פרסומת
דלג

השיפוץ שהוביל לקריסת חברות הבניה

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● 11/9/2019 18:05 ● ערב ערב 2932
שיפוץ מלון פלאז'ה באילת הכניס את קבוצת חברות הבנייה מקבוצת בן גלים לסחרור פיננסי בעטיו הגישו לאחרונה ארבע החברות בקשה לבית המשפט המחוזי בחיפה להקפאת הליכים ● היקף חובות החברות כ-85 מיליון ₪
השיפוץ שהוביל לקריסת חברות הבניה
הבקשה טוענת: השיפוץ הסתיים באפריל, אך הכספים טרם הועברו. מלון קראון פלאזה אילת ● צילום: גוגל סטריט וויו

השבוע הוגשה לבית המשפט המחוזי בחיפה בקשה להקפאת הליכים כנגד ארבע חברות בנייה מקבוצת בן גלים שבבעלות אנשי העסקים גיל בן נעים ואביו גבי בן גלים. החברות פועלות בתחום הייזום והבנייה ומתמחות בבנייה למגורים, תמ"א 38, ובמתקני נופש ומלונות. אחד הפרויקטים המדוברים של הקבוצה הם שני מגדלי יוקרה המוקמים בימים אלו בשכונת סביוני דניה שבחיפה. 
מכתב הבקשה שהגישו החברות לבית המשפט עולה, כי הפרויקט שהכניס את החברות לסחריר תזרימי והביא למצבה הנוכחי, היה פרויקט שיפוצו של מלון פלאזה באילת. השיפוץ אמנם הסתיים בחודש אפריל השנה ואולם עם תום העבודות נטען כי מזמין העבודה לא שילם תשלומים ניכרים שהיה עליו לשלם וכתוצאה מכך הקשיח בנק איגוד עמו עובדת החברה את מדיניות הקצאת האשראי שלו, דבר שהוביל את הקבוצה לקושי תזרימי גדול, שהוביל בסופו של דבר להורדת דרוג האשראי שלה. בעקבות הורדת דירוג האשראי נזעקו נושי החברה ודרשו את העמדת חובם לפירעון מידי. כאמור, סך החובות עומד על כ-85 מיליון ₪ כשלמעלה ממחיצת מהחוב הינו לבנקים. החברות טוענות כי התנהלות המזמין מולן גרמו להן לנזקים בשווי עשרות מיליוני שקלים. בבקשת ההקפאה מבקשות החברות כי בית המשפט יורה על הקפאת ההליכים, מינויו של עו"ד איתי פריימן כנאמן. עוד טוענות החברות כי הן מעפילות כיום מספר פרויקטים פעילים ביניהם פרויקטים של תמ"א בחיפה. 


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש