פרסומת
דלג

הסקייטפארק: הפיל הלבן החדש באזור התיירות

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 2/11/2018 05:28 ● ערב ערב 2887
שישה וחצי מיליון ש''ח השקיע משרד התיירות רק לפני שלוש וחצי שנים בהקמת מתחם סקייטפארק מקצועי לצעירי אילת ● אז דובר על אירועים בינלאומיים, על הקמת ליגה וחוגים, אלא שבפועל יוק ● המקום נטוש, מטונף, מלא כתובות גרפיטי ורחוק מלענות על החזון ● ''זה עצוב שככה זורקים כספי ציבור ולא מסוגלים לתחזק מקום'', אומר השבוע אבי ביטון, סקייטר אילתי שהיה מדוחפי הקמת המקום ● עיריית אילת ''מתחם הסקייטובורד מתוחזק ופעיל''
הסקייטפארק: הפיל הלבן החדש באזור התיירות
ההבטחות שפעו במעמד גזירת הסרט עוזבה, לכלוך ו-6.5 מיליון ₪ שהפכו פיל לבן. הסקייטפארק

זה אמור היה להיות מתחם סקייטפארק מהנה שעליו תהייה גאוות צעירי העיר אילת. לאחר מאבק ממושך של קהילת הסקייטרים הצעירים באילת שנאלצו לעשות את זה במקומות לא מוסדרים,  מול ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, נמצא התקציב הנחוץ במשרד התיירות להפיח חיים בפארק המרכזי של אילת. בעידודו של ראש העירייה מאיר יצחק הלוי, יד ביד עם סקייטר צעיר בשם אבי ביטון, קרם המקום עור וגידים. מיטב המוחות והמתכננים עסקו בהקמת מתחם הסקייטפארק המקצועי. צוותים מקצועיים מקנדה הגיעו לאילת כדי לייעץ בעבודה הסופר מקצועית שנעשתה במקום. בפועל נדמה שאף אחד לא מתכוון לחסוך כאן במאמצים ובביצוע, על מנת שמתחם הסקייטפארק יהיה מקצועי וראוי. כמעט שנה המתינו הצעירים האילתים עד שהמתחם שכבר היה מוכן, ייפתח לשימוש, לבסוף בקול תרועה רמה ובחגיגה גדולה, נחנך מתחם הספקייטפארק יחד עם המזרקה העירונית כחלק מהפארק המרכזי של אילת. 

 

ההבטחות שפעו במעמד גזירת הסרט עוזבה, לכלוך ו-6.5 מיליון ₪ שהפכו פיל לבן. הסקייטפארק

 

איפה האירועים הבינלאומיים?


הרבה חלומות הושקעו שם מצד סקייטרים אילתים צעירים, שנאלצו קודם לכן לנסוע לתחרויות מחוץ לאילת. בראשית הדרך דיברה העירייה על הפקת אירועי סקייטבורד בינלאומיים, דובר על ליגת סקייטבורד ארצית, על חוגי סקייטבורד ובגדול על הפיכת המתחם המקצועי הזה בו הושקעו כל כך הרבה כספים למשהו רציני. אבי ביטון פרח הוא הבחור שפנטז, חלם, הגיש לעיריית אילת רעיון וגם תכניות, אלא שפעם אחר פעם הוא נדחה בטענה שכרגע זה לא הזמן אבל זה עוד יקרה. אלא שהימים חלפו, ההבטחות הפכו ללא כלום והתסכול רק גבר אצל הסקייטרים האילתים שנאלצו להמשיך לנסוע לתחרויות מחוץ לאילת, כשכאן, מתחת לאפם ניצב לו מוכן מתחם הסקייטפארק. פעם אחר פעם הגיע אבי ביטון למערכת 'ערב ערב' והלין על כך שדבר לא נעשה במקום, פעם אחר פעם כתבנו ב'ערב ערב' על חלומותיהם המנופצים של הסקייטרים המאוכזבים. פעם אחר פעם הוא המשיך והציע להרים תחרויות, להחיות את המקום, אלא שבפועל רצונות לחוד וביצוע אין. עם הזמן הפך הסקייטפארק לפיל לבן. בהעדר שמירה במקום (למרות בקשותיהם החוזרות ונשנות של הסקייטרים שביקשו לשמור על המקום), בעיריית אילת הבהירו כי אין מחובתם לספק שמירה במקום ואף מיהרו לתלות על גבי הגדרות במקום מודעות שמבהירות כי כל האחריות לגלישה במקום היא על הגולש עצמו. לצד תאונות שנרשמו במקום, ביניהן אחת קשה שארעה לפני מספר חודשים, המקום הפך למטונף. אם קודם לכן עוד היו טורחים לנקות, הרי שגם הניקיון פסק. "המקום נראה כמו רוח רפאים", מלין השבוע אבי ביטון בכאב. "כמה חודשים שאף אחד לא ניקה כאן. המקום מזוהם, מלא לכלוך ובדלי סיגריות, כתובות גרפיטי מקושקשות בכל מקום. בלא השגחה, כך ילד קטן עם בימבה נכנס ומסכן את עצמו מבלי שההורים בכלל יבינו עד כמה. האדם שעיצב את המקום כמו גם פארקים אחרים בארץ לא מאמין מה נהייה מהמקום בו הושקעו כל כך הרבה כספים", הוא אומר ומספר כי בניגוד לאילת בערים אחרות כמו ראשון לציון ובאר שבע, הפכו מתחמי הסקייטפארק למוקדי משיכה לבני נוער, מתחמים בהם מתקיימות תחרויות לרוב. "מי כמו 'ערב ערב' יודע כמה פעמים הגעתי למערכת והתלוננתי על זה שלא עושים כלום במקום. כמה פעמים הצעתי לעיריית אילת לקדם במקום תחרויות וחוגים, אחרי הכל אני הייתי הגורם העיקרי בעיר שדחף את הקמת המקום לטובת הסקייטרים הצעירים בעיר. היו לי היכולות והקשרים, אבל בכל פעם הם דחו אותי בשלל תירוצים. דיברתי עם מנכ"ל העירייה, הגעתי למנהלת האירועים בעירייה, כולם הבטיחו שיהיה אבל לא קידמו כלום. אירוע אחד לא נעשה שם מאז נפתח המקום. לפני כמה ימים הלכתי לשם אחרי תקופה שלא הייתי באילת ונחרדתי. איך יתכן שהעירייה נתנה למקום ככה ליפול. שישה וחצי מיליון ש"ח נזרקו שם כאילו כלום ולאף אחד לא איכפת. לא רק שהרסו את המקום, אלא שגם קהילת הסקייטרים הקטנה שהייתה בעיר התפרקה, כי זה הולך יחד לא? איזה המשכיות תהייה בעיר לצעירים שאוהבים את התחום? היה לי חזון גדול שהתנפץ בלי רחמים. זה יכל להיות מדהים אם רק היה להם בעירייה את הרצון לעשות".

מעיריית אילת נמסר בתגובה: "מתחם הסקייטפארק מתוחזק ופעיל. כמו כל מתקן פתוח בשימוש חופשי עולים בו מעת לעת ליקויים ואלה כאמור מטופלים. לעניין פנייתו של אבי ביטון נציין כי בדיקה מול הגורמים הרלוונטיים מעלה, כי כלל לא התקבלה ממנו בשנים האחרונות בקשה לארגן אירוע במקום, כך שלא ברור על מה הוא מלין אלא אם המטרה שלו היא ניגוח פוליטי עקב קרבתו המשפחתית למתמודד לראשות העיר".

את תגובת משרד התיירות לא קיבלנו עד לסגירת הגיליון.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש