פרסומת
דלג

מי ינהל את בית ספר אופיר?

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 8/8/2019 09:57 ● ערב ערב 2927
שלושה שבועות לפני החזרה ללימודים, ולמרות שבעיריית אילת הצהירו כי "תם סבב מינויי מנהלי בתי הספר בעיר", לבית הספר אופיר עדיין אין מנהלת ● חיה חזן מי שניהלה בשנה האחרונה את בית הספר אמנם הודיעה על עזיבתה מסיבות אישיות כבר בחודש אפריל, ואולם "במכרזים שפורסמו לא אותר מועמד מתאים", כך לטענת דוברות משרד החינוך במחוז הדרום, "לכן החל הליך אקטיבי של איתור מועמדים"
מי ינהל את בית ספר אופיר?
עוזבת כעבור שנה בלבד בניהול מסיבות אישיות. חיה חזן ביום כניסתה לניהול בי"ס אופיר

זה לא נעים לשמוע כי מנהלת בית הספר עוזבת אחרי שנה אחת בלבד את תפקידה, וזה עוד יותר לא נעים לגלות כי בעוד שלושה שבועות בלבד חוזרים ללימודים וטרם נמצא לה מחליף או מחליפה. תוסיפו לזה את העובדה שגם מזכירת בית הספר עוזבת, והרי לכם כל הסיבות לכך שהורים לתלמידים בבית הספר 'אופיר' אינם רגועים, בעיקר לנוכח העובדה כי במשך שנים ארוכות, עד לשנה החולפת, ניהלה את בית הספר ביד רמה יוכי קולנגי. "אחרי שנים שהיית רגועה וידעת שהילדים שלך בידיים בטוחות והכי מנוסות שרק אפשר, פתאום את מרגישה באוויר", הסבירה את המצב אמא לתלמידה בבית הספר. "לא נעים להיות כל כך קרובים ליום החזרה ועדיין עם כל כך הרבה סימני שאלה באוויר", היא מבהירה.
לפני שנה נבחרה לתפקיד מנהלת בית הספר חיה חזן, מי שריכזה את נושא החינוך המיוחד בבית הספר 'בגין' בהצלחה רבה. חיה זכתה לשבחים על אופן ניהול בית הספר 'אופיר 'ואולם כבר בחודש אפריל הודיעה כנדרש על כוונתה לעזוב את התפקיד אחרי שנה אחת בלבד מסיבות אישיות. חיה תחזור בשנת הלימודים הקרובה לתפקידה הקודם בבית הספר 'בגין' ותחזיר את נושא החינוך המיוחד שם לראש סדר עדיפויותיה. אך למרות שכבר עברו למעלה משלושה חודשים, טרם נמצא למנהלת העוזבת מחליף. 

מדוברות משרד החינוך במחוז הדרום נמסר השבוע: "פורסמו מכרזים בהם לא אותר/ה מועמד/ת מתאימ/ה. לכן החל הליך אקטיבי של איתור מועמדים.

גורמים במנהל החינוך בעיריית אילת ציינו השבוע כי אילת לא רק מתמודדת עם הקושי לגייס מורים, אלא שגם עתודות הניהול בעיר לוקות בחסר ולא מפתיע הוא כי לא נמצא עד כה מחליף מתאים למנהלת העוזבת. "אילת נאלצת בכל שנה מחדש להתמודד מול קשיים אובייקטיבים בגיוס מורים, מנהלים וגננות", ציין הגורם ובמשרד החינוך הבטיחו כי הם מצדם עושים כל מאמץ לגייס מחליפ/ה מתאימים בזמן על מנת לאפשר תחילת שנת לימודים חלקה. 

מעיריית אילת לא נמסרה תגובה עד למועד סגירת הגיליון.


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש