פרסומת
דלג

עיריית אילת נגד ''מוכר הסיגריות''

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● 6/10/2017 01:23 ● ערב ערב 2831
דוברת העירייה פרסמה השבוע הודעה יוצאת דופן: ''עיריית אילת הגישה בשבוע שעבר, תביעה לפי חוק איסור לשון הרע כנגד תושב העיר, שפרסם והפיץ דברי כזב ולשון הרע כנגדה. הנתבע – אילן ברגמן המכנה את עצמו ''מוכר הסיגריות'', נהג לפרסם פוסטים בפייסבוק בהם הכפיש את העירייה. לאחר שנחסם על ידי פייסבוק המשיך התושב להפיץ את דברי הכזב דרך אפליקציית וואטס אפ. תביעה נוספת הוגשה כנגד ארנן ליפשיץ, שהפיץ את הפוסטים שפורסמו על ידי ברגמן וסרב להסיר את השיתוף ולחזור בו מהתנהלותו.
עיריית אילת נגד ''מוכר הסיגריות''

 

ראשית הדברים נשוא התביעות היתה ביום 15.6.2017, אז פרסם התושב אילן ברגמן פוסט בו כתב: "כ 10 ימים מתנהלת חקירה...הוחרמו מסמכים ומחשבים...הן מהעירייה והן מקבלן מוכר.." למרות שהתבקש להסיר את דברי השקר, הוא לא עשה כן ואף המשיך בהפצת דברי הכזב ולשון הרע תוך הטעיית תושבי אילת.

על כן, ביום 20.8.2017 פנתה העירייה לתושב באמצעות בא כוחה, במכתב התראה טרם נקיטת הליכים משפטיים, במסגרתו התבקש הנתבע להסיר את הפרסום הפוגעני, לפרסם הודעת תיקון והתנצלות בגין הדברים, וזאת על מנת להימנע מנקיטת הליכים משפטיים כנגדו, אך גם לזה סרב. 
במכתב נמסר לתושב, כי פרסום זה הינו אסור ומהווה עבירה אזרחית ואף פלילית בהתאם לחוק איסור לשון הרע, תשכ"ה 1965 וכי הוא נדרש להסירו ולפרסם תיקון והתנצלות. עוד נכתב במכתב ההתראה, כי ככל שלא יפעל להסרת הפרסום ולפרסום הודעת תיקון והתנצלות, לא תעמוד לו הגנת תום הלב והעירייה תאלץ לנקוט בכל האמצעים המשפטיים העומדים לרשותה לפי כל דין, על מנת להגן על שמה הטוב ושם עובדיה שנפגעו מהפרסום השקרי.

במסגרת התביעה מבקשת העירייה מבית המשפט לקבוע, כי שהיה בפרסום הוא משום הוצאת דיבה כנגד העירייה ולפרסם תיקון לפרסום. סכום התביעה עומד על 70,167 ₪ הן כנגד התושב שפרסם והן כנגד זה שהפיץ. בהתאם להנחיית ראש עיריית אילת - מאיר יצחק הלוי, סכום הפיצוי שיתקבל יופנה במלואו לצורך תמיכה בנזקקים. התביעה האמורה הוגשה בשם העירייה לאחר אישור מועצת העיר, בישיבה מס' 59/13 מיום 6.9.2017. אגב, באותה ישיבה, נכח התושב עצמו. גם אז הוצע לו להביע התנצלות, אך זה סרב להתנצל. עיריית אילת לא תיתן ידה לפרסומי כזב כנגדה וכנגד עובדי העירייה המסורים, תוך ניסיונות להכפישה באמצעות פרסום דברי שקר נטולי כל בסיס עובדתי".
בעקבות הגשת התביעה הפיץ אילן ב רגמן סרטון נוסף ובו הוא מתייחס לאבי כהן מנכ"ל חכ"א (ולא לעיריית אילת שהגישה את התביעה): "אבי כהן, מה אתה עושה, אתה מתעסק איתי,  עם איזה בן הרוש (עוד תושב שהעלה פוסט נגד כהן ר.נ), לך תתבע אותו (הכוונה לקבלן מרואן נופי ר.נ), יש לו מיליונים, יש לו רכבים יש לו נכסים, אתה בא אלי? בסדר, תבעת אותי, אתה יודע, גם אם תזכה במשפט אבי, הנה זה מה שתקבל ממני, את התחתונים שלי, שלוש בעשרה שקלים, אז אתה יוצא אפילו פראייר, הבנאדם יש לו כסף".


אבי כהן: "מי שהקיז את דמנו יטופל"

אבי כהן התייחס לדברים השבוע בראיון שהעניק ל'קול הים האדום': "לגבי העשרה מיליון שקל של קריית הספורט, קריית הספורט תוקצבה על ידי ממשלת ישראל בחמישים מיליון שקלים, מאחר והתקציב לא אושר לעבודות קרקע, עיריית אילת אישרה צו התחלת עבודה ראשון בסדר גודל של שלושה מיליון השתמשנו במכרז מסגרת ואל תדאג תהיה הסברה על כל דבר שאני אומר כרגע – מה זה מכרז מסגרת, זה מכרז ששלושה קבלנים אילתים זוכים בו, זה מכרז לשדרוג רחובות אכן זה שמו, יש בו 2000 סעיפים עם מחירים קבועים ועבודות העפר הן חלק מתוך המכרז הזה, והתחלת העבודה שיצאנו לדרך היתה במסגרת מכרז המסגרת. לשמחתנו תוך כדי תנועה אושרו תקציבים, וביצענו את כל המשימה הזו של הידוק הקרקע עד השלב שהגענו אליה כרגע עם בדיקת יועצי קרקע וכולי. כל האגדה הזאת שהעבודה הזו עלתה שני מיליון ופתאום שילמו יותר היא לא סתם אגדה, אני רק רוצה שאחד יגיד שיש לו עובדה כזו ואני מאוד אשמח לטפל בו ואני מבטיח לך שכל מי שרוצה לדעת את העובדות יקבל אותן תוך 24 שעות".  
ביחס לקשריו עם הקבלן סמי נופי אמר כהן:
"כותבים (הכוונה לפוסט שהועלה בפייסבוק ר.נ) שאני עבדתי אצל נופי. אני רוצה שהציבור יבין, אני פרשתי מהעירייה, הקמתי חברת ייעוץ וניהול, נתתי שירותים לחברת פלאפון, לחברת ביג, ובין היתר, אחרי שנה שפרשתי, נתתי שירותי ניהול לחברה שהייתי שותף בה בעשרה אחוזים שיש בה ארבעה שותפים אחרים. אחד השותפים זו חברת סמעאן נופי ובניו, אותה חברה לפני שהתפרקה של כל האחים. ניהלתי שירותי ניהול בלבד. עשיתי עוד עבודות, זה אומר שלא עבדתי אצלם, עכשיו סיימתי לעבוד שם בגלל הקלקולים והמשפטיזציה ומלחמת העולם בין האחים, אחרי שנה בלבד הגשתי מועמדות לניהול חכ"א. ביום שהגשתי את המועמדות הזו החתימו אותי על הסדר ניגוד עניינים ועמדתי בו יותר מהנדרש. במקום שנה הפוגה, לקחתי שנתיים הפוגה בלי כל קשר למשפחת נופי... עכשיו כתבת ש-98% מהעבודות זוכה הקבלן סמי נופי. אין לזה קשר למציאות, אתה צריך להתבייש שאתה אומר דבר כזה בלי לבדוק אותו, אתה טועה בעשרות רבות של אחוזים, עכשיו בוא נצא מתוך הנחה שאתה צודק, אתה יודע איזה תהליך זה לזכות במכרז בחברה כלכלית בגוף ציבורי? אתה חושב שאבי כהן או מנכ"ל אחר יכול להחליט שהוא נותן איזו הטבה לאיזה קבלן, אתה יודע שהמידע שקוף לכולם, אין מידע מוקדם, המכרזים רשומים עם מחיר, נותנים הנחה על המחיר, זה לא מה שהיה פעם, שאם היית אומר למישהו מה התקציב הוא יכול היה לתת לך הצעה יותר טובה, אבל מה אכפת לך להשמיץ? דמנו הפקר ותרביץ לנו כמה שאתה רוצה".
כהן אף התייחס לטור העורך של החתום מעלה מהשבוע שעבר ואמר: "מי שלוקח את המקלדת ומקליד מה שבא לו, ואגב ציינתם את נושא הפרס לאיש השנה בפוליטיקה במקומון המהולל שלנו גם בו נטפל. לקבל נתונים ממישהו לפרסם אותם ואתה צריך אחר כך להתנצל על זה. אין לזה שום קשר למציאות, חבל שזה כך, אבל אין מה לעשות. מי שבחר להקיז את דמנו יטופל". 

 

חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש