פרסומת
דלג

חברים זוכרים את אודי הגרסה החדשה

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 16/9/2017 15:20 ● ערב ערב 2828
אחרי 10 שנים בהן זימן לאילת טורניר הכדורסל 'חברים את אודי' את וותיקי קבוצות הכדורסל בארץ, החליטו השנה המארגנים לוותר על הנוסטלגיה ● היום (חמישי ה- 14/9), תארח אילת את הטורניר, הפעם עם ארבע קבוצות מליגת העל: הפועל פתאל אילת, הפועל תל אביב, מכבי אשדוד ונס ציונה, לחגיגת כדורסל חמה ונמרצת של טרום העונה ● הכניסה חופשית
חברים זוכרים את אודי הגרסה החדשה

היום (ה') יפתח בעיר הטורניר המסורתי 'חברים זוכרים את אודי' לזכרו של אודי סגל ז"ל, אושיית כדורסל, שנפטר לפני כ – 12 שנה. שנה לאחר מותו, החליטה משפחתו של אודי להנציח את זכרו בטורניר וותיקים שהתקיים מאז ועד לפני שנה. בכל שנה הגיעו במסגרת הטורניר לעיר מיטב שחקני העבר של הקבוצות המובילות בארץ, ביניהם גם שחקני עבר בקבוצת הפועל אילת ואילות כדי לנער מעליהם את החלודה. בשנים האחרונות ארח הטורניר גם שחקנים וותיקים מרוסיה ממיטב הקבוצות המובילות שם אלא שבשנה שעברה, כשהטורניר משך אליו מעט מאוד קהל ובמקביל התברר גם ששחקני העבר ממשיכים להתבגר והמשימה לא פשוטה עבורם, הוחלט לצאת לדרך אחרת. "הגענו למסקנה הפשוטה שאחרי 10 שנות טורניר, הגברדיה הוותיקה הזדקנה בעשור", מסביר עו"ד נרי סגל, אחיו של אודי ז"ל, מהוגי ומארגני הטורניר לאורך שנותיו. "היה חשש לפציעות של השחקנים הוותיקים והבנו שהטורניר במתכונתו זו מיצה את עצמו. חיפשנו דרך חדשה והחלטנו שטורניר לקבוצות בליגת העל, בתקופה זו של טרום עונה, יכול לשרת גם אותנו בטורניר ההנצחה וגם את הקבוצה המקומית. הכוונה בשנים הבאות לשלב בין משחקי הקבוצות הבכירות גם את השחקנים הוותיקים במשחקונים קצרים, אלא שהשנה, בשל ההתארגנות, לא הספקנו לתת להם התרעה בזמן. הוותיקים כמובן הוזמנו להגיע ולצפות וגם כל האילתים מוזמנים להגיע לטורניר בחינם, ליהנות ולזכור. זה חשוב לי, חשוב למשפחתנו וגם חשוב לקבוצה האילתית". במסגרת זו של הטורניר במתכונתו החדשה, הסכימו בני המשפחה להזיז את קיומו מחודש פברואר, אז חל יום האזכרה לאודי, כדי להתאים את הטורניר לצרכי הקבוצה. "את האזכרה הרשמית נשאיר לנו לחוג המשפחה", אומר סגל.

 

קדימה ליגת העל


יעקב מלכה, מנהל אגף הספורט בעירייה, שהרים כהרגלו את הכפפה ואירגן יחד עם בני משפחת סגל ועם יו"ר הפועל פתאל אילת מוטי אמסלם את הטורניר המחודש, יעמיד על קו הזינוק של הטורניר היום, יום חמישי ארבע קבוצות מליגת העל: הפועל פתאל אילת, הפועל תל אביב, מכבי אשדוד ונס ציונה. "הטורניר הזה מאוד חשוב לקבוצה שלנו כטורניר אימון טרום עונה", מסביר מלכה, "והוא הפעם גם תפור על מידותינו".

לאחר הגרלה שהתקיימה מראש הוגרלו המשחקים הבאים:
היום יום חמישי (ה- 14/9) ייצא לדרך המשחק הראשון בשעה 18:00 בין הפועל תל אביב לנס ציונה.
בשעה 19:45- יתקיים באולם טקס קצר לזכרו של אודי ז"ל במעמד ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי ובני משפחת סגל.
בשעה 21:00 יתקיים המשחק בין אילת למכבי אשדוד.
ביום שישי ינצלו הקבוצות את שהותן בעיר לטובת אימונים במגרש וביום שבת הם יחזרו לשלבי הגמר.
בשעה 17:00 ישחקו מקומות 3-4 
בשעה 19:00 יתקיים משחק הגמר בין המנצחות בשלב הראשון. בסיום משחק הגמר יתקיים באולם טקס היום וחלוקת הגביעים.
לטובת האירוע הפיק יעקב מלכה חוברת על הקבוצות המשתתפות בטורניר, חוברת שתחולק לבאים לאולם.
תרשמו לפניכם היום יום חמישי (ה- 14/9) החל מהשעה 18:00.
יום שבת (16/9) החל מהשעה 17:00 אולם 'בגין'. הכניסה חופשית.

 

 ורק אודי לא יהיה שם

 


12 שנים עברו מאז מותו המפתיע של אודי סגל ז"ל, האיש שחי, שיחק ואימן כדורסל באילת ובחבל אילות. סגל לקה בליבו במהלך חופשת קיץ בטורקיה בה שהה עם אשתו הטריה מנישואיו השניים ובתם התינוקת. בבית החולים בטורקיה אמנם הצליחו להחיותו, אלא שאודי לא שב לעצמו מאז המקרה. לאחר חצי שנה של צער רב למשפחה נקבע מותו. היה זה בחודש פברואר. בן 50 היה במותו. שנה לאחר המקרה החליטה משפחת סגל הוותיקה כי הדרך הטובה ביותר להנציח את אודי תהייה באמצעות טורניר כדורסל, אבל לא סתם טורניר, אלא כזה שיפגיש על הפרקט את כל שחקני העבר איתם היה אודי קשור בדרך זו או אחרת במהלך חייו. כך נולד הטורניר חברים זוכרים את אודי, שהצליח לרגש בכל פעם מחדש את הצופים שמגיעים לאולם ומתרפקים על ימי הזוהר של הכדורסל באזור. השנה כאמור שונה הטורניר ויפגיש על המגרש את קבוצות ליגת העל.


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש