פרסומת
דלג

עופרה בוארון - מנהלת נוער מצטיינת

מאת: אביבה דקל ● צילום: מערכת ערב ערב ● 14/11/2017 14:54 ● ערב ערב 2837
עופרה בוארון, מנהלת מחלקת הנוער וההדרכה ברשת המתנ"סים באילת, זכתה לאחרונה בתואר - מנהלת מצטיינת לשנת תשע"ז של מחוז דרום במשרד החינוך ● ההצטיינות הוענקה לה בזכות הובלה, יוזמה והטמעה של תהליכים חינוכיים ערכיים, על רוח החדשנות ויזמות חברתית ועל מקצועיות בהטמעת ליבת החינוך הבלתי פורמאלי ●בשבוע שעבר, בפינת הפרגון שמקדיש ראש העירייה בתחילת כל ישיבת מועצת עיר, פרגנו גם חברי המועצה לעופרה על עשייתה החינוכית הברוכה לטובת בני הנוער באילת ובכלל "אין ספק שזה אחד הפרסים היותר משמעותיים לעיר, בה זוכה מנהלת כמצטיינת משרד החינוך", אמר ראש העירייה בהערכה
עופרה בוארון - מנהלת נוער מצטיינת

עופרה הגיעה לאילת בשנת 1994 מאשקלון עם בן זוגה יובל, אחרי שירות צבאי כמורה חיילת. באילת נישאו  בני הזוג, וכיום עופרה ויובל  הם הורים גאים לזיו, המשרת בצה"ל, ולנעמה תלמידה בכתה יב'
עם הגיעה לאילת, השתלבה עופרה ברשת המתנ"סים בעיר.  עבדה שנה במתנ"ס 'קולייר',  ואחרי שנה הועברה ליחידה לקידום נוער. עם השנים הפכה להיות מנהלת היחידה ובהמשך מונתה למנהלת מחלקת ההדרכה. היום משמשת עופרה כמנהלת מחלקת הנוער וההדרכה ברשת המתנ"סים בעיר ומובילה פרויקטים ותכניות עירוניות, הבולטת שביניהן היא תכנית "קיץ בטוח", הפועלת באילת כבר למעלה מעשור. עופרה מאמינה, שכל נער ונערה יכולים. "הנוער במרכז ולכן נהיה שם בכל זמן ובכל מקום בו הנוער נמצא עם הרבה אהבה ואמונה", אמרה עופרה וציינה את שלושת המוטיבים המובילים אותה בעשייתה: אמונה, התמדה ואהבה. "זכיתי, כי אני עושה משהו שאני אוהבת לעשות", סיכמה עופרה והודתה לכל השותפים לעשייה בעירייה וברשת המתנ"סים. עופרה מחזיקה בתואר ראשון במדעי חברה וחינוך, תואר שני בניהול וישוב סכסוכים ובתעודת הוראה בחינוך מיוחד. בנוסף לתארים אלה, עומד לרשותה ארגז כלים מקצועי אותו רכשה משך שנות ניסיון רבות בעבודה עם נוער. 
"אני מאד נרגשת מהזכייה", אמרה עופרה השבוע. "זה מחמם את הלב שיש הערכה לעשיה, וזה לא דבר מובן מאליו. אני לא יוצאת לעבודה ומצפה לפרס, אבל זה מרגש מאד לקבל הערכה".

מה הופך אותך למצטיינת?
"זה נורא קשה לענות על השאלה הזו. העובדה שמשרד החינוך בחר בי למצטיינת מראה שהוועדה שבחרה בי הצליחה לראות דברים שאני לא רואה אותם כחריגים. אני עושה את עבודתי ומשתדלת לעשות אותה על הצד הטוב ביותר. אני מובילה תהליכים חינוכיים מול עובדי החינור, ובתוך צוותי העבודה של החינוך הבלתי פורמלי. מובילה תכניות עירוניות כמו תכנית הקיץ ואחרות, מפתחת יוזמות בעבודה היום יומית שלי ומשתדלת להיות רלוונטית לדור של היום, לתת מענה  ולהיות קשובה  וערה לצרכים של הנוער, במטרה לפתח את ההון האנושי שיהיה כזה שיוכל לתת מענה רלוונטי, נכון ומתחדש לבני הנוער".

מה הדבר החשוב ביותר מבחינתך מכל העשייה רבת השנים שלך?
"עשיתי הרבה דברים שהם חשובים בעיני. קשה לשים אצבע על משהו אחד. במהלך מילוי תפקידיי השונים עשיתי הרבה דברים שהיו חשובים וטובים בעיני, אבל המשמעותי ביותר היא בעבודה עם ומול הנוער. אלו הדברים שהשאירו בי חותם – העבודה עם הנוער והשינויים שחלים בו.  מה שחשוב בעיניי הוא שאני רואה שיש שינויים ודברים טובים קורים".

 

 

איזה נוער יש לנו באילת?
"יש לנו בעיר נוער מדהים, איכותי, שיודע להשמיע את קולו. נוער מתנדב שלוקח חלק פעיל בקהילה. אני אוהבת אותם. יש בעיר בני נוער נפלאים ואיכותיים וכייף גדול לעבוד איתם.  לשמחתי, אני עובדת עם נוער – דבר שהוא תמיד מקור לשמחה, ולמרות היותי בת 46, העבודה עם הנוער גורמת לי להרגיש צעירה כל הזמן".

ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, המלווה את תחום הנוער בעיר אילת כבר 38 שנים, אז התחיל כמדריך והמשיך כמנהל רשת המתנ"סים, ברך את עופרה על זכייתה. "אין ספק שזה אחד הפרסים היותר משמעותיים לעיר בה זוכה מנהלת כמנהלת מצטיינת של משרד החינוך", אמר ראש העירייה והוסיף: "עשייתכם מעניקה לנו כבוד. בני הנוער הנפלאים שלנו הם ההוכחה לעשייה החינוכית והערכית, שזה עתה זיכתה את עופרה בפרס היוקרתי".
גם חברי המועצה, ביניהם עו"ד יעל דראבי – יו"ר הועדה לקידום מעמד הילד, עו"ד סימה נמיר – יו"ר ועדת הבריאות ומתן בארי – יו"ר ועדת תרבות, שעובדים מול עופרה, ברכו אותה על עצם הזכייה ושיבחו את עשייתה במקצועיות, באהבה ובנועם. 

ד"ר דרורי גניאל – ראש מינהל שח"ק ברך את עופרה ואמר: "עופרה מהווה דוגמא ומופת ליכולת לעבוד עם בני נוער בכל המסגרות במגוון עצום של פעילויות איכותיות המובילות אותם להיות אזרחים נאמנים ובד בבד להנהיג אותם ואת הצוות הבכיר המדריכים והמורים".


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש