פרסומת
דלג

שלומית קונה סוכה

מאת: דורית בן נון ● צילום: מערכת ערב ערב ● 2/10/2017 09:57 ● מה נשמע 516
אם בעבר הלא ממש רחוק, אקט בניית הסוכה היה חלק בלתי נפרד מהחג, על כל התכנון ושלבי ההקמה, הרי שבעידן שלנו, במקום לשבור את הראש- פשוט קונים ● שלחנו את דורית בן נון לפשפש בין האפשרויות השונות ותופתעו מה גילינו ● מי אמר בונה סוכה?
שלומית קונה סוכה

תקופת החגים מיוחדת ומגבשת, כל המשפחה ביחד בין אם זה סביב השולחן אוכלים כמובן או צמים ומענים את נפשותינו ביחד. ראש השנה ויום כיפור מאחורינו ולפניניו ממש מעבר לפינה חג הסוכות מגיע בסערה. בכל סוכה יש השקעה רבה, החל מהתכנון, איפה נבנה, איך נגרור עצים, מי יסחוב, מי יעזור בבנייה, ועד לפרטים הקטנים- הקישוטים. ציורים ,שרשראות ונורות אור צבעוניות. ואם גם אצלכם בראש כבר עולה הזימזום על שלומית בונה סוכה, כדאי שתעצרו ותחשבו פעם נוספת, שכן היום שלומית בעיקר קונה סוכה.
הקמת הסוכה בשנת 2017 היא מהירה, פשוטה, אבל בהשוואה לסוכה של פעם, היא לא תמיד זולה, כי את העצים והסכך מחליפים עכשיו חומרים מתנפחים, מתכלים, משאבות, סכך סינטטי ועוד המצאות שלא חשבו עליהן כשהיינו ילדים ודפקנו עם פטיש ומסמר.


אז מה בתפריט הסוכות לשנת 2017?


סוכה מתנפחת שתוך שניות או דקות ספורות תעמוד לכם בנויה ומוכנה לתפארת, 'סוקמפינג'- כזאת שתבוא אתכם לכל מקום, ויש גם אחת שמתקפלת. ומה לגבי סוכה לטף, וסוכת יחיד, ובסוכה הגדולה בעולם ביקרתם כבר?  תעזבו את הפטיש תניחו את המסמר וקראו לשלומית אנחנו יוצאים לדרך.


 

סוכה מתנפחת

 

פטנט עולמי של חברת 'ירוק', למרות שהיום כבר ניתן למצוא את אותה גברת בשינוי אדרת גם בחברות שונות. הסוכה מתנפחת תוך 46 שניות בלבד. ב'סוכות איתן' תמצאו אחת שמתנפחת תוך 3 דקות (אם אתם לא ממהרים). בעלת שסתום לחץ אוויר אוטומטי, מגיעה מאוחסנת בתיק מותאם, קלה לאחסון וניוד ושוקלת בין 10-40 קילו תלוי בסוג, המידות מותאמות ויכולים לשבת בה  4-6 אנשים.
הסוכה תחזיק לכם שנים. היא חסכונית, לא נדרש זמן הקמה או מאמץ חוץ מחיבור למשאבה. הסוכה עשויה מחומרים ידידותיים ושומרת על איכות הסביבה בהשוואה לחלקי נסורת, מסמרים ישנים ושבורים ועוד מיני פסולת שנותרת מסוכה רגילה. והכי חשוב- תוכלו להשתמש בה גם מעבר לחג סוכות, אם זה לא נראה לכם מוזר לשבת בסוכה בפורים למשל.
איפה משיגים? באתר הבית של 'ירוק' או באתר הבית של 'סוכות איתן'. התענוג יעלה לכם  סביב 1000 ש"ח ויותר, כולל משאבה ועוד צ'ופרים לממהרים להזמין.


 

סוקמפינג

 

הלהיט שילך אתכם לכל מקום מתאים לתנאי שטח שונים ויכול לשמש אתכם מעבר לחג הסוכות. קבלו את הסוקמפינג העברייה ראשונה.
אחרי חג ראשון בסוכה הביתית חשקה נפשנו לצאת אל המרחבים, אבל עדיין לקיים את מצוות ישיבה בסוכה הסוכה הבאה בדיוק בשבילכם. 'סוכות נחלים' מפתיעה עם סוכת הקמפינג. פשוטה מאוד להרכבה, כך שתוך מספר דקות יש לכם סוכה לתפארת מדינת ישראל. הסוכה מגיעה בשני מארזים קומפקטיים, של סוכה וסכך. אם תמהרו להזמין תיהנו אפילו מצ'ופר מתנה- זוג כיסאות מתקפלות ושולחן, שכבר יתאימו לסוכה.
איפה משיגים? באתר הבית של 'סוכת נחלים'.
כמה? 599 ₪ .


 

סוכה מתקפלת

 


אחותה התאומה של ה'סוקמפינג'. סוכה קלה ופשוטה מאוד להרכבה באמצעות חיבור ללא צורך בפטיש ומסמרים. איכותיות וכשרה למהדרין בעלת 3 חלונות ודלת שנאטמת לחלוטין באמצעות רוכסן. הסוכה מודולארית, הניתנת להגדלה בהתאם לצרכים האישיים ומספר האורחים. עשויה מבד מצנח עמיד וחזק  נגד רוחות, גשמים ועוד. היא מתקפלת לגובה של 2.1 מטר וניתנת לאחסון ומגיעה בקיט ארוז הכולל פטיש גומי במתנה, והוראות הרכבה ללקוח.

איפה משיגים?
באתר הבית של 'סוכות שלום'.
המחיר משתנה בהתאם לגודל הסוכה. מתחיל ב- 900 ₪ ומגיע עד 1600 ₪. ניתן לרכוש קיט להגדלת הסוכה ב- 2 מטרים נוספים תמורת 329 ₪.סוכטף


אקדים ואציין שסוכה מדגם זה אזלה במחסנים ולא ניתן עוד להשיגה באילת. אבל היי, תמיד יש את סוכות של שנה הבאה. מדובר בסוכה אישית, קטנה וכיפית. המתנה הכי שווה לילדים בסוכות. כדי שהם לא יסתובבו לכם בין הרגלים ויפריעו בבישולים, חברת 'סוכות ירושלים' פיתחה מיני סוכה לילדים, שניתנת להרכבה בקלות תוך דקות ספורות ומתאימה לישיבה של שני ילדים בתוכה, אותה הם יוכלו לקשט באהבה, לאכול בה את ארוחות היום, לקיים את מצוות ישיבה בסוכה, וכל זה בתוך הבית! ההרכבה פשוטה ויכולה להיעשות בידי הילדים. היא מתקפלת ומגיעה עם תיק נשיאה וערכת יצירה לקישוטים לסוכה.

איפה השגנו?
בערוץ הקניות או באתר הבית של 'צוות גדרון'. או באתר הבית של FLYSHOP .
המחירים נעים בין 179 ₪ ל 199 ₪.


 

סוכה ממוחזרת


הסוכה הממוחזרת הגדולה בארץ שמעבירה גם מסר טוב נבנתה בירושלים בסוכות 2012 ומאז טרנד העיצוב במוצרי מחזור רק הולך וצובר תאוצה. לא עוד דפים, נעצים, מחטים, ניירות קרפ וצלופן.
אנו מדברים על סוכה שכל כולה מעוצבת ומקושטת מבקבוקים ממוחזרים, גודלה כ- 1000 מ"ר וגובהה 5 מטרים. היא הוקמה על ידי עיריית ירושלים ומשכה אליה אלפי מבקרים.
קישוטי הסוכה תוכננו ונבנו מ- 24,000בקבוקים ממוחזרים בעיצובה של המעצבת התעשייתית הדס איצקוביץ'. החומרים מהם נבנו הקישוטים כולם מחומרים ממוחזרים בלבד, קישוטים "ירוקים" שבוצעו בשימוש חוזר בבקבוקי פלסטיק של ליטר וחצי מסוגים שונים. הפקקים הושחלו למחרוזות, התחתיות עוצבו לסוכריות ענק בנוסף לשרשראות ענקיות אשר כולם מקשטים את סוכת הענק, הקישוטים מקבלים החזרי אור והשתקפויות מעיצוב התאורה שנעשה על ידי גיל טייכמן.
איך משיגים? את הסוכה המדוברת מן הסתם כבר פירקו, אבל לכל מי שיש אהבה לירוק והרבה סבלנות ודמיון  יוכל ליצור בעצמו אגב השגת בקבוקים בפחי המחזור השונים הפרוסים ברחבי העיר ובבתי הספר. זה לא יעלה לכם, ועל הדרך עשיתם משהו למען היקום. 

סוכת יחיד


שקט ושלווה רק אני והסוכה שלי. מתאימה לאנשים הפרטיים שביננו, ומי שדווקא לא מעוניין לארח, אבל רוצה לחוות את החג, הסוכה הזאת במיוחד בשבילכם.
לא צריך אישור מאף אחד לגבי איך מתי ואיפה למקם, ניתן להקים אותה בכל מקום אפילו במרפסת הבית ומה שהכי כייף זה שלא צריך לתרץ את אי הזמנת האורחים כי פשוט , באמת, אין מקום.
איפה משיגים? באתרים השונים: 
"הכול בו לגן", "סוכות נחלים", "סוכות הדר".
מחיר- החל מ- 300 ₪ , תלוי בכמה מפנקת הסוכה.


 

הסוכה הכי גדולה בעולם         

                                
הסוכה הגדולה בעולם (טרם נשבר השיא) מוקמת מדי שנה בחצר מלון 'גרנד קורט' בירושלים ומיועדת לכ- 600 אורחים. צוות של כ-15 עובדים עומל במשך 3 ימים לבנות את הסוכה שגודלה 88 מ"ר  והיא כוללת 500 עמודי תמיכה, 200 פלטות של עץ, 180 מנורות ו-700 ק"ג של סכך וממש כמו בית מלון לכל דבר ניתן לשכור מיטה בסוכה מסודרת ומוצעת במיטב הסדינים, שמיכות וכריות בית המלון ברמת פינוק מהגבוהות שיש.


חג סוכות שמח כבר איחלנו


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש