פרסומת
דלג

גדר ענקית תגן על שדה רמון מפני איומים מכיוון ירדן

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 10/11/2017 10:36 ● ערב ערב 2836
נמל התעופה רמון מתחדש במעטפת הגנה בצורת גדר ענקית שתתנשא לגובה של כ-30 מטר ותמשך לאורך 4.5 ק''מ ותגן על מסלולי השדה הנושקים לגבול ירדן
גדר ענקית תגן על שדה רמון  מפני איומים מכיוון ירדן

משרד הביטחון ממשיך בעבודות להקמת מכשול בגבול ישראל ירדן, בין אילת לחולות סמר מצפון לתמנע. המדובר בהקמתה של גדר גבול שנפרסה עד כה לאורך 30 ק"מ על ידי מנהלת הגבולות והתפר במשרד הביטחון בעלות של 300 מיליון ₪. הגדר נבנתה על פי מודל שפותח בגבולות מצרים וברמת הגולן, תוך התאמתו לתנאי השטח הטופוגרפיים של הערבה. כלל העבודות הכוללות כבישי מערכת, מגדלי תצפית, חמ"לים ואמצעים מתקדמים נוספים. 
כעת יתווסף לגדר הזו מכשול פיזי נוסף ייחודי מסוגו, שפותח להגנה על נמל התעופה. המדובר בגדר ענקית בגובה של כ- 30 מטרים שתוצב על גבי עשרות עמודים גבוהים ומטרתה להגן על המטוסים הממריאים ונוחתים בשדה התעופה מפני איומים שונים מכיוון ירדן. הגדר תתפרס לאורך 4.5 ק"מ והיא תכלול גדר פיזית לצד אמצעים טכנולוגיים נוספים. 

הקמת המכשול דרשה בין השאר, גם פינוי שדות מוקשים ישנים לאורך של כ-13 ק"מ והשלמתה צפויה בתוך חודשים ספורים. לדברי משרד הביטחון, תוכננה הגדר כך שפגיעתה בתוואי הנופי יהיה קטן ככל האפשר. בין השאר פותחו פתרונות הידרולוגיים, שיאפשרו את הקמת המכשול בתוואי נחל ערבה, מעברי מים רבים לחיזוק עמידות המכשול, מעברים אקולוגיים לבעלי חיים וכן פתרונות למניעת קורוזיה בשל הקרבה לים.


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש