי אש אילת, רועי לוי, מסר ל'ערב ערב': "סגירת כביש צריכה להיות עם אפשרות פתיחה בחירום. לציר הזה יש חשיבות אסטרטגית בצמצום זמן התגובה שלנו להגעה לאירוע חירום בבתי המלון. כשהבנו שהכביש נסגר, הורו המפקדים על הפסקה מידית של העבודות".

שאלנו את עיריית אילת מדוע החלו העבודות במקום מבלי שנמסרה הודעה לכיבוי אש, מבלי שתואם הדבר כראוי עם המשטרה ומבלי שהוצבו תמרורים כנדרש? הנהלת העירייה בחרה לא לענות.

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש