פרסומת
דלג

התלמיד בעט במורתו בחודש החמישי

מאת: מערכת ערב ערב ● צילום: אילוסטרציה ● 23/11/2017 11:03 ● ערב ערב 2837
תלמיד מבית ספר יעלים באילת בעט במורה המצויה בחודש החמישי להריונה. ארוע זה מצטרף לשורת אירועי אלימות שהופנו לאחרונה באילת ע ידי תלמידים כנגד מורים. בתגובה הושבתו הלימודים לשעתיים בית ספר יעלים בו אירע האירוע החמור
התלמיד בעט במורתו בחודש החמישי
לא שינה לו שהמורה בהריון. האלימות במערכת החינוך באילת גואה

בשבוע שעבר נשברו אצבעו ידה של מאבטחת שניסתה למנוע מתלמידות בי"ס חב"ד לצאת משטח בית הספר. לפני כחודש התגנבו שני נערים לתיכון רבין וירו באקדח סופט אייר במורה תוך שהם מתעדים את האירוע המזעזע בסלולרי. בעקבות אירועים אלה ואירוע אלימות נוסף שטרם פורסם שארע אף הוא השבוע, הודיעה הסתדרות המורים על השבתת מחאה של כל הלימודים במערכת החינוך באילת למשך שעתיים היום (ה').

ההחלטה על השביתה על רקע אירועי האלימות, התקבלה בהסתדרות המורים הארצית וגובתה מצד הנהלת הסניף האילתי. לאחר התערבות ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי והנהגת ההורים המקומית מול הסתדרות המורים, הוחלט לנקוט בשביתת המחאה רק בביה"ס יעלים, בו ארע מקרה האלימות החמור ולא להשבית את כל בתי הספר בעיר. 

בכדי לאפשר לימודים סדירים הוחלט כי  עובדי החינוך ברשות המקומית לביה"ס הם שיגיעו בשעות הבוקר לבית הספר ויקלטו את התלמידים החל ‪מ-08:00 בבוקר.

מעיריית אילת נמסר: "כל הצוותים החינוכיים בבתי הספר בעיר הונחו להקדיש את הבוקר להסברה ושיח עם התלמידים בנושא אפס סובלנות לאלימות. בבי"ס היסודי בו ארע מקרה האלימות יתקיימו שיעורי המחנך מיד עם חזרת המורים באותו יום לעבודה בשעה 10:00 בבוקר". 

 "מדובר בתלמיד חדש בבית הספר בכיתה ג' שמקבל סל שירותים מלא. האירוע התרחש לאחר שיעור מתמטיקה, הילד בן השמונה כעס והלך הצידה, המחנכת שלו ביקשה ממנו לשפר את התנהגותו אחרת יאלצו לקרוא לאמא שלו לבית הספר. ברגע שהוא שמע זאת הוא כעס מאד, השתולל ופגע במורה בהריון. מדובר בתלמיד חדש שלצערי ההורים לא שתפו הפעולה בנוגע לאבחונו לחינוך המיוחד עד כה אך הנושא בטיפול", סיפר היום (חמישי) בשיחה עם אילה חסון  ב-103 FM ד"ר דניאל גניאל, המשנה למנכ"ל עיריית אילת.