פרסומת
דלג

המצפה התת ימי זכה באות שר הכלכלה

מאת: מערכת ערב ערב ● צילום: מערכת ערב ערב ● 23/5/2018 20:41 ● ערב ערב 2864
אות שר הכלכלה למעסיקים אנשים עם מוגבלויות ניתן השבוע לפארק המצפה התת ימי ● מנכ''ל המצפה יוסי אני: '' הפרס מצטרף לפרס נגישות שקיבלנו, כעשרה אחוז מכלל העובדים המועסקים במצפה הם בעלי מוגבלויות ואנו שמחים על כך''
 המצפה התת ימי  זכה באות שר הכלכלה
פועל בשת”פ עם בי”ס אורים

צילום: דוברות משרד הכלכלה 

אות שר הכלכלה והתעשייה למעסיקים אנשים עם מוגבלות, הוענק ביום שלישי השבוע , באירוע שהתקיים בהרצליה, הוענקו 6 אותות למעסיקים והמעסיקות, במעמד שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, בין הזוכים פארק המצפה התת ימי באילת ,שזכה באות הוקרה למעסיק בתחום "מסחר ושירותים" לעסקים גדולים.  
אות שר הכלכלה ניתן השנה, לראשונה, למעסיקים אשר פעלו לקדם העסקת אנשים עם מוגבלות כאשר האות חולק למעסיקים ע"פ מספר קטגוריות בשני תחומים: תעשייה, מסחר ושירותים, ואות הוקרה  מיוחד למעסיק עבור הפעלת פרויקט תעסוקה ייחודי לאנשים עם מוגבלות.
בראש הוועדה עמד נחום איצקוביץ', מנהל הרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה והכלכלה במשרד הכלכלה, ולשעבר, מנכ"ל משרד הרווחה. לצדו השתתפו בוועדה נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, אברהמי טורם, מנהלת המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה, דפנה מאור, הסוכנות לעסקים קטנים והבינויים, איגוד לשכות המסחר, התאחדות התעשיינים, משרד הכלכלה ונציג ציבור.
בנימוקי הפרס נכתב : "פארק "המצפה התת ימי" באילת מפעילה את פארק המצפה התת ימי, שהינו אתר אטרקציה ובילוי לכלל האוכלוסייה. קהל היעד הינו נופשים באילת, תיירים מהארץ ומחו"ל וכן, קבוצות של אנשים עם מוגבלויות. מיום הקמתו הפארק פועל לקידום עובדים עם מוגבלות ופועל לטובת השוויון. מתוך 120 עובדים 12 עם מוגבלות.
הפארק פועל בשיתוף פעולה עם בי"ס אורים - בית ספר לחינוך מיוחד, מממן הסעות מבי"ס למקום העבודה ומשלבם בתוך המחלקות השונות, התלמידים עושים הכרה עם סביבת העבודה ובסיום השנה מאפשרים לעובדים עם מסוגלות להשתלב במקום העבודה" .
יוסי אני מנכ"ל המצפה התת ימי אמר "הפרס מצטרף לפרס נגישות שקיבלנו כעשרה אחוז מכלל העובדים המועסקים במצפה הם בעלי מוגבלויות ואנו שמחים על כך"
החל מסוף 2014, חייב כל ארגון המונה למעלה מ-100 עובדים, להעסיק אנשים עם מוגבלות בהיקף של 3%, אך לא כל הארגונים ממשו יעד זה עד כה. בנוסף, קיימים עסקים המונים פחות מ-100 עובדים וגם בהם שיעור העסקה של אנשים עם מוגבלות נמוך. 


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש