פרסומת
דלג

המורים לחינוך גופני: "לבטל את מרוץ השדה בעיר"

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: אילוסטרציה ● 2/10/2017 20:26 ● ערב ערב 2831
לאחר מסורת של שנים ארוכות, הגיעה בשבוע שעבר בקשה מוזרה לשולחנו של מנהל אגף הספורט בעיריית אילת: "לבטל את מרוצי השדה" ● מאחורי היוזמה עומדים מספר מורים לחינוך גופני שטוענים כי אין להם את היכולת לאמן את התלמידים כראוי לקראת המרוץ ● לבסוף הושגה פשרה- המרוץ יתקיים כתחרות אישית, בלי גביעים לבתי הספר
המורים לחינוך גופני: ''לבטל את מרוץ השדה בעיר''

בשנה שעברה הקימו המורים לחינוך גופני קול צעקה, כאשר מנהל אגף הספורט בעיריית אילת, יעקב מלכה, ביקש לאחד את תחרות ריצות השדה המסורתית עם המרוץ המדברי המתקיים בעיר. לאחר משא ומתן בין הצדדים, הופרדו התחרויות ומרוץ השדה לבתי הספר היסודיים התקיים בנפרד ואף הוגדר כ"מוצלח מאוד", אלא שלאחרונה, הונחה על שולחנו של מלכה, בקשה מפתיעה מצד כמה מורים לחינוך גופני בבתי הספר היסודיים בעיר, שדרשו לבטל את קיומו של המרוץ בטענה כי אין להם את התנאים המתאימים לאמן את התלמידים לקראת המרוץ. לטענת המורים מאחר ובבתי הספר אין מסלולי ריצה ארוכים, הם אינם יכולים לאמן את התלמידים בתנאי שטח למקצי מרוצי השטח הארוכים יחסית. לצד המורים שביקשו את ביטול המרוץ היו גם מורים שלא הסכימו לבטל, וגם מנהל אגף הספורט בעצמו הבהיר כי מדובר במסורת ארוכת שנים ובתחרות חשובה לתלמידים שאין לבטלה. בשבוע שעבר התקיימה ישיבה בין המורים לחינוך גופני בעיר לבין נציגי אגף הספורט בעירייה, בסיומה הגיעו הצדדים לפשרה לפיה תחרות ריצות השדה תתקיים גם השנה אלא שבמקום גביעים לבתי הספר על ניקוד מצטבר, יוענקו השנה רק מדליות לתלמידים על הישגיהם האישיים ובכך למעשה לא יוכל אף אחד לבוא בטענות למורים על כישלון בית ספרי.

היה השבוע מי שהגדיר את הפשרה הזו ככסת"ח מצד המורים והיה גם מי שטען כי גם אימונים בשטח בית הספר מספיקים כדי לייצג בצורה טובה בתחרות ריצות השדה. כך או כך באגף הספורט ברכו על המוגמר וככל הנראה התחרות תתקיים בחודש נובמבר השנה. 


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק