פרסומת
דלג

איום על תיירות החורף: בקרי הגבול בשדה רמון הכריזו על סכסוך עבודה

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● 7/10/2019 15:58 ● ערב ערב 2936
סכסוך עבודה הוכרז בשדה רמון על ידי וועד עובדי מעברי הגבול ● הסיבה: ההנהלה כפתה על העובדים ליטול חופשות בחודשים בהם אין נחיתות של חברות זרות ברמון ● במידה ולא ימצא פתרון עלול הדבר להעיב על פתיחתה של עונת תיירות החורף באילת ● לדברי הוועד, ניתן לשלב את העובדים במעברי גבול אחרים, במקום להביא עובדי קבלן לתגבור בחודשים העמוסים
איום על תיירות החורף: בקרי הגבול בשדה רמון הכריזו על סכסוך עבודה
בוועד טוענים כי ניתן לשלב את העובדים במעברי הגבול נתב

פעילות החורף של שדה רמון בסימן שאלה, עם הכרזתו של וועד עובדי מעברי הגבול על סכסוך עבודה.
החודש, החלה פעילות טיסות הלואו קוסט מאירופה, ובעיקר ממזרח אירופה, שאמורה להחיות את השדה המדמם למשך חצי שנה ואולי אף יותר. העונה אמורות לנחות ברמון בין 40 ל-45 טיסות שבועיות ממגוון יעדים. לאור הקיטון הדרסטי במספר הטסים לאילת לאחר סגירתו של שדה דב, עולה חשיבותו של התייר הזר הפוקד את השדה והעיר.
שדה רמון נבנה כשצפי הקיבולת שעמד לנגד עיני מתכנניו עמד על 4.5 מיליון נוסעים בשנה, בערך פי שתיים מנפח הטסים עד כה לאילת דרך עובדה והשדה בעיר שנסגר אף הוא. 
כעת כאמור מכריז וועד עובדי מעברי הגבול בשדה על סכסוך, במחאה על החלטתה של ההנהלה לכפות על עובדי המעבר ליטול חופשות במחצית השנה בה אין טיסות הנוחתות מחו"ל (מאי-אוקטובר).
לטענת יו"ר ועד עובדי מעברי הגבול, שני שבתוב: "ניתן לשלב את העובדים במעברי גבול אחרים במקום להביא עובדי קבלן לתגבור בעונות העמוסות". וועד העובדים - מאוגד בהסתדרות - הכריז על סכסוך עבודה כבר ב-26.9, כך שבתום 14 ימי צינון (13.10), יוכלו העובדים לנקוט בעיצומים בכל הנוגע לכניסות לארץ והיציאות לחו"ל דרך השדה.
העיצומים עלולים להביא לשיבושים ולעיכובים בביקורת הדרכונים עבור הנוסעים שינחתו מחו"ל. לטענת הוועד, לאורך כחצי שנה, בחודשים בהם אין כל פעילות בינלאומית בנתב"ג, מוציאה רשות ההגירה עובדים לחופשה כפויה על חשבון יתרת ימי החופשה האישיים של העובדים. צעד זה מוגדר על ידי הוועד "צעד פוגעני", שכן ההנהלה מאלצת את העובדים להשתמש בימי החופשה כשהעובד אינו יכול לבחור ולתכנן את חופשתו.
בוועד טוענים מנגד, כי ניתן לשלב את העובדים במעברי גבול אחרים כמו נתב"ג ואלנבי, זאת במקום להביא עובדי קבלן למטרת תגבור בחודשי העומס. טענה נוספת היא שהעובדים ברמון זכאים למענק הסתגלות אולם טרם קיבלוהו. הוועד טוען כי העביר בנושא זסה הצעה להנהלה אך טרם נענה. עוד דורשים העובדים מההנהלה מחויבות למשמרת של שמונה שעות.


מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר בתגובה כי: "הסוגיה נמצאת בימים אלה במשא ומתן בין משרד האוצר לבין ההסתדרות. אנו משוכנים שימצא פתרון לנושא".


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש