פרסומת
דלג

מבצע אכיפה משטרתי בי''ס יעלים

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 19/10/2018 10:44 ● ערב ערב 2885
ביום שלישי קצת לפני שעת סיום יום הלימודים בבית ספר יעלים הגיעו ניידות של משטרת התנועה מלווים באופנועים למפרצון החניה סמוך לבית ספר יעלים ● במבצע פתע הפתיעו הורים שחנו בחניות כפולות , על המדרכה ואפילו כאלו שבחרו להשאיר את המכונית מונעת כשהיא חוסמת את מעבר המכוניות האחרות ● הורה שהיה במקום '' הגיע הזמן בכל יום נמנע אסון בגלל שלהורים אין זמן כולם ממהרים ומסכנים את ילדי בית הספר שנאלצים לחצות את הכביש בין הרכבים''

בעקבות בדירת 'ערב ערב' שהציגה תמונה מדאיגה המתקיימת בכל יום בשעות הצהרים כאשר הורים לתלמידים בבית ספר יעלים מגיעים עם מכוניתם לקחת את הילדים מבית הספר, נערך במקום מבצע אכיפה מטעם משטרת אילת.
בדיקת 'ערב ערב' העלתה כי בשל מחסור במקומות חניה חונים ההורים המורידים ומעלים את ילדיהם ללימודים בחניות כפולות, באדום לבן, ולפעמים אף משאירים רכב מונע ומעכבים את התנועה שגם כך עמוסה בשעת סיום יום הלימודים. ביום שלישי השבוע חיכו כאמור שוטרי משטרת התנועה מחוץ לבית הספר יעלים, תוך שהם מתעדים את התנהגות ההורים. השוטרים לא חילקו דוחות ובחרו באזהרה בלבד, אך הודיעו כי יפתיעו את ההורים בכל בתי הספר והאכיפה תמשך, זאת במטרה למגר את התופעה המסכנת את ביטחון ילדי בית הספר בדרכם הביתה. 

 

דור שילדיו לומדים בבית הספר סיפר " ביום שלישי הגעתי לבית הספר מוקדם, כי אני יודע שקשה למצוא חנייה מכיוון שאני לא מוכן לחנות על מדרכות , מעבר חציה או חניה כפולה. חניתי את רכבי בצד וחיכיתי שילדי יסיימו ללמוד. פתאום ראיתי 3 ניידות ושוטרים שהגיעו רכובים על אופנועים. ראיתי שהם מתכנסים ומישהו העברי אותם תדריך. כעשר דקות לאחר מכן החל הבלאגן שהורים רבים הגיעו עם המכוניות שלהם וכרגיל היו שחנו בנייה כפולה , היו שעלו עם הגלגלים על המדרכה ובאדום לבן ואפילו על מעבר החציה. השוטרים החלו לפנות לכל בעלי הרכבים והסבירו להם כי בחניה כזאת הם מסכנים את חיי הילדים שצריכים לעבור בין המכוניות כיוון שהם חוסמים את שדה הראיה ואף שדה הראיה שלהם מוגבל במידה ומדובר בילד קטן. לא ברור לי אם ניתנו דוחות אבל אני יודע שנלקחו מחלק מהנהגים פרטים וסיפרו לי כמה שקיבלו התראה. אני ראיתי שהיה שם רכב שנשאר עם מנוע דלוק כשהוא באמצע הכביש ומעכב את התנועה אחד השוטרים המתין לנהג לא יודע מה נעשה במקרה זה". לדבריו " אני מקווה ובטוח כי המשטרה תמשיך במארבים מסוג זה כי זה פשוט מערב פרוע וחשוב שיגמר למען הביטחון של הילדים". 

ממשטרת ישראל נמסר: "מאז פתיחת שנת הלימודים פועלות ניידות משטרה סמוך לבתי הספר בכל רחבי העיר . הפעילות נעשית למען ביטחון הילדים, בכל פעם בבית ספר אחר ותמשך לאורך כל השנה. במהלך הפעילות השוטרים מסתפקים באזהרה. אולם מי שעושה עבירות המסכנות את ביטחון הילדים ואינו עונה לקריטריון של אזהרה, מקבל דו"ח". 


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש