פרסומת
דלג

בלעדי: עשרות מסתננים עוכבו הלילה במרכז חורב בשכונה א'

מאת: איה פלשקס ● 15/11/2017 01:54 ● ערב ערב 2836
עשרות מסתננים ובהם גם סוחרי סמים ואחרים עוכבו הלילה (שלישי-רביעי), באזור מרכז חורב בשכונה א'. שוטרים רבים מהמשטרה הכחולה מרחב אילת, שוטרי מג''ב, רשות האוכלוסין וההגירה מרחב קציעות, ופיקוח של עיריית אילת פשטו על האזור. כחלק מהמבצע אותרו סוחרי סמים הפעילים באזור ונעצרו.
בלעדי: עשרות מסתננים עוכבו הלילה במרכז חורב בשכונה א'
עשרות מסתננים עוכבו באזור חורב. צילום: תושבי האזור

במבצע ממודר אך רחב היקף, שתוכנן בסודיות מלאה, לפעילות אכיפה נגד מסתננים ושוהים לא חוקיים, פשטו הלילה (שלישי) על אזור מרכז חורב וסביבתו, בשכונה א'. בפעילות השתתפו עשרות שוטרים מהמשטרה הכחולה במרחב אילת, מג"ב, רשות האוכלוסין וההגירה מרחב קציעות ומחלקת רישוי עסקים של עיריית אילת במקום נכחו גם פיקוד מרחב אילת של המשטרה כן נכחו מנכ"ל רשות ההגירה פרופ' שלמה מור יוסף, ומנהלת משרד רשות האוכלוסין באילת, ענבל משש. בפעילות עוכבו עשרות מסתננים הן על ידי רשות האוכלוסין וההגירה והן על ידי המשטרה.  

בתמונה: פרופ' שלמה מור יוסף, וגב' ענבל משש עם קציני משטרה צילום: תושבי השכונה

מנכ"ל משרד ההגירה פרופ' בן חמו ומנהלת משרד רשות האוכלוסין באילת, ענבל משש עם קציני משטרה. צילום: תושבי האזור

 

 

 

 

 

 

לדברי תושבי האזור הכוחות הגיעו בסביבות 21:30 של יום שלישי השבוע. לאחר שעקבו עשרות מסתננים ברחובות השכונה עלו גם לבתים ועצרו רבים. כמו כן ספרו התושבים כי גם אנשים שהיו איתם בקשרי עסקים ואחרים הוזעקו למקום.

במסגרת המבצע הוכנו צווי חיפוש מראש. בחיפושים והמעצרים באיזור נתפסו סמים מסוג נייס-גיא וחשיש, ורכוש החשוד כגנוב: טבלטים, טלפונים סלולריים, אופניים חשמליים, מחשבים ניידים ועוד. בנוסף נבדקו עסקים מהם שנמצאו עם חריגות בנושאי היתרים לאלכוהול ורשיונות.

כפי שנחשף לפני כשבועיים ב'ערב ערב' תושבי האזור סובלים מזה זמן רב ממסתננים שמצאו את מקומם באיזור ומתגוררים שם בהמוניהם "סביב המרכז יושבת חבורה של כעשרים גברים, רובם ככולם עם בקבוקי בירה ביד. אחד מסתובב סביבם, מתנדנד, צועק, נראה שיכור כלוט, במהרה מתפתחת תגרה מילולית שעוברת להרמת ידיים. " לעתים מזומנות הולכים מכות, נשים מפחדות לצאת בערבים בגלל סוחרי הסמים והזנות שם המתווספים להתגודדויות והאלימות.

ביום חמישי השבוע התאספו תושבי השכונה  ליד בית הכנסת והלכו לכיוון מרכז חורב שם מתגודדים מסתננים "אנחנו נראה להם שאנחנו כאן" אמר משה בן-זיקרי שיזם את ההפגנה, והוסיף שהפגנה נוספת שתוכננה ליום חמישי השבוע בוטלה בעקבות המבצע הלילה.

 

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר 'לערב ערב' לקראת השעה 1:00 בלילה:

פעילות אכיפה נגד מסתננים ושוהים זרים בעיר אילת

‎רשות האוכלוסין וההגירה מרחב קציעות, יחד עם משטרת ישראל מרחב אילת ומחלקת רישוי העסקים המקומית, קיימו הערב פעילות אכיפה משותפת כנגד מסתננים ושוהים בלתי חוקיים בעיר אילת וערכו ביקורות בבתי עסק בעיר המנוהלים בידי מסתננים ללא רשיון.

‎במסגרת פעילות האכיפה המשולבת שנערכה, עוכבו כ - 30 מסתננים ונסגרו בתי עסק שמופעלים על ידי מסתננים. כלל המסתננים יועברו לבדיקה ולשימוע בפני ממונה ביקורת הגבולות של רשות האוכלוסין  ובהמשך למתקן משמורת סהרונים.

שתפו את הכתבה בפייסבוק