פרסומת
דלג

קריית הספורט הבינלאומית הפכה לאתר פסולת בניין

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: רותם נועם ואיה פלשקס ● 22/2/2018 12:53 ● ערב ערב 2851
מגרש הצמוד למגרש 18 עליו מתעתדת לקום קריית הספורט הבינלאומית של אילת הפך לאתר פריקת פסולת בניין ● בידי 'ערב ערב' תיעוד של משאיות השייכות לקבלן ראיד נופי פורקות במקום את הפסולת והשטח אף זרוע מכולות של הקבלן ● מבדיקה שערך 'ערב ערב' עולה כי הקבלן אינו משלם דמי שימוש בעבור אחסנת הפסולת ואף לא משלם דמי ארנונה על המקום ● ראיד נופי: ''יש מי שמפעיל אותי, 'עין נטפים', תשאל אותם, מה שחן סלטי תחליט מקובל עלי'' ● חן סלטי מנכ''לית עין נטפים: '' התאגיד לא נתן אישור לאף גורם להניח פסולת במקום, וגם אין לו כל יכולת אכיפה בנושא... בעקבות פנייתך פנינו לקבלן ראיד נופי בבקשה לפינוי מכולותיו שהונחו שם'' ● עיריית אילת: ''הנושא הועבר לגורמים הרלוונטיים ויטופל בהתאם''''
קריית הספורט הבינלאומית  הפכה לאתר פסולת בניין

שבוע לאחר חשיפת 'ערב ערב' כי עיריית אילת העניקה לקבלן סמי נופי שטח אדמה גדול בסמוך לביג למטרות אחסנת פסולת בנין שהצטברה לכדי הר אדיר מימדים וזאת מבלי שדרשה כל תשלום בעבור השימוש בקרקע או דמי ארנונה, ומבלי שביצעה שינוי ייעוד, או היתר לשימוש חורג, לקרקע המיועדת בכלל למבני תעשייה, חושף 'ערב ערב' כי גם אחיו של סמי נופי, הקבלן ראיד נופי, הקשור בחוזי עבודה מול העירייה ועין נטפים, עושה שימוש בשטח גדול הצמוד למגרש 18 המיועד לבנייתה של קריית הספורט העתידית, זאת לצרכי פריקה ואחסנה של פסולת בניין. לדברי חן סלטי מנכ"לית עין נטפים, שימוש כזה בקרקע אינו מותר לקבלן הפועל מטעמם, מה עוד של'ערב ערב' נודע כי הקבלן אינו משלם עבור השימוש בשטח וכן אינו משלם דמי ארנונה כמחזיק. כמו כן עולה מתחקיר 'ערב ערב' כי ההיתר מכוחו עובד בשטח הקבלן הוא של תאגיד עין נטפים בשעה שהשטח בו הוא פורק את פסולת העפר אינו שייך לעין נטפים אלא לעיריית אילת ולעין נטפים אין כל ל סמכות להתיר לקבלן לעשות שימוש כזה בשטח. 

 

 

מי יישא בעלויות הפינוי?


מזה חודשים ארוכים פועלת החברה הכלכלית אילת (חכ"א), הנמצאת בבעלות עיריית אילת, במגרש 18 הסמוך לבריכות המלח, עליו עתידה לקום קריית הספורט הבינלאומית. מגרש 18 עומד בעין הסערה בימים אלה לאחר שהקבלן מרואן נופי, אחיהם של סמי ומראיד, העלה שורת טענות חמורות בשל מה שכינה יחסי תן וקח המתקיימים בין מנכ"ל חכ"א אבי כהן לסמי נופי הפועל להידוק הקרקע במגרש. 
כעת מתברר כי במגרש הצמוד למגרש 18, הממוקם בין בריכות המלח למגרש 18, בו ממוקמת תחנת השאיבה הראשית של אילת, נשפכת באופן קבוע פסולת בניין על ידי משאיות של הקבלן ראיד נופי. מסיור שערכנו במקום בשבועות האחרונים אף עולה כי בשטח מאוחסנות מכולות ענק רבות של הקבלן. המגרש האמור הינו מגרש סגור, ומי שמחזיק במפתח לשער המגרש, כך על פי חן סלטי מנכ"לית עין נטפים, הוא הקבל ראיד נופי המבצע בעבור עין נטפים עבודות של פינוי ביוב באמצעות ביוביות שהוא מפעיל. 
מאחר והשטח האמור צפוי להוות חלק מקריית הספורט העתידית של אילת, הרי שלא ירחק היום ותקום חובה לפנות את ערימות הפסולת מהמקום ועולה השאלה מי ידאג לפינוי השטח לקראת תחילת העבודות במקום ומי יישא בהוצאות ניקוי המגרש?

 

מכולות רבות של הקבלן ראיד נופי מאוחסנות במקום שלא כדין

 

ראיד נופי: "אחי לא שפוי"


ראיד נופי לא הכחיש את הדברים בשיחה שערכנו עמו השבוע, אך סירב להתייחס לטענות: "אני לא נגרר לשטויות של מרואן (אחיו של ראיד המסוכסך עמו ר.נ) וחבל שהוא מעסיק אתכם ואתם נכנסים לעניין המשפחתי. הוא גורר אתכם לכל השטויות האלה. אני לא נגרר אחרי זה. ברוך השם אני ישן טוב בלילה, הוא לא ישן טוב בלילה, אל תתקשר אלי, אני לא משתף פעולה עם השטויות של מרואן ועם מחלתו. הבנאדם לא שפוי, הוא באובססיה רצינית וחבל, אני עוקב אחרי מה שהוא כותב על סמי, זה אח שלי, הבן של אמא שלי, שקודם כל יעשה שולם עם אמא שלו אחר כך יתעסק עם האחים שלו."

 

משאית של הקבלן ראיד נופי פורקת פסולת באתר


לגופן של טענות השיב ראיד: "יש מי שמפעיל אותי, 'עין נטפים', תשאל אותם, מה שהיא תחליט (הכוונה לחן סלטי מנכ"לית עין נטפים ר.נ) מקובל עלי. אני מכבד אותה מאוד."
בסיור שערכנו השבוע עם חן סלטי מנכ"לית עין נטפים במקום הודתה זו כי: "ראיד לא קיבל ממני אישור לפרוק פסולת בנין באתר, הפסולת שראיתי בסיור אתך לא אמורה להיות שם, יתרה מכך אין לו אישור לשים במקום את המכולות הגדולות והוא יצטרך לפנותן. הראיתי למהנדס את התמונות מהשטח, על ערימת פסולת אחת הוא לא ידע להגיד לי אבל על האחת הוא כמעט בטוח שזה מגיע מכיוון של איזה פולש לשטח שלא מצליחים להזיז אותו. אז אחת הערימות יודעים שזה לא קשור אלינו. פסולת בניה לראיד אין שום אישור לפרוק אותה במגרש." 
תגובת עין נטפים: "שוב עניין לנו בטענות ממוחזרות מפי מרואן נופי, שהיה משך שנים בעצמו מבעלי וממנהלי חברת ס. נופי ועתה במסגרת ריב משפחתי עקוב מדם הוא מפנה שוב ושוב האשמות לאחיו ולקשורים עמו בקשרים עסקיים. יש לקחת את הדברים בערבון מוגבל...השטח שבסמוך למאגרים אינו באחריות התאגיד. הפסולת, שרובה נמצאת במקום שנים רבות, אינה שייכת לתאגיד או למי מטעמו. משום כך, לא נתן התאגיד אישור לאף גורם להניחה שם, וגם אין לו כל יכולת אכיפה בנושא. יחד עם זאת, בעקבות פנייתך פנינו לקבלן ראיד נופי בבקשה לפינוי מכולותיו שהונחו שם."
עיריית אילת אליה העברנו רשימת שאלות מפורטת ובה ובקשנו לברר האם משלם הקבלן דמי שימוש בעבור השטח שהפך לאתר פסולת בנין והצבת המכולות שלו, האם הוצא למקום שינוי ייעוד או שימוש חורג המאפשרים שימוש בשטח למטרות הטמנת פסולת בניין, וכן בנוגע לזמן הרב בו מתבצעת ההפרה לכאורה והעדר האכיפה בנושא, הסתפקה בתגובה: "הנושא הועבר לגורמים הרלוונטיים ויטופל בהתאם".


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש