פרסומת
דלג

בניגוד לצפי יזמי המלון בעמק ססגון הציגו תכנית חלופית שנראה כי מקובלת על הכל

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 7/11/2018 20:51 ● ערב ערב 2888
בחברה להגנת הטבע טענו השבוע כי ''מסתמן הישג משמעותי במאבק להצלתו של עמק ססגון שבבקעת תמנע, עם ההודעה על קיומה של תכנית חדשה לקידום חלופת המבואה הדרומית, במקום עמק ססגון'' ● בחברה להגנת הטבע אף טוענים כי: ''מדובר בפתרון שהוא win win לכל הצדדים...תושבי הערבה הדרומית והתנועה הסביבתית'' ● אלא שבוועד להצלת עמק ססגון מתרעמים: ''לא שיתפו אותנו, לא ראינו את התכנית, אם זה נכון זה באמת דרמטי, אבל רק כשיציגו בפנינו את התכנית נוכל לומר מה דעתנו עליה וכיצד בדעתנו להמשיך לפעול''
בניגוד לצפי  יזמי המלון בעמק ססגון הציגו תכנית  חלופית שנראה כי מקובלת על הכל
החברה להגנת הטבע:

צילום: דב גרינבלוט החברה להגנת הטבע

על פי הודעת החברה להגנת הטבע: "את חלופת המבואה הדרומית, קידמו בשנים האחרונות ארגוני הסביבה השותפים למאבק – אדם, טבע ודין והחברה להגנת הטבע, כמו גם תושבי האזור, והם הביעו הסכמה לקידום המלון, במיקום זה. לפי הפרסום, ב-21 בנובמבר תוצג לתושבי חבל אילות תוכנית כוללת לבקעת תמנע, שככל הנראה תכלול גם מהלך חדש להקמתו של מלון במיקום חלופי, בצמוד למבואת הפארק. את היוזמה מקדמים ביחד משרד התיירות, לשכת התכנון במשרד האוצר וכן מועצה אזורית חבל אילות. תושבי הערבה הדרומית והתנועה הסביבתית בישראל מברכים על המהלך ורואים בו תקווה לפתרון אחד המאבקים הארוכים והמורכבים שהתרחשו אי פעם בישראל".

 

 

אלא שבשיחה שערכנו השבוע עם העומד בראש הוועד להצלת עמק ססגון יניב גולן, נשמעו הדברים מעט שונה:
"אנחנו לא ראינו את התכנית, אנחנו שומעים שמועות, אם זה נכון מדובר בהחלטה דרמטית, אבל אנחנו לא רגועים, אנחנו מאוד מרוצים מהעובד ה שפונים אל הציבור ומציגים בפניו דברים, שזה מה שפורסם עכשיו זו התקדמות משמעותית. 

זו התכנית החדשה שוועדת הערר דרשה מהיזמים להגיש?
לא. בוא נעשה סדר, התכנית שאושרה היא התכנית שאושרה  על עמק ססגון, זו לא התכנית שמוצגת כעת. זו תכנית שהיתה במחוזית והיא לא מקודמת. לעומת זאת עובדים כרגע על תכנית אחרת במבואה.

התכנית שהוגשה כעת היא לא התכנית במבואה של העמק בצמוד לפארק?
לא. התכנית שהוגשה היא למלון כללי בעמק ססגון והיא הוגשה מחדש בחוד שיולי והיא כרגע מוקפאת. חשוב להבין שהפסדנו בארצית והמיקום נותר בעמק ססגון, אמנם בחלקו הדרומי אבל לא במבואה הצמודה לפארק. התכנית הזו הוגשה ביולי האחרון רגע לפני שהסתיימו תשעת החודשים שהעניקה ועדת הערר ליזמים. הוועדה אמרה תשקלו הקמה במבואה וזה מה שנעשה כרגע. בהמשך יבואו למחוזית ויגידו לה יש לנו 4 אפשרויות שאחת מהן היא חלופה חדשה במבואה, אם זה נכון זה דרמטי. על חלופת המבואה עובד גוף בשם חל"י זרוע ביצועית של משרד התיירות, לשכת התכנון והמועצה האזורית. הם צריכים לקבוע שמורות טבע ולשנות ייעודי קרקע, זה תהליך מורכב וזה ייקח להם כשנה להשלים את כל הנושא וזה דרמטי. התכנית הזו אם אכן תאושר תהפוך לחלופה סטוטורית לעמק ססגון. לא משתפים אותנו, מציגים אותה בפני הציבור ובעוד שבועיים גם אנחנו נהיה שם כמוך". 

בחברה להגנת הטבע אמרו השבוע כי: "אנו מקווים כי התוכנית החדשה תאפשר סוף סוף להעתיק את המלון שתוכנן בעמק ססגון – אל מיקום שמגן על אופיו הבראשיתי של האזור הצפוני של תמנע. לא ניתן יד להכשרתו של מלון נוסף בבקעת תמנע, בטרם יוכרז עמק ססגון כשמורת טבע".

עו"ד עמית ברכה מנכ"ל אדם טבע ודין: "עם הצגת התוכנית החדשה במתווה המסתמן ואחרי למעלה מעשור של מאבק, נוכל לקבוע בוודאות כי רק באמצעות הידברות ניתן להוביל לשילוב נכון של קידום התיירות ושמירה על שטחי טבע נדירים שעוד נותרו לנו בישראל".


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש