פרסומת
דלג

שוהים בלתי חוקיים מרצועת עזה ומחברון נעצרו באילת

מאת: עומר כרמון ● 6/1/2017 21:15 ● ערב ערב 2792
תושב חברון נעצר במחסום הכניסה לאילת, לאחר שבבדיקת זהותו התגלה כי הוא שוהה בלתי חוקי שהציג בפני השוטרים רישיון נהיגה מזויף של אזרח ישראלי. כתב אישום הוגש נגד תושב חאן יונס שהתגורר בדירה בבניין 1134. הוא נעצר לבדיקה בחוף הים ליד הטיילת, ונמצא כי הוא שוהה בישראל מבלי שיש לו היתר או אישור כדין. הנאשם טוען שברצועת עזה מאיימים על חייו ויש לו ילדה המתגוררת בישראל
שוהים בלתי חוקיים מרצועת עזה ומחברון נעצרו באילת

תושב חברון בן 36 נעצר השבוע במחסום הכניסה לאילת, לאחר שבבדיקת זהותו התגלה כי הוא שוהה בלתי חוקי שהציג בפני השוטרים רישיון נהיגה מזויף של אזרח ישראלי. נהג הרכב, תושב מזרח ירושלים, נעצר גם הוא, וטען בבית המשפט באמצעות בא כוחו, כי השב"ח הצטרף אליו ב'טרמפ' באזור ים המלח. לטענתו, הנוסע הציג לחיילים במחסום בים המלח את התעודה שהיתה ברשותו והחיילים אישרו לו להמשיך בנסיעה. רק במחסום באילת גילו החיילים שמדובר בתעודה מזויפת. המשטרה טענה מנגד כי הנהג החשוד אסף את הנוסע ביריחו ואין שום אינדיקציה שהם נבדקו במחסום כלשהו לפני שהגיעו לאילת. שופט בית משפט השלום באילת, תומר אורינוב, הורה על הארכת מעצרם של השניים וציין: "הנהג טוען שהחשוד השני עלה לרכבו כטרמפיסט והציג לו את רישיון הנהיגה המזויף כך שלא היתה לו יכולת לדעת שהמדובר בשב"ח. בא כוחו בדיון היום כי בדרך לאילת עברו החשודים במחסום צה"לי באזור מצוקי דרגות וגם שם החיילים לא הבחינו כי הנוסע ברכב הינו שב"ח. על פני הדברים מדובר בטענה השובה את העין ואולם מעיון בגרסת הנוסע במשטרה עולות תהיות מטרידות".

כתב אישום הוגש נגד תושב חאן יונס, בן 40, שהתגורר בדירה בבניין 1134. הוא נעצר לבדיקה בחוף הים ליד הטיילת, ונמצא כי הוא שוהה בישראל מבלי שיש לו היתר או אישור כדין. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים נגדו, וציינה כי כבר הורשע פעמיים בכניסה לישראל שלא כחוק ובהתחזות לאחר. בא כוחו של הנאשם ביקש מבית המשפט להבין כי מדובר באדם השוהה בישראל 23 שנים מכיוון שברצועת עזה מאיימים על חייו  ואף יש לו ילדה מאזרחית ישראלית, עמה קיים קשר זוגי בעבר. "זה לא תיק קלאסי של שב"ח", הוא אמר. "המשיב נמצא בארץ 23 שנים, יש לו משפחה, נשוי ויש לו ילדים. המשטרה לא הספיקה לחקור כמו שצריך, אם היתה פונה למשרד הפנים שיש בקשות חוזרות ונשנות ונתנו לו היתרים לשהות בארץ. ההסתברות שמשרד הפנים יתן לו היתר לשהות בארץ בין מטעמים הומניטריים היא גבוהה ביותר וזה לא המקרה שהשהיה שלו כאן מסכנת מישהו או שהוא יתחמק ולא יגיע להליכי משפט ולכן אבקש לשחרר אותו בתנאים שיבטיחו את התייצבותו בהליך המשפטי". בקשתו של הסנגור נדחתה ומעצרו של השב"ח הוארך.

חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש