פרסומת
דלג

ותודה לרשת

מאת: אביבה דקל ● צילום: מהאלבומים הפרטיים ● 14/8/2019 11:16 ● מה נשמע 613
זה לא סוד שהרשתות החברתיות הפכו בשנים האחרונות לאמצעי היכרות זמין, נוח ויעיל ● ומסתבר שמה טוב בהווה היה טוב גם פעם כשאמצעי התקשורת האחד והיחיד היה הטלפון ● ערב ט''ו באב שמענו מארבעה זוגות את סיפורי ההיכרות שלהם ברשת של היום וברשת של פעם ● כך או כך לא משנה איך הכרתם, הסוד הוא הבנה והרבה סבלנות ● עובדה
ותודה לרשת

העולם סביבנו הולך ומשתנה, הכל משתנה, האוכל שאנחנו אוכלים, העובדה שאנחנו יכולים להגיע לכל פינה בעולם פיזית וגם לראות מה קורה בכל מקום בעולם על מסך הטלוויזיה בבית ובולט מאוד גם השינוי בדרך שבה אנו פוגשים את בני הזוג שלנו. מי שלא חפץ היום לצאת ו'לדוג' בשטח יכול לעשות את זה בנוחות מירבית על הספה אגב שיטוט ברשתות החברתיות השונות ובאתרי ההיכרויות שמפגישים אותנו עם אנשים שאולי לא היינו פוגשים אף פעם, כי אנחנו גרים בערים שונות, מסתובבים במעגלים חברתיים שונים וחיי היום יום שלנו מתנהלים במקומות רחוקים אלה מאלה. בעידן הפייסבוק, הטויטר, האינסטגרם ושאר חברים גם עם חבר מכוכב אחר עוד יכול להיות לכם קשר.


 

"לא לקחת אחד את השני כמובן מאליו"


מי? סיגל כהן סגל (56) ומייק סגל (54). יחד כבר תשע שנים מהם שמונה שנים כזוג נשוי. לפני שפגשה את מייק הייתה סיגל גרושה פלוס ארבעה ילדים. סיגל עובדת בקונדיטוריה, באבטחה ובסיעוד לסירוגין. מייק עובד בעיירית אילת, מרצה למחשבים ובאבטחת מידע, ועובד לצד בנו במפעל שלו לזכוכית ואלומיניום.

 

הכל בזכות ‘LOVE ME’ . סיגל ומייק


איך הכרתם?
"ברשת", היא צוחקת. "הייתי אז גרושה והילדים שלי חיברו אותי לאתר ההיכרויות  " ,"LOVE ME באינטרנט. בפעם הראשונה שנכנסתי לאתר גם מייק היה שם. ראיתי תמונת פרופיל שלו והוא סיפר על התחביבים שלו ודיבר על ספונטניות התחלנו בשיחות טלפון שנמשכו חצי שנה ואז הציע מייק שנפגש. אני הייתי אז בקטע של העצמה אישית ועסקית ואחד התרגילים של העצמה הוא להיפגש עם אנשים בלי לחשוש. גרתי אז בקיבוץ דורות ומייק היה באילת והחלטנו להיפגש באילת. ירדתי לאילת עם הבת שלי ועם חברה שלה. הזמנתי חדר במלון כגיבוי, למרות שמייק הציע שנשהה אצלו בבית עם שני הבנים שלו. בסופו של דבר גרנו אצלו. אחרי הפגישה הראשונה המשכנו להיפגש פעם אצלי ופעם אצלו. הילדים הקטנים שלנו היו אז באותו גיל וקיבלו אלו את אלו ברוח טובה. אחרי שנה, אולי שנה וחצי, החלטנו שהגיע הזמן להינשא משום שאני לא הייתי מוכנה לעבור לגור אצל מישהו דרך קבע מבלי להיות נשואה לו – אחרי הכל יש לי ילדים בתמונה ורציתי להיות להם לדוגמא, בעיקר לבת הצעירה. כשנישאנו עברתי לגור עם מייק באילת עם הבת הצעירה . שני הגדולים היו כבר נשואים והשלישית הייתה במערכת זוגיות. היום אני כבר סבתא לשישה נכדים. אני ומייק כבר יחד תשע שנים". 


החתונה?
"התחתנו באולמי 'גני שלמה' בקיבוץ ברור חייל שהוא ליד קבוץ דורות בו התגוררתי".


מה טוב בהיכרות ברשת?
"היא נותנת אופציה לפגוש אנשים  שאולי לא היינו פוגשים אחרת. היום הייתי חוששת לעשות את הצעד הזה בגלל כל מה שקורה ברשת ובגלל  הסיפורים ששומעים. היום אין אמינות ולדעתי זה מפחיד. היום לא הייתי ממליצה על זה, אלא אם כן מדובר באנשים מעל גיל ארבעים שהם מיושבים ומסוגלים לסנן את מי שהם פוגשים ברשת. היום זה מפחיד אותי. לפני שמונה תשע שנים זה לא היה ככה אם כי כבר אז הייתי עם היד על הדופק. נפגשתי עם הרבה אנשים ברשת אבל לא הזמנתי אותם לפגוש אותי במציאות ובעיקר לא אותי עם הילדים. הייתי זהירה, היה לי ניסיון, הייתי גרושה, ידעתי מה זה חיי נישואין ומה זה גירושין ומה זו זוגיות. הייתי בשלה ובוגרת והיתה לי אחריות כלפי הילדים. היתרון ברשת שאת יכולה לפגוש יותר אנשים ולא רק אנשים הנמצאים בדלת אמותיך ואת יכולה לראות איך הם נראים ולשמוע איך הם נשמעים, למרות ששוב, היום אני כבר יודעת שהתמונות שרואים ברשת הן לא בהכרח תמונות אמיתיות"....


איך משמרים זוגיות?
"בראש ובראשונה להיות חבר. שנית לא לקחת אחד את השני כמובן מאליו. לא לגרור כעסים -  כל יום הוא יום חדש ונכון לאותו יום".


מה את אוהבת בו?
"אוהבת הכל – את רמת הפירגון , רמת התמיכה, רמת העזרה ועוד הרבה".


מה לא אוהבת בו?
"את העובדה שהוא רוב היום לא בבית. בגלל סוג העבודה שלנו אנחנו מעט מאוד בבית וזה מפריע לי". 


 

"צריך לדעת לזרום עם החיים"


מי? שירלי אשר (50), ילידת תל אביב, בעלת קליניקה לטיפולי עיסוי. את אבי בן זוגה (56) היא הכירה לפני עשר שנים בפייסבוק. 

 


איך זה קרה?
"היינו יחד בקבוצה בפייסבוק של אנשים שיורדים לצלול באילת והחלטנו להיפגש. אחרי הפגישה הראשונה שהיתה בתל אביב המשכנו להיפגש עד שבשלב מסויים החלטנו לחיות יחד. אנחנו יחד כבר עשר שנים ויש לנו שני ילדים משותפים – תאומים, בן ובת בני חמש. לפני שלוש שנים החלטנו לרדת לחיות באילת. אני פתחתי כאן את הקליניקה שלי ואבי עובד ב'ישרוטל'.


מה טוב בהיכרות ברשת?
"הרשת היא עוד סוג של דרך להכיר אנשים. לא תמיד זה עובד. במקרה שלנו זה עבד. אצל כל אחד זה עובד באופן שונה. כשפגשתי את אבי הייתי רווקה והקשר בינינו עבד ואנחנו עד היום יחד. 


 טיפ למחפשי אהבה?
"צריך לדעת לזרום עם החיים וזה קורה".


מה אוהבת אצלו?
"הרבה דברים ביניהם את החריצות שלו, את שמחת החיים ועוד הרבה"..


מה לא אוהבת אצלו?
"את העובדה שהוא יותר מדי קפדן".


 

לדעת להקשיב ולהבליג


מי? שני(48) גננת ונמרוד קדמי, נהג מונית.
השניים הכירו באמצעות הרשת החברתית היחידה שהייתה איי אז לפני 29 שנים. משהו שאולי לא היה קורה משום ששני חיפאית ואילו נמרוד אילתי. אבל שיחת טלפון הובילה לפגישה ולנישואים והם יחד עד עצם היום הזה מזה 26 שנה פלוס חמישה ילדים.

 

 ותודה לטלפון. שני ונמרוד


איך זה קרה?
"שרתתי בחיל הים ואיתי שרת בחור אילתי, איש קבע. יום אחד הטלפון צילצל  והרמתי משום שהייתי לבד במשרד. מצדו השני של הקו היה בחור אילתי בשם נמרוד שחיפש את שותפי למשרד. התחלנו לדבר והשיחה הלכה והתארכה ומאז תקשרנו כמעט כל יום במשך חודשיים. כנראה משהו בקול שלי מצא חן בעיניו", היא צוחקת. "כעבור חודשיים החליט נמרוד להגיע לבסיס בחיפה ולראות עם מי הוא מדבר בטלפון. אחרי הפגישה הראשונה היו עוד פגישות שנמשכו גם אחרי שהשתחררתי. במשך שנה המשכנו להיפגש. אני הגעתי לאילת והוא הגיע לחיפה ואחרי כשנה או שנה וחצי החלטנו לעבור לגור יחד. בפברואר 1992 ירדתי לאילת וביוני 1993 נישאנו. מאז אני כאן".


מה טוב בהיכרות בטלפון?
"מכירים אדם בלי לדעת איך הוא נראה. שופטים אותו לא לפי מראה חיצוני. מן הסתם לא היה יוצא לנו להיפגש כי חיינו במקומות רחוקים מאוד, אבל זה מה שיפה, בטלפון אפשר "להיפגש" עם מישהו בין הוא גר בקצה השני של הארץ ובין אם הוא גר בבית הסמוך".


החתונה?
"החתונה התקיימה בקיבוץ 'שפיים' כי רוב המשפחה של שנינו מתגוררת במרכז ובצפון הארץ". 


טיפ למחפשי אהבה?
"אין לי טיפ ממש, אבל אני מאחלת לכל אחד שתקרה לו טעות בטלפון וזה יביא לאהבה".


איך משמרים אהבה/זוגיות?
"מקשיבים אחד לשני ולא תמיד מגיבים. צריך לדעת להבליג".


מה אוהבת אצלו?
"את טוב הלב שלו, את הנתינה וחשוב לא פחות - את האוכל שהוא מכין". 


מה לא אוהבת אצלו?
"את העקשנות".


 

לתת מרחב לבן הזוג


מי? שרונה כהן, שוטרת (48). הגיעה לאילת לפני 25 שנה אחרי השירות הצבאי. נשואה מזה עשרים שנה לשי, העובד ברשות ההגירה והאוכלוסין בביקורת הגבולות והם הורים לשלוש בנות.

 

זה יתחיל בקול. שרונה ושי


איך הכרתם?
"הכרנו בטלפון בטעות", נזכרת שרונה בחיוך. "עבדתי אז בגבול ומצאתי כלב שננטש על ידי בעליו. תופעה שעד היום קיימת. חיפשתי את השירות הווטרינרי ובטעות הגעתי להדסה הר הצופים שם שי עבד בביטחון. התחלנו לדבר והשיחה נמשכה כמה שעות. המשכנו אותה למחרת ואחרי כמה חודשים שדיברנו בטלפון החלטנו להיפגש בתל אביב. כל השאר היסטוריה".


אחרי כמה זמן נישאתם?
"התחתנו כשנה אחרי שיחת הטלפון הראשונה. ישבנו במסעדה בירושלים ושי צייר לי על מפית ציור של גבר, אשה, שלושה ילדים, כלב ובית ואמר שזה מה שהוא רוצה לעשות אתי. עשינו זאת,  ועד היום זה מחזיק מעמד באהבה  רבה".


החתונה?
"החתונה התקיימה בירושלים. אני אשקלונית שבאה לגור באילת, שי הגיע מירושלים לאילת בעקבותיי.  עד שנישאנו היינו נפגשים בחופשות, פעם באילת, פעם באשקלון ופעם בירושלים. כשהתחתנו החלטנו לגור באילת".


מה טוב בפגישה בטלפון?
"פעם זה היה טוב. היתה תמימות ונאיביות שגרמה לנו לחלום שלפי הקול בטלפון בצד השני של הקו עומד מישהו שאת רוצה. אני התאהבתי בקול שלו ואחר כך התאהבתי בו".


מה לא טוב בהיכרות בטלפון?
"שאף פעם אי אפשר לדעת באמת מי נמצא מצדו השני של הקו"...


טיפ למחפשים אהבה?
"להיות אמיתיים".


איך משמרים אהבה וזוגיות?
"נותנים מרחב לבן הזוג לעיסוקים ולתחביבים שלו. דואגים לצאת יחד לבלות לפחות אחת לשבוע, מתקשרים, דואגים ומתעניינים".


מה אוהבת אצלו?
"את העובדה שהוא נותן מעצמו 250% לכל דבר. הוא מנהל קבוצת הבנות בכדורסל, נוסע אתן, דואג להן  ושומר עליהן. הוא חלק מקבוצת ההורים שיוצאת עם הילדים של הצופים למחנות קיץ ולטיולים. הוא אבא מושלם ובעל מושלם".


מה את לא אוהבת אצלו?
"לא אוהבת שלפעמים הוא דוחה דברים וזורק בגדים על הרצפה . אבל שני הדברים האלה הם הדברים היחידים שאני לא אוהבת בו".


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש