פרסומת
דלג

האילתים כבשו את ריגה

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 17/11/2017 10:50 ● מה נשמע 522
8 מדליות, זה השלל איתו חזרו ארצה 14 חברי נבחרת ההחלקה האמנותית על הקרח של קניון 'אייס מול' באילת מאליפות בינלאומית בריגה ● "הוכחנו פעם נוספת שגם בין משתתפים שנולדו לתוך השלג וההחלקה האמנותית יש לנו הרבה מה לתת", מסכם השבוע בשביעות רצון עידן הרשקו, יו"ר עמותת 'מטב אילת'
האילתים כבשו את ריגה
מימין לשמאל : אוראל בוהדנה ראשון \ ניקיטה שייקו (אמצעי למעלה ראשון) \ איווטה ברקוביץ (שמאלית) שנייה מתוך 39

זו השנה הרביעית ברציפות שנבחרת ההחלקה האמנותית על הקרח של אילת שולחת נציגות מכובדת לאליפות הבינלאומית שמתקיימת בריגה בירת לטביה. במקום אליו מגיעות מיטב הנבחרות מכל העולם, בעיקר מהארצות שנולדו אל תוך מסורת ההחלקה אמנותית על הקרח, הוכיחו האילתים, שלמרות שהם עדיין נחשבים 'צעירים' בתחום ולא ממש מגיעים מארץ קור, נהפוך הוא, יש להם בהחלט מה לומר על זירת ההחלקה. הנבחרת שחבריה, 14 במספר, מימנו את הנסיעה בעצמם, שהו בריגה שבוע ימים ולקחו חלק פעיל בכל התחרויות כשהם חוזרים הביתה עם 8 מדליות, מהם 5 מדליות זהב ועם כבוד גדול.
במדליות זהב זכו: קיריל שייקו בן ה – 6, ניקיטה שייקו בן ה- 9, אוראל בוהדנה בן ה- 12, בן אגליק בן ה – 14 וליאל קירשנבאום, בת קיבוץ בערבה שמקפידה להגיע לכל האימונים באילת הפתיעה בגדול כשקטפה את המקום הראשון בקטגוריה קשה בה השתתפו 29 מתחרות, מרביתן מארצות החורף המובהקות.
איווטה ברקוביץ' זכתה במקום השני והמצוין מתוך 36 מתחרות כמוה גם ליאה שקד ואורי קזס, שהתחרו בריקוד זוגות וסיימו במקום השני.
הפתעה נוספת באה מצידה של הבוגרת בחבורה- טניה שולמן בת ה – 40 פלוס שסיימה במקום השני.
"חזרנו מאושרים ומרוצים עם הפנים קדימה להמשך אימונים ותחרויות", מסכם את הנסיעה יו"ר עמותת 'מטב אילת', עידן הרשקו.
בימים אלו שוקדים ב'אייס מול' על ההכנות לקראת אליפות החלקה אמנותית בינלאומית שתתקיים בקניון במהלך חודש ינואר. "בעקבות ההצלחה של התחרות בשנה שעברה, נרשמים אצלנו ביקושים מקבוצות שונות בחו"ל להגיע ולהשתתף", מציין הרשקו. "יש התעניינות מהשבדים, האנגלים וכמובן מהרוסים ואפילו מהאמריקאים, הכל עניין של מחיר אם יגיעו או לא ואנחנו  עושים את המקסימום כדי שיגיעו לאילת. נכון להיום הצפי להגיע לפחות ל–150 מתחרים ומתחרות".   


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש