פרסומת
דלג

''הגיע הזמן להחזיר את הכדורעף לעיר''

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: חיים דוד ● 31/10/2018 12:59 ● מה נשמע 572
15 שנים עברו מאז נעלם ענף הכדורעף מהמפה העירונית ● השנה, לאחר שהכשיר את הקרקע ועבד קשה, מרים מיקי גלעד את הכפפה ומקווה להחזיר עטרה ליושנה ● "מאחורי כך ענף ספורט מצליח עומד משוגע אחד לעניין שהאמין שזה יכול לקרות", הוא אומר נחרצות
''הגיע הזמן להחזיר את הכדורעף לעיר''

כשענף הכדורסל ידע את ימי הזוהר שלו עד לפני כ-15 שנים, מיקי גלעד עוד שיחק בקבוצה האילתית. אלא שמאז זרמו הרבה מים בים סוף, ומשלא היה עוד 'משוגע' שידחוף קדימה את הענף, הכדורעף באילת נעלם מהמפה. ככה עד שלפני כשנתיים החליט מיקי גלעד, מורה לחינוך גופני, שמחזיק בהווה בשלל תעודות ספורט מקצועיות, שהגיע הזמן להחזיר עטרה ליושנה, להוריד את החלודה מענף הספורט הפופולארי במקומות אחרים בארץ ולאפשר גם לאילתים לשחק כדורעף.

 

לא עוצר בכדורשת


הוא עצמו חלק את זמנו בין הכדורסל לכדורעף, שני ענפי ספורט בהם שיחק, עד שפרש לטובת חיי הלילה. פרישה שארכה כעשור. בסיום פרק הזמן הזה בחייו הוא 'התפכח', כהגדרתו וחזר לעסוק בתחום אותו אהב מאז ומתמיד- הספורט. "לא משנה מה אתה עושה בחיים", הוא אומר בחיוך, "בסופו של דבר אתה חוזר למקורות, ואני חזרתי לספורט". אחרי שהוציא תעודת הוראה כדת וכדין מוחזר לענייני הספורט בעיר הבין מיקי שאין משהו שהוא מרוצה יותר מאשר להחזיר את ענף הכדורעף לאילת וכדי שזה יקרה בדרך הקלה והמתבקשת, לפני שלוש שנים הוא הכניס לאילת את ענף הכדורשת לבתי הספר היסודיים. "אלא שאלייה וקוץ בה", הוא מסביר השבוע, "אלו אמנם שני ענפי ספורט דיי דומים, אלא שלא קל להעביר ילדים וגם נשים, שהתחילו בכדורשת לכדורעף", הוא אומר ומסביר: "הכדורשת הוא ענף ספורט מצויין לנשים וילדים כי אין בו מגע בין אחת לשנייה ובמקביל הוא תחרותי וספורטיבי. הכדורעף הוא קשה יותר וטכני יותר ומי שניסה כדורשת, בגלל הפשטות שלו לא תמיד רוצה לעבור. לשמחתי יש לי כבר הצלחות, אבל זה עדיין לא פשוט", הוא אומר ומדגיש כי מרבית המורים בבתי הספר היסודיים לא מלמדים את עקרונות הכדורעף במהלך שיעורי הספורט ולכן הקושי גדול יותר.

 


מול הקושי הזה ומול קשיים נוספים מולם התמודד עד היום כמו למשל: היעדר אולם ("עכשיו זה נפתר כי האימונים שלנו עברו לאולם הספורט החדש של הרי אילת"), והתחרות הערה בשוק ענפי מספורט והחוגים באילת, נאלץ מיקי להתמודד אבל הוא לא הרים ידיים. היום עיקר העבודה שלו היא מצד אחד לחזק בבתי הספר היסודיים את הכדורשת ומתוך הפעילות הזו למשוך את הטובים לכדורעף.

אז מה יש לנו היום בעצם?
מיקי: "יש לנו קבוצה של בנות כדורשת צעירות מכתות ה'-ו'. כשהן עולות לקבוצה מעל, של כתות ז'-ט' הן פוגשות לראשונה אלמנטים של הכדורעף וכשהן מצליחות הן נהנות פי כמה וכמה אם כי בהתחלה קשה להן להודות בזה", הוא צוחק. "בעונה שעברה פתחנו סוף סוף קבוצת בנים ששיחקו נטו כדורעף- כתות ה'- ז', אלא שלצערי הרב, בגלל מחסור באולם חצי מהם עזבו. בימים אלו ממש קיבלנו את אולם הספורט של בית הספר 'הרי אילת', עכשיו המטרה תהייה לנסותל ולהחזיר כמה שיותר שחקנים שעזבו ובמקביל לגייס שחקנים חדשים. ויש את הקבוצה הבוגרת של בנות מי'ב ומעלה."
בשבוע שעבר האימונים כבר יצאו לדרך כשללב גיוס השחקנים בעיצומו. "כל מי שרוצה ליהנות מענף ספורט שהוא כייפי ועל הדרך גם מצמצם היקפי, מוזמנת אלינו. כל ילד שלא מוצא את עצמו בענפי ספורט הקיימים בעיר, מוזמן לנסות את כוחו אצלנו. האימונים מתקיימים פעמיים בשבוע, שעה וחצי כל אימון והם מהנים ומספקים ביותר".

 

 

בעתיד הלא רחוק מתכוון מיקי לקדם את קבוצת הבנים לכיוון הכדורעף חופים וכבר יש סגירות בינו לבין פרנסי העיר להכניס את הכדורעף לבתי הספר העל יסודיים במסגרת ליגת בתי ספר שתקום ותחייה גם היא את הענף בעיר. "הקושי הוא להכניס לעיר משהו חדש", מודה מיקי, אבל הוא נחוש לגמרי להצליח. מדבר על טורנירים עם הקבוצות השכנות בקיבוצים מסביב, על טורנירים בית ספריים ועל אילתים שיחזרו לדבר כדורעף. ועל הדרך הוא מבקש להודות לכל מי שלצידו, בראש ובראשונה ויקי קומר, מאמן כדורעף, מנהל אגף הספורט בעירייה יעקב מלכה ומנהל אגף הנוער והספורט ברשת המתנ"סים בעיר, יואב יצחק הלוי שמאמינים בענף ותומכים בו ובחזון שלו לאורך כל הדרך.
"עכשיו רק נשאר שהצעירים יצביעו ברגליים ויגיעו להחזיר עטרה ליושנה", מסכם גלעד.  


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש