פרסומת
דלג

'ישרוטל' ו'אפריקה ישראל' דורשות: לבטל את מתקן השעשועים החדש

מאת: עומר כרמון ● 29/1/2016 20:51 ● ערב ערב 2743
מלונות 'ישרוטל' ו'אפריקה ישראל' פנו השבוע לבית המשפט בבקשה שיבטל את התוכנית שאושרה בידי עיריית אילת להקים מתקן שעשועים על גג מתחם הקניות 'רד'. "בכל זמן פעילות המתקן, יישמעו צרחות אימה מהדהדות של היושבים במתקן, כאשר לשם משיכת לקוחות וקהל היעד, בכוונת יזמיות התוכנית להאיר את המתקן לכל אורכו וגובהו באורות צבעוניים בולטים מהבהבים". היזם ברוך קבלו: "האטרקציה תמשיך את הרצף של הטיילת. הזמנו סקר אקוסטי. מהסקר מבינים חד וחלק שאין שום בעיית רעש. זה נבדק בתנאים המחמירים ביותר. עם חדרים בחלונות פתוחים"
'ישרוטל' ו'אפריקה ישראל' דורשות: לבטל את מתקן השעשועים החדש

מלונות 'ישרוטל' ו'אפריקה ישראל' פנו השבוע לבית המשפט המחוזי בבקשה שיבטל את התוכנית שאושרה בידי עיריית אילת להקים מתקן שעשועים על גג מתחם הקניות 'רד'. העותרות טוענות כי המתקן יגרום למפגעי רעש ותאורה במלונות 'המלך שלמה' ו'קראון פלאזה' הסמוכים. כמו כן לגרסתן, נפלו פגמים בהפקדת התוכנית ובפרסומה. 

 

"מסע בשחקים"

 

"מדובר במתקן שעשועים המוכר בעולם בשם Skyscraper Ride – 'מסע בשחקים'", טוענות 'ישרוטל' ו'אפריקה ישראל'. "המתקן מורכב מתורן מרכזי שמתנשא לגובה רב של עשרות מטרים. בזמן השימוש במתקן חווים המשתמשים תחושת ריחוף מהירה – מעלה ומטה והנוף שמסביב. מטבע הדברים, לאור טיב הפעילות המוצעת במתקן והגובה הרב אליו מסתובבות הזרועות (על קצותיהן יושבים המשתמשים) אזי עניין לנו ב'מבחן אומץ' למי שלוקח בו חלק. בהתאמה, הרי שבכל זמן פעילות המתקן, נשמעות צרחות אימה מהדהדות של היושבים במתקן. ולכך להוסיף כי מתקן מסוג זה מושך אליו קהל צופים רב (של ילדים ובני נוער בעיקר), על ההמולה והרעש שייווצרו במקום. שעות פעילותו של המתקן (בייחוד בחודשי הקיץ) צפויות להיות עד לשעות הלילה הקטנות (01:00-02:00 לפנות בוקר), כאשר לשם משיכת לקוחות וקהל היעד, בכוונת יזמיות התוכנית להאיר את המתקן לכל אורכו וגובהו באורות צבעוניים בולטים מהבהבים, בדומה למתקנים הקיימים במקומות אחרים ובמתחמי 'לונה פארק' למיניהם. המקרקעין עליהם אושר המתקן, נמצאים כ-70 מטרים צפונית למלון 'המלך שלמה' וכ-20 מטרים דרום מזרחית למלון 'קראון פלאזה אילת'. כשליש מחדרי 'המלך שלמה' וכחמישית מחדרי 'קראון פלאזה' פונים לעברו של המתקן המתנשא לגובה של עשרות מטרים מעל פני האדמה... בשנים האחרונות השקיעה 'ישרוטל' כ-30 מיליון שקלים בשיפוץ כלל חדרי מלון 'המלך שלמה'. המדובר במלון חמישה כוכבים הראשון באילת. בית המלון הוקם בשנות ה-80' בעידודה ובגיבויה של העירייה, והושקע בהקמתו כסף רב. המלון היווה חלוץ אשר בעקבותיו נבנו מלונות יוקרה נוספים בחוף הצפוני. כך גם 'מלונות אפריקה', אף היא ברמת דירוג גבוהה, השקיעה בשנים האחרונות מיליוני שקלים בשיפוצו של מלון 'קראון פלאזה' והיא מגבשת תוכנית השקעות רב שנתית של מיליוני שקלים. 'המלך שלמה' ו'קראון פלאזה'  הביאו למעשה לפיתוחו של החוף הצפוני, ולכך שאזור זה הפך להיות לאזור תיירותי משגשג ויעד נופש מועדף המושך אליו מאות אלפי תיירים בכל שנה... אין ולא יעלה על הדעת למחוק במחי יד את אותן השקעות, כמו גם לפגוע באופיו  התיירותי והיוקרתי של האזור, רק בכדי למלא אחר גחמתם הכלכלית של יזמי התוכנית. התנהלות מעין זו, תרחיק (ללא כל ספק) משקיעים במלונאות בעיר אילת".

 

"כמו תחנת רוח"

 

היזם ברוך קבלו, השותף בתוכנית להקמת מתקן השעשועים החדש (וגם מנכ"ל חברת 'יוסי אברהמי' באילת, שותף במתקן השעשועים שהוקם על גג בניין 'הספירל' בטיילת ויו"ר הנהלת סניף 'הליכוד' בעיר), אמר  ל'ערב ערב' בתגובה להגשת העתירה: "אנחנו נחושים להקים אטרקציה שתעשה טוב לעיר. בטענות לגבי פגיעה באיכות החיים של אורחי המלונות, אין כלום. האטרקציה הזאת ממשיכה את הרצף של הטיילת. מדובר בסך הכל בעמוד אחד שעובד כמו תחנת רוח: זרוע ארוכה, שבכל צד שלה שני אנשים והיא מסתובבת ממערב למזרח. יותר מבתי מלון, העיר הזאת צריכה עכשיו אטרקציות. זה אינטרס ראשון של העיר וצריך ללכת עם זה עד הסוף. האטרקציה הזאת תהיה עוגן לאזור כולו. אנחנו יזמים, בני המקום, מבקשים להקים אטרקציה ללא שום טובת הנאה מהעירייה או מהממשלה. אנחנו חושבים שהמתקן מתאים לתדמית התיירותית של האזור. התייר יראה את העמוד ואת התאורה ויגיע לכאן. בדרך, ירצה לאכול ולשתות בטיילת 'המלך שלמה'. הזמנו סקר אקוסטי. מהסקר מבינים חד וחלק שאין שום בעיית רעש. זה נבדק בתנאים המחמירים ביותר. עם חדרים בחלונות פתוחים". 

 

                      הדמיית המתקן המתוכנן

חדשות אילת
 

שתפו את הכתבה בפייסבוק