פרסומת
דלג

מדליות לאילתים בפסטיבל הג'ודו הענק

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: פרנסיסקו די סטסיו ● 24/1/2018 11:41 ● מה נשמע 532
לראשונה בתולדות ענף הג'ודו בארץ, נשבר בסוף השבוע שיא בקניון ה'אייס מול' בעיר, כש- 105 קבוצות ג'ודו מכל רחבי הארץ השתתפו בפסטיבל הג'ודו הגדול ביותר שהתקיים עד כה בישראל ● 1300 ספורטאים מילאו את הקניון בחדוות הקרבות ● האילתים לא נשארו מאחור וקטפו מדליות בקטגוריות האישיות
מדליות לאילתים בפסטיבל הג'ודו הענק

זו הייתה חגיגת ג'ודו כמותה לא נראתה עד כה בישראל. 1300 ג'ודאים מכל רחבי הארץ ומספר שיא של 105 קבוצות מאגודות שונות הגיעו בסוף השבוע האחרון לאילת והתחרו על גביע הקבוצות ובקטגוריות האישיות השונות. לאחר הצלחת התחרות בשנה שעברה, הכפילה אתל עצמה התחרות והגיעה לשיאים שאנשי הג'ודו בארץ טרם הכירו. בקניון ה'אייס מול', שחתום על הפקת האירוע יד ביד עם אגף הספורט בעיריית אילת בניצוחו של מנהל האגף יעקב מלכה וצוות העובדים נערכו מבעוד מועד לקראת האירוע וכיסו את רחבת ההחלקה על הקרח בכיסוי מיוחד שאיפשר את הקמת זירות הקרבות על גבי המשטח. בסך הכל הוקמו במקום 10 זירות בהן התקיימו קרבות זו זמנית בלוגיסטיקה מורכבת שתקתקה כמו שעון. אמנם עם כמות של 1300 ספורטאים הטריבונות שנבנו בקרבת הרחבה לא הספיקו, אבל מארגני האירוע כבר מפיקים לקחים לקראת השנה הבאה, אז הם מייעדים להגדיל אפילו יותר את האירוע ולהפוך אותו לראשונה לתחרות בינלאומית בהשתתפות קבוצות מחו"ל.
ביום חמישי, יומה הראשון של התחרות התקיימו הקרבות בדרך לגביעים הקבוצתיים ואילו ביום שישי התחרו הספורטאים זה בזה על פי קטגוריות גיל וקטגוריות משקל שונות. ורק לחשוב שתוך כמה שעות בלבד הספיקו מאות המשתתפים לעבור משלבי המוקדמות ועד לשלב הגמר.

 


האילתים הביאו כבוד


54 חברי מועדון 'ג'ודוקאן' אילת, בניצוחו של המאמן דוד בן ארבון, המשתייכים לעמותת 'מטב אילת', השתתפו בתחרות וגם הביאו הישגים יפים. בתחרות הקבוצות הצליחה קבוצת הבוגרים להגיע למקום החמישי והמכובד מתוך כ- 30 קבוצות בקטגוריה (גילאי 18 פלוס). בתחרות האישית בקטגוריית ילדים וילדות (גילאי 11-12) זכו במקומות הראשונים האחיות אביה (מקום 1) והודיה (מקום 2) אלטנני. בקטגוריית בנים גיל 10 זכו במקום הראשון אריאל עוזיאל ואוראל אל טופחי, במשקלים שונים. בקטגוריית בנים גילאי 14 זכה במקום הראשון האילתי מיכאל אזולאי ובמקום השני- אברהם דהן. בגילאי 16-18 זכו במקום השלישי במשקלים שונים עומרי סטון ובנימין בנישתי ואצל הצעירים בגילאי 9-10 זכו אלכסנדר דניסקו במקום ה-2, אדם בזיאן- מקום 2 ונועם רומר- מקום 3. בסיומה של התחרות הביע המאמן דוד בן ארבון שביעות רצון מהישגי חניכו ושבח את התחרות שהתנהלה לדבריו ברמה גבוהה מאוד. בן ארבון שיבח את הארגון ואת הפסטיבל שהצליח למשוך לאילת כל כך הרבה ספורטאים.


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש