פרסומת
דלג

דור העתיד כבר כאן

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: חיים דוד ● 15/9/2017 17:49 ● ערב ערב 2828
רגע אחרי שפשטו את בגדי בית הספר או תוך כדי בגרויות, שלושת השחקנים הצעירים של הפועל פתאל אילת לא מתכוונים לוותר על מה שהם אוהבים באמת- כדורסל ● שיחה על דקות משחק, על היכולת לשבת על הספסל ועל החלום הגדול- להוכיח שהם ראויים ● ולא, זה שהביאו לקבוצה את עמית עבו, אוטוטו בן 18, שחקן נבחרת ישראל, לא מבאסת אותם, נהפוך הוא, כשהוא כאן, יש להם לאן לשאוף ● צעירים במתפרצת
דור העתיד כבר כאן

זה לא סוד שאחת הדילמות הקשות של קבוצת פריפריה כמו אילת שמשחקת בליגת העל, היא איך וכמה משלבים את השחקנים המקומיים. גם באילת הדילמה הזו מתעוררת בכל עונה מחדש, כששני צעירים בדרך כלל מוזמנים להשתלב בקבוצה הבוגרת, אלא שבמקרה הטוב הם זוכים להתאמן עם הבוגרים (גם זה לא תמיד) ובמקרה הפחות טוב הם רואים את העונה כולה מהספסל. לא מעט שמות של שחקני נוער טובים עברו בקבוצה הבוגרת של הפועל פתאל אילת, אלא שמהר מאוד הם מבינים בזה אחר זה, שהחלום שיגלו אותך, דווקא לא יתחיל מהספסל. ואף על פי כן ולמרות הכל, בכל שנה יש מי שיותר משמחים וגאים לקבל את ההזדמנות הזו. בעונה הקרובה לא הסתפק הצוות המקצועי ברשותו של המאמן מאיר טפירו בשני צעירים מקומיים, אלא חיזקו את השורות בעמית עבו, שחקן נבחרת הנוער של ישראל בכדורסל, אחד הכשרונות העולים בענף, יוצא אגודת מכבי תל אביב, שהוחתם בקבוצה לשלוש שנים והוא עדיין לא בן 18, מה שאומר שבימים אלו ממש, עושים בקבוצה מאמצים לשלב את עבו באחד מבתי הספר התיכוניים בעיר, להשלמת לימודיו. אליו יצטרפו שני שחקנים מצטיינים מקומיים, שנבחרו מקרב שורות שחקני הנוער של האגודה: דניאל ראובן, שהחל את דרכו בקבוצה באמצע העונה הקודמת ורועי אינדיק הצעיר.


 

נעים להכיר: עמית אבו

 

תלמיד כתה י'ב, שחקן נבחרת הנוער של ישראל, גדל באגודת מכבי תל אביב ובשנה שעברה גם השתייך לסגל הקבוצה. חתום באילת לשלוש עונות, בתקווה כי את שירותו הצבאי יעשה באחד הבסיסים באזור, מה שיאפשר לו להמשיך להתאמן בקבוצה. אחד הכישרונות העולים בענף הכדורסל בארץ.

למה אילת? אני תוהה ועבו מספר כי היה בקשר עם טפירו כבר בעונה הקודמת ואולם אז לא הבשילו התנאים למעברו. 
בעונה הזו הקשר נתפר ולעבו היה ברור שהוא הולך עם טפירו לקבוצתו החדשה. "יצא שזו אילת", הוא אומר בחיוך. ומסביר את הקשר אל טפירו: "אני רואה איך הוא מתייחס לצעירים ואיך הוא מקדם אותם ואת זה בדיוק אני רוצה".

כבר נוצר קשר בינך לבין הצעירים האילתים בקבוצה?
"ברור. יש לאילת במרכז כבר לפחות חמישה שחקנים שהגיעו לרמות גבוהות, מה שאומר שיש בעיר פוטנציאל טוב. צריך הרבה רצון וגם יכולת כדי לעשות את זה, לא לוותר ולשאוף להגיע לרמות הכי גבוהות. אני מעריך את זה שהצעירים כאן לא מוותרים, למרות שהם לא זוכים להרבה דקות משחק. רק ככה בסופו של דבר מצליחים".

איך מתגברים על הריחוק מכל המוכר?
"בהתחלה זה קצת הטריד, אבל כדי להגיע לאן שאתה רוצה להגיע בחיים, צריך לפעמים לעשות וויתורים. אז ויתרתי על המוכר והנוח, על המשפחה והחברים הקרובים, אבל אני לא דואג, גם ההורים וגם החברים יבואו לבקר. בינתיים אמא מציידת בהרבה אוכל מהבית", הוא אומר בחיוך. עבור עבו זו תהייה העונה הראשונה בה הוא משולב בקבוצת בוגרים כדת וכדין והוא מתכוון להוכיח שהוא כבר מתאים לרמה הזו. "המטרה העונה להשתפר בכל יום ויום", הוא אומר בנחישות.דניאל ראובן

 


 אילתי, לפני גיוס,  גדל בבית הספר לכדורסל מכתה ג' והמשיך לצמוח במחלקות הנוער של האגודה בעיר.
עכשיו, רגע אחרי שפשט את מדי בית הספר, הוא כבר מצליח להשתלב באימוני הבוקר של הקבוצה, מה שהיה קשה בעונה שעברה. "הקבוצה הזו היא מקום נהדר עבורי. אני יכול ללמוד כאן הרבה", הוא מבהיר ולא, הוא לא מתכוון להישבר מדקות ארוכות על הספסל. "אני מודע למצב הזה. ברור לי שבקבוצה אפשר ללמוד, לצבור ניסיון ולהשתפר. אין לי בכלל ספק שאם אגיע ליכולת הנדרשת על ידי המאמן הוא לא ישאיר אותי על הספסל. הכל בידיים שלי".

ומה על הצבא שבדרך?
"או שאדחה, או שאנסה להוציא 'ספורטאי פעיל', מה שיאפשר לי לשרת בסביבה ולהמשיך להתאמן. כך או כך על צבא לא מוותרים".
זה שהביאו העונה אחד כמו עמית, צעיר ממך וכבר מקבל את הצ'אנס, 


לא מתסכל?
"נהפוך הוא. עמית הוא הדוגמא עבורנו שיש לאן לשאוף. ההוכחה שגם אם אתה צעיר, אבל בעל יכולות, אף אחד לא יסתכל על הגיל שלך או מאיפה הגעת, ואתה תקבל את הצ'אנס. כשעמית כאן, זה ממריץ אפילו יותר להתאמץ ולהשתפר".

יש פרגון בבית?
דניאל צוחק: "המון. אמא ואבא מגיעים מאז ומתמיד לכל המשחקים. אחי שלומד בכתה ו' וגם הוא כבר משחק כדורסל, מתלהב וזה הדביק אפילו את אחותי הגדולה שמגיעה למשחקים והפכנ לחובבת כדורסל". 

רועי אינדיק

 


 תלמיד י'ב בבית הספר 'גולדווטר', משחק כדורסל מכתה ב' בבית הספר לכדורסל בעיר וצמח באגודה המקומית. 

למה כדורסל?
"ראיתי את אחי הגדול משחק ורציתי גם. מרגע שהתחלתי לא רציתי להפסיק. אחי אמנם פרש בכתה י'א אבל אני לא מתכוון לפרוש כל עוד אני נהנה ואוהב את המשחק. בחודש ינואר בשנה שעברה נפצעתי במשחק ושברתי את הרגל. הכי קל היה לפרוש, אבל אני לא ויתרתי. שלושה חודשים וחצי של אימונים ומאמצים עברו עלי בדרך חזרה לקבוצה. היה לי ברור שאני לא מוותר".

עד כמה גאה להיות בקבוצה?
"גאה מאוד. זו השנה הראשונה שלי בבוגרים. לחשוב על זה שנבחרתי מתוך מבחר רב של שחקנים שיש באגודה זה מחמיא ובעיקר מצדיק את כל העבודה הקשה והמאמצים שהשקעתי בכדורסל עד היום".

מוכן נפשית לספסל?
"אני לא מסכים עם הסטיגמה הזו. נכון, בעונה הראשונה בבוגרים יש עוד הרבה מה ללמוד וצריך להשתפר, אבל אני לא חושב שרד בגלל שאנחנו אילתים לא נזכה לראות מגרש. הכל עניין של יכולת, ואין לי ספק שכשאגיע לרמה הרצויה, אמצא את דרכיה למגרש".

איך זה עם אחד כמו עמית עבו בקבוצה?
"ממריץ מאוד. מישהו שאתה יכול רק להסתכל עליו ולשאוף להיות כמותו. רואים כמה הוא משקיע וזה לגמרי לא מוריד מוטיבציה אלא רק מחזק אותה".

מה רועי אינדיק מתכוון לתת העונה?
"הכל. משחק, כושר וכל מה שאדרש. הכל למען המטרה".

איך זה משתלב עם הלימודים?
"עם אימוני הבוקר יש עדיין בעיה, כי זה מתנגש, אבל משתדל לעשות מה שאפשר. התרגלתי כבר במחלקת הנוער לארגן את הזמן נכון כך שיפגע כמה שפחות בלימודים. בסך הכל אני תלמיד בסדר גמור".

וזמן חברים נשאר?
"את יודעת, בבית הספר, בסופי שבוע, ואל תשכחו שיש את החברים בכדורסל, אבל הכל מתוך בחירה וזה בסדר גמור".


 

חברים זוכרים את אודי

היום יום חמישי (14-9) בשעה 18:00 יפתח באולם 'בגין' טורניר הכדורסל המסורתי 'חברים זוכרים את אודי', לזכרו של אודי סגל ז"ל שחקן ומאמן באילת. שלא כמו בעשור הקודם של הטורניר, הפעם לא יעמדו שחקני הכדורסל הוותיקים במרכז העניינים, אלא זה יהיה טורניר טרום עונה לכל דבר בין ארבע קבוצות מליגת העל: הפועל פתאל אילת, הפועל תל אביב, מכבי אשדוד ונס ציונה.
להלן לו"ז הטורניר:
יום חמישי (14-9)- בעשה 18:00 הפועל תל אביב- נס ציונה.
שעה 19:45- טקס במעמד ראש העירייה ובני משפחת סגל.
שעה 21:00 משחק אילת- אשדוד.
יום שבת (16-9) בשעה 17:00 משחק בין המפסידות
על מקומות 3-4.
שעה 19:00 משחק אליפות בין המנצחות על מקומות 1-2.
בסיום המשחק יתקיים במקום טקס חלוקת הגביעים.
הקהל מוזמן לעודד. הכניסה חופשית.  


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש