פרסומת
דלג

נני טו גו

מאת: רותם ג'קסון ● צילום: מערכת ערב ערב ● 31/10/2018 12:56 ● מה נשמע 572
אם כבר הזמנו ב-''air bnb'' את דירת הנופש לחופשה, קראנו למונית דרך ''גט טקסי'', בחרנו את ארוחת הערב באתר של המסעדה, אז למה שלא נזמין בלחיצת כפתור גם את המטפלת לילדים?! ● ענת ארנון מאילת, אם לילד בן 4, לקחה את הרעיון הזה צעד קדימה והקימה את ''נני טו גו''- אפליקציה למציאת מטפלות עבור משפחות בחופשה ● גם יוצאים לחופש עם הילדים, וגם נהנים מזמן איכות של מבוגרים ● עוד יוזמה ישראלית מבית היוצר אילת
נני טו גו

כמה פעמים מצאתם את עצמכם רצים אחרי הילדים בחופשה? מחפשים אטרקציות שיעסיקו אותם ויתנו לכם רגע או שניים לנוח? מחליפים טיטולים במסעדה, מחפשים מים חמים כדי להכין בקבוק, מטיילים עם העגלה הלוך ושוב מחוץ לחדר, רק כדי שהוא יירדם? רצים לבית המרקחת הקרוב לקנות מוצץ שאבד, תרופה להורדת חום או ג'ל להרגעת שיניים בוקעות? כמה פעמים רציתם לקבור את עצמכם מרוב בושות כשהילד השתטח בלובי של המלון בהתקף זעם? או כמה כסף הוצאתם רק כדי לקנות להם את מה שהם דרשו בקולי קולות? כמה פעמים הבטחתם לעצמכם שעד שהילדים לא יגדלו אתם לא יוצאים איתם לחופש יותר?! כי למה בעצם לנסוע לחופש עם הילדים, רק כדי לטפל בהם כמו בבית, ואפילו יותר, כי בחופשה אין לילדים מסגרות?!

 

 

יש מי שיטפל בילדים שלכם. 'נני טו גו'

 

שנינו ביחד וגם לחוד


אפשר לומר שמעכשיו החיים שלכם הולכים להשתנות. שלי כבר השתנו, כי הילדים שלי בסוף גדלו. אבל אם הייתי עדיין שם, אולי לא הייתי נודרת את הנדר הזה לא לצאת יותר עם הילדים לחופש והייתי נעזרת פשוט באפליקציה "נני טו גו". 
ענת ארנון (44), אמא אילתית לא הסכימה להתפשר. היא רצתה גם חופשה עם הילד וגם זמן איכות לעצמה. כך נולדה האפליקציה. 
"הכל התחיל מזה שרציתי לשמר את החופשות ואיכות החיים שלי כשהפכתי לאמא. הבנתי שיש הרבה הורים שנמנעים מלנסוע לחופש עם הילדים בגלל שהחוויה שלהם הייתה לא כל כך טובה, אבל זה לא חייב להיות ככה. אני באמת חושבת שאפשר ליהנות עם ילדים בחופש מבלי להרגיש כבולים. זה הרעיון של "נני טו גו"- אפשר להיות עם ולהרגיש קצת בלי. כי מה אנחנו בסופו של דבר מצפים מהחופשה שלנו אם לא לנוח ולהירגע?! זה משמעותי בחיים בכלל, על אחת כמה בחופש.
לפני כמה חודשים נסענו לחופש בהונגריה והחלטתי לנסות את הרעיון הזה  כפיילוט על עצמי ועל בני. מצאתי שם סטודנטית ישראלית שחיפשה הכנסה והתלהבה לדבר עברית, וזה היה מושלם, כי היא הצטרפה אלינו וככה גם הצלחתי ליהנות מחופשה עם הילד, גם הרווחתי זמן איכות עם עצמי, גם הוא נהנה מזה שיש מישהו שזורם איתו ופחות מעיר לו, וכולנו יצאנו נשכרים. הוא היה חופשי כשאני הייתי חופשייה. רציתי לראות ולחוש עד כמה זה באמת פועל בזמן אמת. בדקתי את שיתוף הפעולה של הילד ואיך אני מרגישה איתה ועוד כל מיני שאלות ששאלתי את עצמי כמו איך יהיה לילד עם מישהי זרה לחלוטין והאמת, הוא התחבר אליה בשנייה. בזכות ההתנסות הזו העזתי להוציא את זה לפועל". 

 

מה שטוב לי טוב לאחרים ענת ארנון

 

מתאים לכל כיס


עד לפני שלושה חודשים הייתה ענת ארנון עובדת קבועה של נמל אילת. היא הגיעה לאילת מראשון לציון ועבדה בנמל במשך 18 שנה בתפקידים ניהוליים שונים. מכספים דרך מחשוב ולוגיסטיקה ועד שיווק, וכל תפקיד רוחב אפשרי."אפשר לומר שהגעתי למבוי סתום ביכולת שלי להתקדם", היא אומרת בכנות, "ובצעד משותף עם הנמל בחרתילעזוב לטובת קידום המיזם שלי. הגעתי למצב בו אני חייבת את הזמן הפנוי שלי כדי לקדם אותו. עד כה קידמתי את זה ברמת הרעיון בלבד, אבל כשהגיע הרגע לביצוע, הבנתי שנדרש ממני הרבה יותר זמן. 
הרעיון שכב לי במגירה שנה ואז החלטתי להיכנס לתוכנית "אקסלרטור נשים", מאיץ טכנולגי ב"האב אילת". לזכותם יאמר ששם נפתח לי צוהר לעולם ההיי טק. בעקרון בניתי את זה לבד. יש לי אוריניטציה למחשבים, אבל אני לא מתכנתת או משהו כזה. את האתר בניתי על פי טכנולוגיה פשוטה לבניית אתרים ובהמשך אפתח אפליקציהה רבה יותר משמעותית. את האתר התדמיתי, הגרפיקה והכל עשיתי לבד, גם  אין לי רקע בגרפיקה או בניית אתרים, אבל רכשתי אותו, ולכן היה דרוש לי הרבה זמן. 
החלק היותר מאתגר היה למצוא את הפתרונות איך לשמור על הרף האיכותי והנאמן של המטפלות וגם לעבוד על לשנות את התפיסה הרווחת בציבור. יש לנו עדיין חסמים מחשבתיים בהורות-להשאיר את הילד עם מישהו שאתה לא מכיר. נשמע לנו מופרך למדי, אבל הרעיון הוא לא להשאיר אותו עם מישהי זרה אלא לצרף אותה אליך. אנשי העשירון העליון בכל העולם רגילים לנסוע לחופשות עם ה-נני מהבית. פה נפתחת אפשרות למשפחות ממעמד הביניים ליהנות מאותה פריבילגיה בעלויות הרבה יותר נמוכות וזמינות. השירות הוא כזה שאמור להתאים כמעט לכל כיס". 

יש את אלו שיגידו שהם לא ישאירו את הילדים אצל אף אחד, אבל בגדול דווקא הנשים הן אלו שמתלהבות מהרעיון יותר מהגברים, כי הן אלה שנושאות יותר בנטל של הילדים בחופש, כך שמן הסתם להן זה קוסם יותר. זה סוג של תיקון לבעייה מגדרית שמשחררת את ההורים, ובעיקר את הנשים, מההתעסקות הפחות כייפית עם הילדים בחופש. את משאירה את החלקים היותר חווייתיים ביחד ומשתחררת מהמטלות. זה הרי כל מה שאנחנו חולמים עליו בזמן חופשה. 
"כשלקחתי את המטפלת בהונגריה", מספרת אלון, "לא הבנתי איך לא עשיתי את זה קודם. הורדתי מעליי כובד מסויים -להתעסק בדברים שבחופשה את לא רוצה לעשות אותם. הלפני והאחרי מאוד הורגשו בטיול הזה. אני כתיירת עם ילד חיפשתי פתרונות. לאוו דווקא כשאני נוסעת עם הילד לבד, אלא גם כשאני עם עוד אנשים. לפעמים את מוצאת את עצמך במסעדה או בים, את רוצה לנוח והילד רוצה להתרוצץ. חיפשתי מישהי שתסייע לי בדיוק ברגעים האלה. שתלווה אותי במקומות שפחות מתאימים לילדים ושאני לא אצטרך לוותר עליהם. כי אני בחופשה בסופו של דבר, וגם אני רוצה את זמן האיכות האישי שלי מלבד הזמן המשפחתי. אם זה בשביל לנוח או כדי לצאת להופעה או מסיבה בערב. אם יש מישהי שאני סומכת עליה ושבילתה איתנו כבר במשך היום, אין סיבה שהילד לא יסכים להישאר איתה גם בלילה במלון".

איך אמורה עובדת אפליקציית "נני טו גו"?
"בעקרון זו פלטפורמה שמחברת מטפלות ובייביסיטריות הדוברות שפות שונות, עם משפחות לילדים, כשהמטרה הראשית היא משפחות עם ילדים בחופשה. הקונספט הראשי מכוון לתיירות, למרות שהאופציה פתוחה גם לאילתים. המיזם יהיה בסופו של דבר ברמה בינלאומית כמו "אובר" או "אייר בי אנד בי" למטפלות, אבל כרגע הוא מתחיל רק באילת עד שאלמד איך כל המערכת עובדת. אם אנחנו נוסעים לדוגמא להונגריה, נחפש שם מישהי שדוברת עברית, ואותו דבר הפוך לתיירים שבאים לפה. האתגר הוא להתאים את השפה של המטפלת לשפה של הילד. זה לא עוזר לי שאני צריכה לתקשר איתה באנגלית. אני צריכה שהילד שלי יתקשר איתה. צמצום פערי תרבות ושפה יכולים לתרום לתקשורת ולנינוחות שישפיעו על מהירות החיבור בין הילד למטפלת. בעקרון, כל המטפלות רשומות במאגר. הלקוחות פונים אלי דרך האתר או הפייסבוק ואני מחברת בינהם. התפקיד שלי זה לייצר התאמה בינהם. בעתיד זה יקרה בצורה טכנולוגית, כרגע המענה הוא אנושי כי התהליך עדיין בבדיקה והתאמה. חשוב להבין שאני לא חברת כוח אדם או סוכנות , אני שירות שנותן מידע לשני הצדדים. כשהרעיון הוא שאפשר להזמין את השירות הזה מראש עוד מהבית  בזמן שקובעים את יעד החופשה, מה שמאפשר יותר זמן והתארגנות ובחירה יותר רחבה מתוך המאגר". 

מה יהיה טווח המחירים?
"בכל מדינה אני מניחה שזה יהיה קצת שונה. בארץ סביב 50 ש"ח לשעה. יחסית לשירות תיירותי זה לא הרבה. בתל אביב משלמים 45-50 ש"ח למטפלת בשגרה. וכאן מדובר בשירות גמיש מבחינת השעות. כל משפחה יכולה מראש להחליט אם היא רוצה 3 שעות בלילה או  10 שעות בבוקר. זה מאוד מותאם לצורך". 

נניח שעברנו את החסימה של ההורים, מה לגבי הילדים? 
"כמובן שלא כולם ילדים נוחים לתקשורת, ולא לכולם קל עם בן אדם חדש, תלוי מי האדם שעומד מולך. אם הילד בקיצוניות לא זורם, אז כנראה שזה לא יילך, אבל אם הילד קצת ביישן או קצת קשה לו להתחיל אינטראקציה אבל המטפלת יודעת איך לגשת אליו אפשר לגשר על הפערים האלה, וגם ילדים שקצת קשה להם יזרמו. מה גם שהם נמצאים בטווח ההורים, ככה שלא זורקים אותם עם אישה זרה ומשאירים אותם לבד להתמודד. כשההורים קרובים זה נותן תחושת נינוחות לילד וגם להורה שרוצה לדעת מה קורה עם הילד שלו. המטרה היא עוד יד שמסייעת, לאוו דווקא הורה מחליף. לי זה עבד מצוין. 
בכל מקרה אני מיידעת מראש שיכול לקרות שהילד לא יתחבר למטפלת. לכן חשוב להזמין כמה שיותר זמן מראש כי אפשר לערוך שיחת הכרות ראשונית ולבדוק אם יש כימיה. ברגע האחרון זמן התגובה יהיה יותר קצר. כמובן שאפשר יהיה להחליף מטפלת ולנסות לפתור את הבעיה במקום, אבל זה יהיה על בסיס פניות של המטפלות האחרות. אני משתדלת לסנן אותן בצורה כזו שתמיד תהיה כימיה אבל אף פעם אי אפשר לדעת איך זה יעבוד ברמה האישית. עכשיו, בהרצה של המיזם באילת, אלמד את התנהגות הצרכנים שלי יותר לעומק. הכוונה שלי היא לשמר גמישות ככל שניתן. אני בודקת עם מטפלות את המוכנות שלהן להיות בכוננות, ואז אפשר לקרוא להן גם מעכשיו לעכשיו". 

איך את מתמודדת עם הפן הבטיחותי באמינות המטפלות?
עכשיו אני מראיינת מטפלות מאילת אבל כשאגיע לארצות אחרות זה יהיה מורכב יותר. חשוב להגיד שכל מאגר המידע יהיה כזה שעבר סינון נוקשה במיוחד. נכון שזה אתר של קונים מוכרים וכל אחד יכול להגיש מועמדות בשלב ראשון אבל יהיה סנן שלא יאפשר לכל אחד להגיש שירות. כל קודם מערכתי וגם מערכתי אנושי. 
במדינות אחרות אני מניחה שאזמין שירות מחברות שעושות בדיקות רקע בינלאומיות.כרגע בארץ אני עורכת את הראיונות באופן אישי. 
בכל מקרה יהיו הרבה אמצעי אבטחה. הסיבה שעד היום לא עשו את זה היא באמת האתגר של איך לסנן את האנשים. מה שלא יהיה אני לא מתכוונת להתפשר פה על איכות המועמדים ובדיקות המהימנות שלהם".

האם האתר כבר מוכן להפעלה?
"כרגע זה נכנס לשלב השקה ארצית באילת, כשהיעד של הלקוחות הוא ישראלים ותיירים מחו"ל. את השיווק אני מתכננת לעשות בכל אמצעי המדיה האפשריים. אבל אני עוד לא הולכת על קמפיין טלוויזיה כי זה עדיין בקנה מידה של השקה מקומית. יש לי דףפייסבוק ואתר ואפשר להיכנס לשם, להזמין ולהירשם. כרגע אני נמצאת בשלב של בניית מאגר מידע של מטפלות כך שאני פנויה לקבל הצעות ממתעניינות. המטפלות שאני מחפשת, הן מגיל 18 ומעלה, ללא עבר פלילי ובעלות ניסיון עם ילדים. החל מצעירות, סטודנטיות ועד סבתות בפנסיה. (אגב, גם גברים יכולים להרשם, אני לא עושה אפליה מגדרית, את הבחירה במטפל/ת עושה הלקוח בסופו של דבר)
אני מתכננת כבר בדצמברלהפעיל את האתר לקראת חנוכה וכריסמס. 

יש משהו כזה בעולם?
יש שירות דומה לזה באמסטרדם ויש שירותי ביביסיטר באינטרנט, בשוק המקומי אבל לא התיירותי. אני לא חושבת שבארץ זה קיים בסטנדרטים שאני אציב מבחינת מנגנוני נאמנות. 
אפשר להגיד שבאילת בתי המלון נותנים את השירות לבייביסיטר ותיירים משתמשים בו. אני כל הזמן רואה ושומעת על אנשים שמחפשים. יש בזה צורך ושימוש רק שכרגע זה לא מנוהל נכון ופועל על בסיס פה ואוזן. אין מקום שמרכז ונותן מענה מיידי. למעשה, זה לעשות סדר בבלגן שכבר קיים. בתאילנד יש למשל מטפלות ישראליות וגם תאילנדיות שנותנות שירות לישראלים בלי בדיקות ובלי סינון. הדברים האלה קיימים לא בצורה מסודרת ובלי מנגנוני אבטחה ונאמנות מספקים אז המטרה שלי היא גם לסדר את זה וגם להעלות את הרף. בסוף, המטרה היא שהחופש יהיה חופש גם לילדים וגם להורים וזה צריך לתת הרגשה של בטחון ורוגע שהילד שלך בידיים טובות. זה למעשה עוד יד עוזרת עם הילדים ובגלל זה קראתי לזה "נני" כי היא יותר נני מבייביסיטר, היא  מחוברת למשפחה. וכמובן שיש לזה את הערך המוסף שהיא מישהי מקומית ויכולה להמליץ על מקומות ואטרקציות בעיר. לפעמים גם יש משפחות שלא דוברות את השפה המקומית או אפילו אנגלית ואז היא גם יכולה לתווך להם וזה בכלל מעולה. 
אני מאוד מאמינה בפרויקט הזה גם להורים, גם לילדים וגם למטפלות במאגר של "נני טו גו". קודם כל זה מייצר עוד מקומות עבודה ותעסוקה לכל הגילאים והשכבות ושנית זה יצור שינוי באופן הנסיעות לחו"ל. זה ישנה את שוק התיירות כי יותר משפחות עם ילדים יכנסו למעגל הנופשים. בקיצור זה יעשה טוב לכולם. 


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש