פרסומת
דלג

האם יוסי מלול, מנהל מחלקת הנוער בכדורסל, בדרך להיות מנכ"ל אגודת הכדורגל?

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 6/5/2019 18:23 ● ערב ערב 2914
בימים אלו כשהנהלת מחלקת הנוער בכדורסל העמידה בפני מנהל המחלקה יוסי מלול אולטימטום להיות מנכ"ל או מאמן, מנסים גורמים באגודת בני אילת בכדורגל למשוך אליהם את המנכ"ל המצליח ● "זה חבל שיש מי שלא מבין את גודל העשייה של יוסי מלול באגודת הנוער", אמרו השבוע מקורבים למלול ● עם סגירת הגיליון נודע ל'ערב ערב' כי אורן אלמוג, מי ששימש כמנהל מחלקת הספורט בחבל אילות, הוא המועמד המוביל לשמש כמנכ"ל כללי של אגודת הכדורסל ויחלוש על קבוצת הבוגרים ומחלקת הנוער ● דובר אגודת הכדורגל מסר בתגובה: "השם של מלול עלה אבל לא נדון עדיין בישיבת הנהלה" ● יו"ר מחלקת הנוער טל פנחס: "אין כל החלטה לגבי תפקידו או סיום דרכו של יוסי בעמותה"
האם יוסי מלול, מנהל מחלקת הנוער בכדורסל,  בדרך להיות מנכ''ל אגודת הכדורגל?
במחלקת הנוער בכדורסל לא אהבו בלשון המעטה את האפשרות שמלול יעזוב. מלול ● חוזר הביתה? אורן אלמוג

במשך 10 שנים שימש יוסי מלול כמנכ"ל עמותת הכדורסל בעיר. מעל 20 שנה שהוא שימש ועדיין משמש כמנהל מחלקת הנוער באגודה, מנהל שבהובלתו רושמת אגודת הנוער הצלחות מקצועיות רבות ולראייה, רק בעונה הזו ארבע מקבוצות המחלקה חתמו על עליית ליגה ואין המדובר בעניין שבשגרה. אם לא די בכך, הרי שלאורך כל השנים, תחת ניהולו של מלול, מחלקת הנוער הפועלת בנפרד מקבוצת הבוגרים בכדורסל יכולה להתהדר באישור ניהול תקין, ואת צמד המילים-  גרעון תקציבי לא מכירים כאן כלל וכלל, נהפוך הוא, מדובר אולי בקבוצת הספורט היחידה באילת שמסיימת את העונה ביתרות תקציביות שנמשכות לעונה הבאה. ולמרות כל ההישגים האלו שיכול להציג מלול, למרות מערך המאמנים הראוי שהוא מציג וכמות הקבוצות התחרותיות באגודה שרק הולכות וגדלות, עם חילופי יושבי הראש בהנהלת מחלקת הנוער שנעשו לאחרונה, כולל חילופי כמה וכמה חברי הנהלה, הציג לאחרונה היו"ר החדש טל פנחס בפני מלול אפשרות בחירה - לשמש כמנכ"ל העמותה, כולל קבוצת הבוגרים שאמורה בחודש יוני להצטרף לעמותה, או לבחור בתפקיד מאמן בלבד. מאחר ומלול לא מוכן לוותר על תפקידו כמאמן קבוצת הנוער טום דקל, תפקיד אותו הוא עושה שנים רבות, אך מנגד גם לא מוכן לשמש כמנכ"ל קבוצת הבוגרים, אלא מעוניין להמשיך את ורק למנכ"ל את מחלקת הנוער, מחפשת הנהלת מחלקת הנוער בראשותו של פנחס את האדם המתאים שיוכל לשמש כמנכ"ל דו כובעי של קבוצת הבוגרים ומחלקת הנוער גם יחד. 
עם סגירת הגיליון נודע ל'ערב ערב' כי אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון מי שיימלא את תפקיד מנכ"ל אגודת הכדורסל שתכלול את מחלקת הנוער ואת קבוצת הבוגרים יהיה אורן אלמוג, תושב אילת, מי שהחליף בזמנו את יעקב מלכה בתפקיד מנהל אגף הספורט אך  עזב לאחר תקופה לא ארוכה לאחר שעובדי המחלקה לא שיתפו אתו פעולה. מאז ועד היום משמש אלמוג כמנהל מחלקת הספורט של המועצה האזורית חבל אילות. מי שישמש ככל הנראה כמנהל המקצועי של מחלקת הנוער לצידו של אלמוג יהיה אורן חזות, מי שהיה יד ימינו של יוסי מלול לאורך כל השנים ואימן השנה את קבוצת הבוגרים של אילת בליגה א'.

 

בכדורסל מוותרים- בכדורגל מתעניינים


מרגע שדבר עזיבתו האפשרית של יוסי מלול את מחלקת הנוער בכדורסל נודע, מיהרו גורמים באגודת בני אילת בכדורגל לחזר אחרי מלול כשהאפשרות שעולה על הפרק היא שמלול הידוע בניהולו חסר הפשרות, יכולת הארגון וגיוס הכספים, יחבור דווקא לאגודת בני אילת בכדורגל וישמש בה כמנכ"ל בתשלום. "אם יש מישהו שיכול לעשות באמת ובתמים סדר באגודת הכדורגל שלא מוצאת את דרכה בפן הניהולי, זה רק יוסי מלול", אמרו לנו השבוע גורמים באגודת הכדורגל שבירכו על האפשרות. "מלול יכול להיות נכס יקר לאגודה".
במחלקת הנוער בכדורסל לא אהבו בלשון המעטה את האפשרות שמלול יעזוב כמו שהבהירו השבוע מקורבים למלול: "לא ברור למה יש מי שרוצה לעשות רה- אורגניזציה בעמותה האחת המסודרת שפועלת היום בעיר. כנראה שראשי ההנהלה החדשים לא מבינים את גודל עשייתו של מלול לאורך השנים. זה נכון שלכל אחד יש מחליף, אבל כשדברים עובדים טוב וחלק, לא משנים אותם. עובדה, בכדורגל מבינים את גודל עשייתו של יוסי מלול ויכולת הניהול הפנומנלית שלו, ורוצים אותו. זו תהייה אבדה גדולה לענף הכדורסל בעיר".

בתגובה לדברים המועלים בכתבה מסר דובר אגודת בני אילת יהב אלון: "השם של יוסי מלול עלה, אבל לא נדון עדיין בישיבת הנהלה, ככה שכרגע זה לא רלוונטי".

טל פנחס, יו"ר עמותת הכדורסל מסר בתגובה: "עקב סיום הסכם הניהול בין העמותה לבין מועדון כדורסל 2016 אילת בבעלות נחי אינדיק בסיום העונה הנוכחית, אנו נערכים לקליטת הקבוצה הבוגרת בעמותה. כחלק מהתהליך הוחלט על מינוי מנכ"ל לעמותה שינהל את המערך כולו מבית הספר לכדורסל ועד הקבוצה הבוגרת. לאחר בחירת המנכ"ל והמינוי, יוחלט על המבנה האירגוני תחתיו. אין כל החלטה לגבי תפקידו ו/או סיום דרכו של יוסי בעמותה. אני יכול לומר שכחלק מהמבנה החדש הוצעו לו מספר אפשרויות ותפקידים".

לגבי המועמד לתפקיד המנכ"ל מספר טל פנחס: "יש מספר מועמדים לתפקיד ואחד המועמדים המובילים הוא אורן אלמוג".


יוסי מלול סרב בשלב זה להגיב לדברים.  


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש