פרסומת
דלג

אלופת ישראל היא שלנו

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 6/1/2017 22:00 ● מה נשמע 477
תגידו מזל טוב למורגן קולי, שחיינית הפועל אילת, שקטפה בסוף השבוע את התואר הנחשב - אלופת ישראל ב - 100 מ' מעורב אישי לגילאי 14 ● ובכלל, עם שלל המיקומים המכובדים שהביאה נבחרת השחייה בתחרות, אין פלא שמאמן הקבוצה סרגי גרום מבהיר השבוע: "אליפות כזו טובה לא הייתה לנו כבר 10 שנים" ● שאפו
אלופת ישראל היא שלנו
מורגן והמאמן גרום

שישה משחייני הפועל אילת של המאמן סרגיי גרום, השתתפו בסוף השבוע שעבר באליפות ישראל שהתקיימה במכון 'וינגייט'. מיטב השחיינים בארץ (מעל 900), מלמעלה מ- 60 אגודות, השתתפו בתחרות שנחשבה לאליפות ישראל לגילאי 14 עד בוגרים. במשך ארבעה ימים התקיימו המוקדמות בשעות הבוקר על פי חלוקה לגילאים השונים. רק 20 מאלו שהשיגו במוקדמות, ללא קשר לגילם, את 20 התוצאות הטובות ביותר באותו סגנון, השתתפו בערב בגמר. שלושת שחייני הנוער בגילאי 14-18 שקבעו במוקדמות את התוצאות הטובות ביותר אף זכו במדליות ובתארי אליפות, בהתאם לקטגוריית הגיל שלהם. במילים אחרות- שחיין נוער שהגיע לגמר, צריך היה לעבור עשרות רבות של שחיינים בוגרים בדרך לגמר. לכן הישגיה של השחיינית האילתית הצעירה מורגן קולי נחשבים לכל כך טובים, כשהיא חותמת על מקום 4 לגילאי 14 במקצה 100 מ' חופשי (1.10 ד'), מדליית ארד לגילאי 14 במקצה 50 מ' חופשי (27.8 שניות), מדליית כסף לגילה במקצה 50 מ' פרפר (29.6 שניות) ומדליית זהב ותואר אלופת ישראל לגילאי 14 במקצה 100 מ' מעורב אישי (1.10 ד'). אם לא די בכך, הרי שתוצאותיה אלו העלו את מורגן לשלושה גמרים של בוגרים כשהיא אחת מבין שלושת הצעירות ביותר שהשתתפו בגמרי הבוגרים ובכל מקרה היא זו שהגיעה להישגים הכי טובים בין הבוגרים. אולם בגמרים לא הצליחה מורגן להשתלב במקומות הראשונים, אבל היי, בהתחשב בגילה, גם ההשתתפות בגמר עצמו נחשבת להישג גדול.
שחיינית אילתית נוספת שהעפילה לגמרים הייתה אניה גרום, שלראשונה הצליחה להעפיל לארבעה גמרים בסגנונות שונים.במקצה 100 מ' מעורב אישי סיימה אניה במקום החמישי (1.06ד'), 50 מ' גב- מקום 7 (28.00שניות), 50 מ' פרפר- מקום 5 (28.00 שניות), 50 מ' חופשי- מקום 7 (27.2 שניות). אניה אמנם לא הצליחה לזכות במדלייה אבל עצם השתתפותה והמיקומים היפים אליהם הגיעה, זיכו את הקבוצה האילתית בניקוד חשוב. יחד עם הניקוד שהוסיפה למאזן מורגן קולי על הישגיה, סיימה הקבוצה מאילת עם 60 נקודות באמתחתה כשהיא מסיימת את האליפות שנייה מאזור הדרום אחרי הקבוצה מעומר שבשורותיה שחה האולימפי זיו קלנטרוב, ששיפר את מאזן הנקודות בקבוצה.

 

אלופת ישראל. מורגן (שמאלית)


עוד השתתפו מאילת באליפות ישראל: דניאל ספירטוס בן ה - 15, ג'קי טטצ'ין בן ה- 16, שחר שביט בת ה - 14  ועידן שביט - בן ה-18.יחד עם מורגן ואניה זינקו כולם למים 22 פעמים במוקדמות. ארבעת אלו אמנם לא הצליחו להעפיל לגמרים, אבל עדיין שיפרו את הישגיהם האישיים.
"אני יותר ממרוצה", סיכם השבוע המאמן סרגי גרום את השתתפותה של נבחרתו באליפות הארץ. "מאז הימים של יוליה בנך לא הייתה לנו אליפות מוצלחת כזו. חיכיתי להישגים כאלו הרבה זמן. העובדה שבגמר 50 מ' חופשי אניה ומורגן שחו זו לצד זו כבר אומרת הכל. העובדה שאניה סיימה בית ספר וירד ממנה לחץ הבגרויות והלימודים עושה לה טוב והיא מצליחה להתמקד יותר באימונים ובשחייה ומביעה להישגים. מורגן שמסרבת בתוקף לעבוד לפנימיית המחוננים ב'וינגייט' כי היא רוצה להשאר באילת, מצליחה להוכיח שאולי תפיסת החיים שלה דווקא נכונה והיא מאותת על כך שיש לה עוד הרבה מה להראות בבריכה. אני מרוצה מהן ומשאר חברי הנבחרת ומשוכנע שבעתיד הלא רחוק עוד נגיע להישגים מצוינים נוספים".


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש