פרסומת
דלג

חן בן אפרים: ''עשו לי כיפה אדומה''

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 20/10/2017 17:46 ● ערב ערב 2833
חודש ימים לאחר עזיבתו של יו''ר אגודת בני אילת בכדורגל, אלי דהן (''נמאס לי מהגנון''), יחד עם חברת הוועד המנהל, חני רובין, מצטרפים השבוע לסגל העוזבים גם המנכ''ל רפאל סלמה ומאמן השוערים בני גלבוע ● האחרונים אמנם טוענים כי העזיבה נובעת מ''סיבות אישיות'', אבל בתוך האגודה השוקעת מאשימים השבוע: ''האגודה פועלת בלי כיוון, עם משחקי אגו ותככים בלי סוף'' ● מחזיק תיק הספורט, חן בן אפרים זועם ומבהיר: ''מבחינתי הגיע הזמן לנער משם את כולם ואני מקווה כי ראש העירייה ייתן גיבוי מלא לצעדים שאנקוט'' ● תותי נופי בתגובה: ''אף אחד לא הבטיח למחזיק התיק להכניס אנשים מטעמו לעמותה, כי אף אחד לא יכול לעשות כך מבחינה חוקית ותקנית'' ● וגם מועמד לתפקיד היו''ר כבר יש - רועי אפלבאום
חן בן אפרים: ''עשו לי כיפה אדומה''
תותי נופי:

אם מישהו חשב שבאגודת הכדורגל בני אילת עיקר המאבקים מתנהלים על כר הדשא, כדאי לו לחשוב שנית. אחרי שהיו"ר אלי דהן התפטר לפני כחודש ולא הסתיר כי אחת הסיבות לכך טמונה בהתנהלות העניינים במערכת אותה הגדיר 'גנון',  ויחד אתו התפטרה גם חברת הוועד המנהל, חני רובין, נדמה כי הסירחון מאחורי הקלעים לא מפסיק לעלות ולצוף על פני השטח. השבוע היה זה מנכ"ל האגודה רפי סלמה, שהודיע לוועד המנהל כי הוא אומר יפה שלום ועוזב. סלמה, שלא הגיע עם רקע מעולם הכדורגל, אלא דווקא עם רקע בנקאי, נכנס לתפקידו לפני כשנה וחודש, מתוך כוונה לסייע למאזנים ולעשות סדר בניהול האגודה. השבוע אמנם טען סלמה כי הוא עוזב בעיקר מסיבות אישיות: "לא קרה כלום. פשוט הגעתי למסקנה שזה יותר מדי בשבילי. העבודה בכדורגל מצריכה ממני עבודה 24/7 ואני שמתעסק בייעוץ כלכלי וכלכלת המשפחה, לא יכול לקדם את הפן המקצועי –אישי שלי ולצד הכנסה לא גבוהה בכדורגל, לא מצליח לייצר לעצמי הכנסה נוספת". ואולם על הדרך הבהיר סלמה: "מיציתי לגמרי. אני מאמין שהצלחתי קצת לשנות דברים, כולל צמצום הגירעון בשנה שעברה. טיפחתי את קבוצת הנשים ושיניתי קצת את הגישה בנושא סדר העדיפויות". לשאלתנו עד כמה קשורה עזיבתו לבלגן באגודה אמר סלמה: "בלגן היה, יש וימשיך להיות איתי ובלעדי. המועדון מורכב מאנשים שונים עם דעות שונות וכשכל אחד מושך לכיוון אחר, זה מה שקורה. כשבעניין מעורבים אגו ואינטרסים שונים, ככה זה ייראה. אבל ככה זה בכדורגל. הכי חשוב שהעירייה תפתח את העיניים ותשקיע בתשתיות. יכול להיות שאוהדים יגיעו לעודד את הקבוצה בשיא החום ואפילו צליות לא יהיו מעל הטריבונות? מה שהיה טוב לפני 30 שנה, כבר לא תופס היום בשום מגרש בארץ, גם בליגות הנמוכות. וזו רק דוגמא אחת מיני רבות".


אתם מפנים שוב ושוב אצבע מאשימה כלפי העירייה, אבל גם היום, עיקר תקציב האגודה מבוסס על כספי עירייה. איך לא הצלחתם לגייס תקציבים בעצמכם?
"תמיד הייתה בעיה לגייס כסף לכדורגל. צריך איש מקצוע שיתעסק בזה. הוועד המנהל אלו אנשים שעובדים בהתנדבות וזו המון לוגיסטיקה לנהל אגודת כדורגל עם שמונה קבוצות. הבאנו קצת כספים, אבל אף פעם זה לא הספיק כי עיקר כספי העירייה עוברים לתחזק את קבוצת הבוגרים ומחלקת הנוער נפגעת".

אז מה מעושים?
"אני הצעתי לשנות את כל החשיבה. לתת יותר לקבוצת הנשים ולנוער ואת הבוגרים להקטין. זה לא שיש היום לשחקני הנוער לאן לשאוף להגיע, אז למה להשקיע בבוגרים? יש לא מעט אגודות בארץ שאין להן קבוצת בוגרים אבל יש להן מחלקת נוער לתפארת שמייצאת שחקנים לכל הארץ. אבל דעתי לא התקבלה. כך או כך אני מאחל להם בהצלחה ואעזור ככל יכולתי מבחוץ".
אל רשימת העוזבים הצטרף השבוע גם מאמן השוערים, בני גלבוע, שלאחר שנים באגודה הודיע על עזיבתו. בשנה החולפת וגם בשנה הנוכחית, נשמעו טענות קשות מבחוץ, כנגד הצורך בהחזקת מאמן שוערים בתשלום, כשמדובר בקבוצה בוגרת בליגה ב' בלבד, ואולם גלבוע סרב השבוע להתייחס לסיבת עזיבתו והסתפק רק באמירה: "אני מסיים את תפקידי מסיבות אישיות ולא מוכן לפרט מעבר לכך".
ובל נשכח כי בחצי השנה האחרונה עזבו את הוועד המנהל גם חברי הוועד יוסי שחרור ויהודה פרץ.

 

מחזיק תיק הספורט בעירייה: "הגיע הזמן לשבור את הכלים"


שבועיים בלבד עברו מאז נפגש מחזיק תיק הספורט חן בן אפרים עם הוועד המנהל של בני אילת במשרדו של מנהל אגף הספורט בעירייה, יעקב מלכה, לפגישה שהוגדרה כ'יישור הדורים', בעקבות החלטתו של מחזיק תיק הספורט, לעכב לאגודה 250 אלף ₪ מכספי התמיכות העירוניות. אז הבהיר בן אפרים, כי לא יעביר לאגודה את הכסף בגלל הבלגן השורר שם, וביקש להיות מעורב בתהליכים להבראת האגודה. בפגישה אמנם הוחלט כי שלושה אנשים 'מטעמו' של בן אפרים יצטרפו לוועד המנהל כדי לסייע בעשיית סדר באגודה, בתמורה לכך 'שחרר' בן אפרים את יתרת התקציב המעוכב, ואולם השבוע הוא מבהיר כי אנשי הוועד המנהל לא עמדו בהבטחתם וצרפו רק חבר הנהלה אחד נוסף מטעמו- את דוד אזולאי. דרישתו של בן אפרים כי שי חמו, מי ששימש לפני כשלוש שנים כיו"ר האגודה והצליח לעשות סדר בשורותיה, כמו גם צירופו של יו"ר מועדון אוהדי בני אילת, ליעד יהודה, לא יצאו לפועל.

 

רועי אפלבאום: "לא אקח על עצמי תיק גדול שכזה אם לא אוכל לתת מענה בהתאם. אני לא יודע לעשות חצי עבודה".


מחזיק תיק הספורט, חן בן אפרים זועם. "הם עשו לי כיפה אדומה", הוא אומר השבוע בזעם ומבהיר כי לא ישקוט ולא ינוח עד שלא יצליח לעשות סדר בשורות האגודה. לדבריו הוא מתכוון להיות הרבה יותר נוכח. "אדרוש כי מהיום כל חוזה שייעשה באגודה יעבור דרכי, כל סיכום. אני מתכוון לדרוש מהם תכנית עבודה מסודרת לשלוש שנים לפחות. לא יתכן שאגודה המתוקצבת בעיקר מכספי העירייה, תתנהל בצורה שכזו". במתקפה נגד הוועד המנהל הוא אומר: "אני מצדי ינער משם את כולם. בשורה התחתונה, אף אחד מהם לא נמצא שם היום באמת מתוך רצון לקדם את האגודה. לאף אחד מהם לא אכפת ממנה, הם מתעסקים בפוליטיקה יותר מאשר חברי מועצת עיר. כאילו מדובר בריאל מדריד וברצלונה ולראייה, יש אנשים טובים שרוצים להצטרף ולעזור, אבל הם סוגרים בפניהם את השורות. שי חמו רוצה להצטרף עם תורם של 50 אלף ₪ והם לא מאפשרים לו את זה. תשאלו למה? כי בעבר שי היה היו"ר, אבל הוא לא הסתדר עם תותי נופי, בהווה מנהל מחלקת הנוער, מאמן, וחבר הוועד המנהל, אז תותי מצדו עושה היום הכל כדי שהוא לא יחזור. זו טובת המערכת?".
ובכלל, לחן בן אפרים יש המון טענות כנגד תותי נופי: "יכול להיות שאדם אחד באגודה ישמש בכל כך הרבה תפקידים? יכול להיות שתותי יהיה גם מאמן במחלקת נוער אותה הוא מנהל, גם חבר וועד מנהל? הרי ברור שיד ימין במקרה הזה מחליטה עבור יד שמאל, אז מה הפלא שהוועד המנהל של היום רואה לנגד עיניו בהובלתו את טובת הנוער בלבד ולאף אחד לא אכפת מקבוצת הבוגרים? תותי אמנם מאוד רוצה לעזור, אבל ככה זה לא עובד. הוא איבד את הדרך בהתנהלות העניינים ולא רואה כבר את טובת המועדון לנגד עיניו, אלא את טובת מחלקת הנוער אותה הוא מנהל. תותי חיוני לנו, אבל הוא  צריך לבחור- הצד המקצועי או הניהולי, ואני מתכוון לעמוד על כך שהדבר ייעשה גם בפועל. הוא לא יכול לעשות מה שהוא רוצה ולכפות את דעתו על כולם".  לטענת בן אפרים הוועד המנהל עוצם את עיניו ולא מגיב על דברים קשים שקורים בשטח- "יכול להיות שתותי ורונן שחרור, מאמן הבוגרים, רבים לפני השחקנים מי יקבל שער לאימון? יכול להיות שאיש מקצוע במערכת  מאיים על מאמן - "אני ארצח אותך", והוועד המנהל שותק ולא מגנה? ייתכן שבאגודה אחת יש קרבות ושנאה בין קבוצת הבוגרים למחלקת הנוער? הלא זה הזוי, הנוער אמור להגיע לבוגרים וישנו אינטרס מובהק בין השניים לא? מסתבר שלא בבני אילת. כאן אין אופק, אין תכנית, אין עתיד. כל אחד מושך לכיוון שלו וכולם רבים עם כולם. מה הפלא שכולם בורחים? ומה על כספים עצמיים? יכול להיות שאגודת כדורגל לא תצליח לגייס בעצמה כספים לפעילותה ותהייה תלויה ב- 90 אחוז על כספי העירייה? יש אמנם חלוקת תפקידים בוועד המנהל, אבל בפועל, חוץ מאשר לדרוש מהעירייה ולאיים עלינו שיסגרו קבוצות הם לא עושים כלום ואני לא מוכן לשתוק יותר". בן אפרים הבהיר כי בימים אלו הוא מתכוון שוב לכנס את הועד המנהל באגודה ולהודיע על החלטותיו. "מי שלא טוב מוזמן לקום ולעזוב", הוא אומר ומבהיר, "אני מקווה שראש העירייה יעמוד לצדי ויגבה אותי בפעולות שאני מתכוון לעשות באגודה".
בתגובה להחלטתו זו מסר דובר בני אילת, דני עמר: "בני אילת החליטו שלא להגיב על הטענות המועלות על ידי גורם זה או אחר מעל גבי העיתונות". לשאלה מהי תגובת האגודה לגבי צעדיו הבאים של מחזיק תיק הספורט, חן בן אפרים אמר עמר: "שיעשה מה שהוא רוצה. הוא מוזמן להתערב בכייף". 
תותי נופי, מנהל מחלקת הנוער, מאמן הנוער וחבר וועד ההנהלה מסר בתגובה: "תחילה אני חייב לשאול מדוע את חושבת שמצב האגודה בכי רע? המועדון נמצא במצב טוב מאוד, כמעט מכל הבחינות. המועדון הגיע השנה למספר שיא של חניכים, 180 במספר ובכל שנה עולה מספר החניכים בו, זאת בנוסף לעשרות המאמנים ואנשי הצוות שעובדים ומתנדבים במועדון. מבחינה פיננסית, העמותה נמצאת במצב הכי טוב שלה בשבע השנים האחרונות, כאשר היא מתמודדת עם חובות שוטפים מינימאליים, כאשר בשנים עברו היא גררה על גבה חובות של מאות אלפי שקלים. מבחינה ערכית, מיגרנו כמעט לחלוטין את תופעת האלימות במגרשים ויש סדר ומשמעת גבוהים בקרב קבוצות במועדון. מבחינה מקצועית, המועדון מוציא בכל שנה שחקנים לקבוצות הבכירות בארץ ומעלה שחקנים טובים ומוכשרים לבוגרים. אז נכון, הקבוצה הבוגרת כרגע לא נותנת תוצאות הכי טובות, אבל אנחנו עושים מאמצים ביחד עם הצוות המקצועי לשנות ולשפר את מצב הקבוצה. אבל לא יכול להיות שההתייחסות לתוצאות תקבע שמצב המועדון בכי רע, כפי שאת מגדירה. לגבי העזיבות, זה דבר לגיטימי שקורה בקבוצה שאנשים באים והולכים. אז נכון, מנכ"ל המועדון עוזב בגלל בעיות אישיות ומאמן השוערים של קבוצת הבוגרים עוזב, אבל במקביל באים ומצטרפים אנשים חדשים כל העת וחשוב להדגיש זאת. למשל שמעון חזות שהצטרף לקבוצה הבוגרת, דדה אזולאי שהצטרף להנהלה, רענן גולדברג וג'קי בניטה שהצטרפו לצוות האימון. צר לי שמחזיק תיק הספורט בוחר להיכנס למתקפה אישית תקשורתית ללא שום בסיס של אמת. אף אחד לא הבטיח למחזיק התיק להכניס אנשים מטעמו לעמותה, כי אף אחד לא יכול לעשות כך מבחינה חוקית ותקנית. זאת ועוד, לעולם לא נאמר לנו שיש תנאי כזה להעברת כספים לעמותה. התנאים הידועים לנו הם ניהול תקין, שקיפות, עמידה בביקורת חשבונאית ועמידה במטרות העמותה. העמותה מקבלת לחיקה את מי שהיא חושבת שיכול לתרום ולסייע לה. עובדה שהיא קיבלה את ליעד יהודה כחבר בה וגם את דדה אזולאי שהוא דוד של חן בן אפרים. נכון, העמותה לא קיבלה את חברו הקרוב של חן, שי חמו, משיקולים של חברי הוועד. העובדה שחן בן אפרים דורש שאנשים 'שלו', כפי שהוא מגדיר זאת היא בגדר חוסר ניהול תקין במיוחד אם הוא מתנה בכך את העברת הכספים. אני במקומו לא הייתי גאה על כך ומצהיר זאת בתקשורת. הייתי מציע שיתרכז בעשייה למען הספורט ולא בחיפוש אחר אלה שמשקיעים מזמנם הפרטי בתרומה.
ולגבי, אני שימשתי כחבר ועד וגם מאמן ב-3 השנים האחרונות בהתנדבות מלאה, דרך אגב, בגלל שהיה צורך במועדון במאמנים טובים באילת, ובגלל שחברי להנהלה חשבו שאני מאמן טוב וגם מנהל טוב ולא זאת ועוד גם חסכתי לעמותה כספים רבים במשך השנים כאשר לא קיבלתי שכר מעולם עבור תפקידיי, ההיפך, תמיד הוצאתי כספים מכיסי לטובת צרכים שונים של המועדון. חוץ משלוש השנים האחרונות שאני חבר וועד, אני מאמן 7 שנים ללא כל תמורה. עתה לאחר שהרגשתי שאני מקדיש  יותר מדי שעות משגרת יומי לקבוצה ועבודתי האישי ופרנסתי נפגעת ולאחר שמצאנו עוד מאמן טוב והצלחנו להחזיר את שבתאי טסל שהיה חסר, החלטנו שאפסיק לאמן ואתרכז בעבודתי האישית ובפרנסתי ואמשיך להיות חלק מניהול העמותה בזמני הפנוי. לבוא ולהגיד שאני מתנהל כמו שריף זה פשוט מעליב וחסר כל קשר למציאות כי כולם יודעים שאף אחד לא קובע לבד בעמותה, יש ועד מנהל של  חמישה חברים שקובע דרך ומדיניות בצורה שקופה, נקייה וברורה. אם אכן מחזיק התיק אמר את הדברים, עצוב לי מאוד, כי לפני שבוע הוא התקשר אלי וביקש להיפגש עם הוועד. הזמנו אותו להגיע והוא אמר שלא הסתדר לו. בנוסף הוא אמר שידאג לשלוח את כולם הביתה וישמור רק עלי כי אני 'היחיד שנורמלי' שם לדעתו, כך שזה לא מסתדר לי עם המציאות שחן מצייר בראיון. לסיום- מעולם לא התעסקתי בשום משחקי אגו. אני עסוק כל כולי בדאגה וקידום של המועדון, מהילדים, דרך הבוגרים ועד קבוצת הנשים, ואני חושב שיש מספיק אנשים בעיר ובסביבת המועדון, שיעידו על כך. חשוב להדגיש שיש אווירה מצוינת ושיתוף פעולה פורה בין מחלקת הנוער למבוגרים, כאשר הילדים מגיעים, מעודדים את הבוגרים ושואפים להגיע לקבוצה הבוגרת. 

 

חן בן אפרים: "יכול להיות שתותי ורונן שחרור, מאמן הבוגרים, רבים לפני השחקנים מי יקבל שער לאימון?"

 

בן אפרים ממליץ- "רועי אפלבאום לתפקיד היו"ר


בד בבד עם טענותיו הקשות של מחזיק תיק הספורט חן בן אפרים כנגד הוועד המנהל וכאחד הצעדים אותם הוא מתכוון לקדם באגודה, הבהיר השבוע זה כי ימליץ לקדם את מינויו של חבר הוועד המנהל רועי אפלבאום לתפקיד יו"ר האגודה. "במצב בו אין היום יו"ר וגם לא מנכ"ל, מישהו חייב לתפוס את המושכות ולעניות דעתי אין מתאים לתפקיד יותר מאשר רועי אפלבאום שהוכיח זה מכבר את כישוריו בניהול והובלה הן כיו"ר פורום ההורים העירוני במשך שנים והן כחבר הנהלה. אני מאמין שרועי יכול לראות את התמונה במלואה, להבין את חשיבות והכרח קיומה של קבוצה בוגרת מוצלחת באגודה והן לקדם את האינטרסים של מחלקת הנוער".
לשאלה האם אין ניגוד אינטרסים בכך שאב לשחקן במחלקת הנוער ישמש כיו"ר האגודה הבהיר בן אפרים: "הבן שלו כמו כל שאר הילדים במערכת, לא מקבל שכר. גם כשהוא שימש כיו"ר בית ספר 'היובל' במשך שנים וגם כששימש כיו"ר בית הספר 'בגין' ויו"ר פורום ההורים המרכזי, ילדים למדו במערכת. אז מה? נהפוך הוא, אני בעד מעורבות הורים לקידום המערכת".
מסתבר שאת התפקיד הציע לאפלבאום גם ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, שגם הוא רואה ברועי את האדם הנכון לעשות סדר במערכת. גם חברים מתוך הוועד המנהל תומכים ברעיון ורועי מצדו הבהיר השבוע כי הוא לא שולל את האפשרות אלא שיסכים לקחת את התפקיד אך ורק אם שורה של דרישות מצדו ייענו. "יש הבדל גדול בין לומר שהמערכת קורסת לבין מה שקורה במציאות", אמר השבוע אפלבאום. "מי שלא מתפקד זו הרשות המקומית שלא דואגת להשלים את החסר לפעילות תקינה של האגודה. אם עד היום, למרות התרעות של איגוד הכדורגל, לא דאגה העירייה להסדיר את המגרש ב'רבין' מה שגרם לכך ששמונה קבוצות יצטרכו להתאמן במגרש אחד זה שליד הים, זה אומר שאין פלא שיש מתחים. כבר שנים עוד בהיותי יו"ר פורום ההורים המרכזי אני מתלונן שאין השקעה במתקנים, אבל כלום לא קורה, אז מה הפלא שהאגודה מגיעה למצבים של מתיחות פנימית? לא שללתי את ההצעה ועדיין לא קיבלתי אותה, אני צריך זמן לבדוק, לחשוב, להיפגש עם מי שצריך ולקבל החלטות. חשוב לי מאוד שהמערכת תפעל בצורה הטובה ביותר, אבל גם לי יש תנאים. לא אקח על עצמי תיק גדול שכזה אם לא אוכל לתת מענה בהתאם. אני לא יודע לעשות חצי עבודה. לי חשוב לבוא ולעשות שינוי אמיתי. אם לא יהיו לי כלים, גיבוי ואת כל התנאים הנחוצים, לא אכנס לזה בכלל. עיר ספורט בינלאומית מתחילה בראש ובראשונה ממה שקורה אצלנו ואם שמים את הספורטיאדה לפני הילדים שלנו זה אומר משהו", סיכם אפלבאום את עמדתו.

 

חן בן אפרים: "יכול להיות שתותי ורונן שחרור, מאמן הבוגרים, רבים לפני השחקנים מי יקבל שער לאימון?"

 

תצא בחוץ


שבע שנים מוביל ליעד יהודה את מועדון האוהדים של בני אילת. "און אנד אוף", הוא מסביר השבוע. "כי יש עונות בהן אין סיכוי לקבוצה ואגב כך גם אין סיכוי לאוהדים, אבל דווקא כשעלינו לליגה א' ראינו את האור בקצה המנהרה וחשבנו שיש סיכוי לכדורגל טוב ומסודר באילת, אבל כנראה שטעינו", הוא אומר בכאב. לאחרונה עלתה אפשרות כי יהודה האכפתי כל כך לאגודה ולקבוצה הבוגרת יצורף לוועד המנהל ואולם משום מה, בוועד סרבו להכלילו. "זה לא סתם שכל האנשים הטובים הולכים. בורחים מהאגודה", הוא אומר השבוע. "כשיש גרעין שמחליט שהוא שם רגל לקבוצה הבוגרת כדי לקדם את מחלקת הנוער ואת האינטרסים שלו, ככה זה נראה. כנראה שלא משנה כמה אנשים טובים עוד יבואו עם כוונות טובות, הם יבריחו אותם כי אנשים רוצים לתרום מעצמם ומזמנם החופשי בחינם ולא להילחם. יש בוועד המנהל ארבעה אנשים עם אינטרסים מובהקים לנוער- שניים מהם אבות לילדים במחלקה, אחד מהם אב שכול לילד ששיחק במחלקה והרביעי הוא מאמן ומנהל המחלקה שמשום מה גם יושב אגב ניגוד אינטרסים ברור בוועד המנהל. הם מחליטים הכל והם שהרסו את הקבוצה הבוגרת. במצב כזה לאף אחד לא אכפת מהבוגרים. הייתכן? אני לא זוכר שאחד מחברי הוועד המנהל קנו את הקבוצה, אז איך זה שהם עושים אתה מה שהם רוצים? ואיך זה שאין אף גורם מבחוץ שיכול להתערב ולהשפיע? יש כאן מנהל לא תקין וכולם עוצמים עיניים. הגיע הזמן לעשות סדר ומהר".
במקביל לבלגן מאחורי הקלעים, גם על כר הדשא הקבוצה הבוגרת לא מצליחה לעמוד על הרגליים. עם חיזוק מינימאלי ודיבורים על קיצוץ נוסף ושחרור שחקני רכש, אין פלא שהמאמן רונן שחרור לא בטוח עד מתי ימשיך להוביל את הקבוצה בדרך החתחתים הזו. נכון להיום ממוקמת הקבוצה מקום אחד לפני הסוף עם שלוש תוצאות תיקו ושני הפסדים. עכשיו רק נשאלת השאלה עד מתי זה עוד יימשך ככה והאם עיריית אילת שמממנת את עיקר פעילות האגודה תמצא לנכון להתערב במה שקורה שם?


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש