פרסומת
דלג

הסופה הגדולה

מאת: ● ● ערב ערב 2075
אפילו מזג האוויר מתעתע והופך לבלתי צפוי. השבוע התחוללה באילת אחת הסופות הגדולות שידעה העיר אילת בשנים האחרונות. גלים של עד שני מטר הכו בחוזקה, והרוח הגיעה ל-20 קשר. הסופה שהגיעה בפתאומיות גרמה לנזקים במאות אלפי שקלים.
הסופה הגדולה

נזקים בים ובחופים
הסופה שהייתה אלימה יותר מסופות דרומיות רגילות שאנו מכירים, עלתה בפתאומיות ולא הותירה זמן רב להתכונן .כשמתחילה סופה דרומית, הספינות הגדולות מורידות נוסעים ומפליגות עם צוות כוננות ללב ים, שם הן מוגנות מפני טלטלה אל הסלעים. הפעם, בשל המהירות, ספינות הקזינו לא הספיקו להגיע ולהוריד את הנוסעים בזמן ואלו נאלצו להישאר על האוניות בלב ים, מספר שעות . לספינת ההימורים, מונטנה,לא שיחק המזל והיא עלתה על שירטון. הסכנה לדליפת סולר שיזהם את המפרץ, הקפיצה את צוות התחנה למניעת זיהום ים. בזמן הסערה לא יכול הצוות לתפקד בשל הסכנה לחיי אדם, אך עם שוך הסערה ,הונחו סופגים,כדי לספוג את הסולר הדולף . כעת אין סכנה לזיהום והכל תחת פיקוח, מרגיעים בתחנה למניעת זיהום ים.. לעומת זאת במרינה, הנזקים היו מזעריים אומר "לערב ערב" דורון הלר מנהל המרינה. "בכל סופה דרומית, ממהרים בעלי היכטות להסתגר במרינה המגינה על הספינות . חוץ מכמה לוחות עץ שנתלשו מהמזח וכמה חבלים שנשברו, לא היו נזקים עצומים וכבר התחלנו בתיקונים".
מועדוני הצלילה השונים הפסיקו את הפעילות והנזק היחיד הוא הנזק הכספי והרבה חפצים שהגיעו לחוף מאי שם והשאירו כמויות עצומות של ליכלוך וחפצים.
ריף הדולפינים ספג מכה כואבת כאשר כל הרשתות והצינורות נתלשו ממקומם, חלקם נקרעו. הדולפינים שסגורים היו בתוך הריף נראו מבוהלים מאוד בבוקר , חלקם אפילו לא הגיע לארוחת הבוקר וכולם נראו מותשים ועייפים. מאיה זילבר מריף הדולפינים אומרת כי "הדולפינים עייפים ומעט מבוהלים, אך כולם שלמים ובריאים". עוד מספרת מאיה כי עקב הרוח החזקה עפו לחוף הריף חפצים שונים ומגוונים, החל מכסאות מחופים שונים, ארונות, דלתות ועוד .
מנהל החוף של רויאל ביץ מסר, כי כל החול שהיה בחוף התעופף ונמוג, כעת יש חצץ ואבנים גדולות המקשים את הגישה לחוף. עו מספר אברי, כי שמשיות רבות נעקרו וחלקן התעקמו ונשברו.פחי זבל רבים נעקרו ונשברו. הבלגן הוא רב וכמוהו גם הנזק. בחופי הרחצה הסמוכים המצב דומה, סככות הצלה נעקרו ממקומם קרשים עפו באוויר ונחתו בכל פינה .

תמונת כתבה


106
דוברת העירייה מוסרת, כי ציפוי העץ של שלוש הרפסודות המותקנות בים , באזור החוף הצפוני התפרק ונסחף לים. מספר סככות צל באזור החוף הצפוני נשברו ונפלו.
סלעים רבים נעתקו ממקומם וחלקם אף נשברו. מעריכים כי 500 טון חול לפחות, עף באוויר. עץ קרס על שתי מכוניות פרטיות ודופן של תחנת אוטובוס יצא לשוט בעיר. שישה עמודי תאורה נפלו.והנזקים מוערכים במאות אלפי שקלים.

נזקים בעיר
אנשים העדיפו להסתגר בבתיהם ולא לצאת, אלו שיצאו הגיעו חזרה לביתם מלאי חול, אם התמזל מזלם. היו כאלו שיצאו ונפגעו מחפצים שונים שהתעופפו בחוזקה באוויר.כל הרכבים התמלאו בשכבות בוץ ואבק. בפתחי הבתים נערמו ערמות של ניירות, קרטונים, גדמי עצים וכל מה שנשאה הרוח.
בחברת חשמל מספרים על עץ שקרס עקב הרוח החזקה בצופית, הפיל עמוד חשמל . עקב כך הפסיקה חברת חשמל את זרם החשמל לשכונה לארבע שעות בערך, עד שתוקנה התקלה.
ילנה שפירא מהתחנה המטרולוגית באילת אומרת כי " גם ביום שלישי בליילה עדיין נשבה הרוח בחוזקה עד 18 קשר וזהו רק, מה שקוראים בשפה המקצועית "זנב הסופה" . בינתיים לסופה זנב ארוך והיא לא שוככת.


אלי מור בעליה של היאכטה, "ימאנג''ה" מספר, כי למרות שתוצאות הסופה הן הרסניות , הוא יכול לומר כי הסופה היתה יפה. אלי דאג להביא את בתו אל המרינה כדי לחזות יחדיו בסופה. גלים גבוהים שהתנפצו אל מעבר לשובר הגלים, צבעים מדהימים ומראות שלא רואים בכל יום. וכך למרות הסערה ,אילתים רבים יצאו לחופי הים לחזות במראה המרהיב. חלקם אף הגיעו עם שוך הסערה, בכדי לאסוף ולחפש אוצרות שנסחפו לחופים .

תמונת כתבה

שתפו את הכתבה בפייסבוק