פרסומת
דלג

פרויקט נדל"ן חלק ב' - המרדף אחרי החלום הבנוי

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● ● ערב ערב 2292
אם לא די במשקיעים הצרפתים שגילו את אילת, לאחרונה מגלים עניין באילת גם יהודי בריטניה . הצרפתים מתעניינים בדירות חדשות להשקעה, האנגלים - בעיקר בדירות ישנות והישראלים לא מפגרים מאחור . במקביל, נרשמת התעניינות של יזמים גם במרכז הראשי של אילת, שדרות התמרים . אילו פרויקטים צפויים לקום במרכז העירוני, איך זה שכאן מחירי הקרקעות יקרים כמו באזור התיירות ובכלל - האם יש לעיר תוכנית פיתוח? ולאן נעלמו הדירות לזכאים?

מסתבר, שלא רק הצרפתים מגלים עניין בנדל"ן באילת. הגל הצרפתי עורר גם את הישראלים בעלי הממון להשקיע בעיר. העובדה, כי הריביות היום בבנקים נמוכות, הופכות את ההשקעה בנדל"ן למשתלמת ביותר. אמנם לאף אחד לא ברור עד לאן יגיעו מחירי הנדל"ן באילת, ועדיין בין לקבל ריבית בנקאית נמוכה על סכומי כסף גדולים לבין להשקיע בנדל"ן ולקבל תשואה שנתית של בין 8-10 אחוז, המרחק רב. כמו כן, מציין יו"ר ארגון המתווכים באילת, רוברט סיבוני, כי בתקופה בה כל בעלי ההון הגדולים במדינה ביניהם לבייב ותשובה, ממשיכים להשקיע בנדל"ן, הדבר מוסיף לאווירת ההשקעה בנדל"ן.

אילת כן מחכה להם


אם לא די באלו, שוק נוסף שמגלה כבר כמה זמן עניין באילת, דבר שרק הולך ומתחזק לאחרונה, הוא שוק המשקיעים האנגלים. אלו מחפשים בעיקר את הדירות הישנות והקטנות להשקעה. דירות 2-3 חדרים במחירים שבין 50-60 אלף דולר. אלו יניבו עבור הרוכשים מקסימום תשואה בהשקעה.
לצד אלו, מסתבר, כי גם במגרשי הוילות במתחם רובע שש יש מי שמגלים עניין רב. אמנם כאן לא מדובר בתשואה גבוהה עבור שכירות בשל העלויות הגבוהות, ואולם, יש מי שלא מפחד להשקיע סכומים נכבדים של כסף מתוך אמונה שבעוד שנה - שנתיים יוכל למכור את הנכס המוכן ברווח ניכר למשקיעים.
לשאלה, כמה מתוך הבנייה בעיר באמת נמכר למשקיעים מחו"ל, ענה סיבוני, שמרכז בידיו את הנתונים: "באזורי הוילות היוקרתיות, בגנים ב' וברובע 4 נמכרו 50-60 אחוז מהבתים לצרפתים במחירים שנעים בין חצי מיליון למיליון דולר. באזור השחמון כ - 30 אחוז עד כה נמכרו לצרפתים בפרויקטים היותר יקרים ואילו קרוב ל - 90 אחוז מכירות נרשמו בפרויקטים יוקרתיים כדוגמת פרויקט הגולף של אברהמי, 'פרויקט פלמירה', 'צוקי השמש', 'אמדר רזידנס'.
לעומת אלו, כבר קרוב ל - 30 אחוז מהווילות היוקרתיות בפרויקט של עופר גלזר ברובע 6 נמכרו לאילתים, מתוך אמונה שבעתיד הם יוכלו למכור את הבתים המיוחדים האלו במחיר גבוה יותר למשקיעים. ברובע 6 ישנה מגמה של הצרפתים 'לאסוף סחורה', הם קונים כמה מגרשים כמו גם קבוצות של אנגלים שרכשו 3-5 מגרשים. עבור הצרפתים, אילת היא הריביירה של ישראל. שם המחירים מגיעים עד ל - 15-20 אלף דולר לממ"ר, והם מאמינים שגם כאן זה יקרה ביום מן הימים, ואז הם יגזרו קופון".

מה קורה במרכז העיר?


בגדול, יש דיבורים על שדרוג המרכז הראשי של אילת, הלא הוא מרכז שדרות התמרים. מי מאיתנו לא זוכר את ההצהרות של המשקיעים ג'קי זקן את חיים רביבו שרכשו את מתחם התחנה המרכזית ודיברו על הקמת מבנים גבוהים במקום ומרכז מסחרי. את זה מכירה גם מחזיקת תיק ההנדסה לשעבר, חן סלטי, שמבהירה היום, כי למרות כל הדיבורים, הדברים עדיין לא זזים קדימה: "הצהרת כוונות יש, אבל טרם הוגשו לעירייה או לכל גורם אחראי תוכניות קונקרטיות בפרויקט". סלטי מדברת על פרויקט הקמת מבנה מגורים גבוה בשטח עליו ישבה חנות הצילום של בני ונצר, תוכנית שנמצאת בשלבי תכנון מתקדמים כמו גם תוכניות לפיתוח אזור 'שכונת המאפייה' ליד ה'פיס קפה' לשעבר, ואולי יהיו באלו בכדי לשדרג את האזור המרכזי של העיר. מכאן ומכאן, במפתיע אנו מגלים השבוע, כי לקנות שטח באזור מרכזי זה של העיר יקר אפילו יותר מאשר לקנות שטח באזור בתי המלון. איך מסבירים את זה? אפילו לסיבוני אין הסברים: "לכולם ברור וידוע, ששוק הנדל"ן באילת אינו מוסבר, וזו הוכחה מצוינת לכך", הוא אומר: "מחיר דונם קרקע באזור בתי המלון עולה כמיליון דולר, לעומת סכום זהה שנדרש לשלם יזם עבור קרקע קטנה יותר באזור שדרות התמרים".

מחירי השכירות עולים


מסתבר, שלא רק מחירי הדירות בעיר עולים, אלא גם מחירי השכירות, אם כי בינתיים לא בצורה משמעותית. הסיבה נעוצה בכך שמשקיעים מצרפת רוכשים דירות בעיר, ובמקום להשכיר אותן, הם סוגרים והופכים אותן לדירות קיץ. הדבר נכון, שוב כשמדובר בבתים גדולים ויקרים. וילות להשכרה קשה מאוד למצוא היום באילת, ואם כבר מוצאים, מחירי הוילות מרקיעי שחקים ומגיעים לכ - 2,000-2,500 דולר לחודש. דירות קטנות להשכרה עדיין יש למצוא בשוק, ואת מחירי השכירות שעלו תולים המתווכים בעיקר בהיחלשותו של הדולר וכוונת בעלי הדירות לשמור על ערך השכירות, אגב כך, הם מעלים את המחירים בהתאמה.
לשאלה, אילו בתים הכי קשה לקנות היום באילת, השיבו לנו כל המתווכים איתם דיברנו כמעט פה אחד: "בתים כמו שהאילתים אוהבים. שלושה - ארבעה חדרים עם חצר ובעיקר במחיר אטרקטיבי. בסעיף האטרקטיביות, כבר לא ניתן היום למצוא בתים".

תוכנית מתאר חדשה


תוכנית המתאר הקיימת של אילת ישנה עוד משנת 1983, בעיריית הבינו, כי הגיע הזמן לחדש את הניירת, ובימים אלו ניצבת לקראת סיומה תוכנית המתאר החדשה של העיר המדברת על התרחבותה של אילת וצמיחתה לטווח ה - 20 שנים הבאות. לדברי מחזיקת תיק ההנדסה לשעבר, חן סלטי, תוכנית המתאר החדשה של אילת מדברת על צמיחה של כמות התושבים לכ - 80- 100 אלף. לצד הצמיחה של העיר, הבהירה סלטי, כי גורם לא פחות חשוב הוא מציאת מקורות עבודה נוספים לצד התיירות, שכן לכולם בעיר ובעירייה ברור, שבלי מקורות תעסוקה נוספים, העיר לא תוכל לגדול. צפי הבנייה באילת מדבר על המשך הבנייה ברובע 2, מתחת לאזור הוילות ורובע 11, הממוקם מעל הבניינים הגבוהים של השחמון, מכל מקום, שיווקם של הקרקעות ברובעים אלו יחל רק לאחר שכל הקרקעות ברובע 6 ישווקו.
דוברת עיריית אילת מסרה עוד בהקשר זה: "מזה שנתיים וחצי, פועלת עיריית אילת לגיבוש תוכנית מתאר חדשה לעיר. גיבוש התוכנית נמצא בשלבים סופיים, והיא תאושר עד סוף שנת 2007. התוכנית תקבע ותמצב את פני העיר ל- 15 השנים הבאות ותגבש את התפיסה העתידית של העיר תוך התייחסות להיבטים הפיזיים, סביבתיים, כלכליים וחברתיים. תהליך גיבוש התוכנית מובל על ידי משרד האדריכלים פרלי - צפריר ומומחים בתחום וכולל תכנון וחשיבה רב תחומיים של ועדת היגוי משותפת בה חברים נציגי משרדים ממשלתיים, נציגי הרשות ויועצים מקצועיים. במהלך התהליך, התקיימו מפגשים עם תושבי אילת וקבוצות מיקוד בנושאים שונים בהם הועלו בעיות ומאפיינים אשר סיכומם מופיע בתוכנית המתאר. התוכנית תדון בהיבטים תכנוניים בנושאים רבים, ביניהם: פיתוח מבוקר ומאוזן, איתור וקביעת עתודות קרקע לפיתוח, אינטגרציה בין רובעים, שדרת ההשכלה, ניצול משאבים, פיתוח אורבני, קביעת מרכיבים אורבניים, עקרונות בנייה במדבר ועוד. עוד יופיעו בתוכנית נושאי תכנון תיירותיים: תמהיל תיירות, מוקדי משיכה ופעילויות, מערך חופי רחצה ושירותי חוף וכמו כן נושאי חברה, כלכלה וקהילה: משיכת אוכלוסיה לעיר, הרחבת הבסיס הכלכלי, נושאי סביבה ונוף, נושאי תחבורה ותשתיות ועוד".

זכאי ורע לו?


לצד כל תהליך הצמיחה מבשר הטובות הזה של אילת, מי שנופלים היום בין הכסאות הם הזוגות הצעירים, זכאי משרד השיכון, שלא ממש יכולים לרוץ ולרכוש אחת מהדירות החדשות. אם בעבר דאגו משרדי הממשלה לסייע לזכאים, הרי שמאז הפרויקט האחרון שיועד להם באילת - פרויקט 'בנה דירתך' או 'מחיר למשתכן' בשכונת החשמונאים בשחמון, נשכחו הזכאים מהתודעה הציבורית. אם חשבתם שזה במקרה או אם חשבתם שיש משהו בבישול, תשכחו מזה. דוברת עיריית אילת מסרה השבוע: "לצערנו, פרויקט 'מחיר למשתכן', שהטיב עם זוגות צעירים, בני אילת, הופסק בשנת 2003 בכל הארץ ומאז אנו פועלים להשיבו. בחודש הבא, עתידים לבקר באילת נציגים של משרד הבינוי והשיכון ומינהל מקרקעי ישראל. אחד הנושאים שיועלו בפניהם הוא דירות לזכאים, בפורמט שפעל בעבר, לפיו עיריית אילת, באמצעות חכ"א, תבנה ותשווק דירות לזכאים במחירים נמוכים ממחירי השוק". ועד שזה יקרה, הצליח ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, לנצח בינתיים בשתי מערכות: האחת- הסכמתו של שר הבינוי והשיכון, מאיר שטרית, לבקשת ראש העירייה להקצות מחצית מהשטחים ברובע 6 בעדיפות לתושבי אילת, לא בדרך של מכרז, אלא בהגרלה על מנת שלא לייקר את הקרקע. הבקשה אושרה והוקצה מחיר נמוך ממחיר השוק. לשאלה, מדוע פרויקט זה טרם יוצא לדרך, מסרה השבוע דוברת העירייה: "ראש העירייה לא הסתפק בכך וביקש להוריד עוד את מחיר הקרקעות כשהבין לאחרונה כמה מבקש המינהל על הקרקע. הנושא נמצא עדיין בדין ודברים".
ניצחון שני של ראש העירייה בנושא, היה כאשר הצליח לשכנע את מינהל מקרקעי ישראל שלא להוציא את דירות 'עמידר' שהתפנו בבניין 5105 למכרז לקבלנים, אלא לתושבי אילת מחוסרי דיור, וכך, 32 דירות 'עמידר' הוצאו למכרז לתושבי אילת שעונים על הקריטריונים.150 תושבים גילו עניין, 60 בקשות הוגשו ו- 24 תושבי אילת זכו במכרזים ובדירות במחירים נמוכים מאוד שנמכרו בסופו של דבר בממוצע של 55 אלף דולר לדירה.

באקדמיה מרוצים מהצמיחה


דיקן קמפוס אילת של אוניברסיטת 'בן גוריון', פרופ' שאול קרקובר, חושב שריבוי הפרויקטים מבשר טובות לעיר: "אילת הפכה להיות העיר השנייה בגודלה בנגב אחרי באר שבע. היא מחליפה את דימונה שהייתה במקום השני. אילת עולה כל הזמן במדרג הארצי והלאומי, כלומר: מספר התושבים עולה עולה. זה מדד עירוני ראשוני וחשוב מאוד. למדד הזה קשורים כל המדדים העירוניים האחרים. אם עיר מושכת תושבים, אז היא משפרת את מקומה במדרג הלאומי. אם בשנת 1961 אילת סיימה את הרשימה כמעט במקום 54, הרי שבשנת 1995, אילת עברה למקום 35, ובשנת 2005, זינקה למקום 29 עם עלייה ניכרת מאוד במספר התושבים. אמנם כל הערים בארץ גדלות, אך עדיין הגדילה באילת היא יותר מאשר בערים אחרות. העלייה של אילת במדרג הלאומי היא קפיצה מדהימה המבשרת על מגמה של גידול ועלייה. עם אוכלוסייה לא מתווכחים. אם אנשים באים, סימן שיש להם מה לחפש כאן. מקומה של דימונה - 42. אני חושב שיש בעיר אוירה חדשה, צמיחה, פעילויות חינוכיות, קמפוס שתורם לעיר ומוסיף לצמיחה, אטרקציות נוספות, תמנע, תעלת הימים שמתחילים לדון בה. קבלנים הם עם שמריח את הדברים האלו. הם לא באים להפסיד כסף. הם רואים את קצב מכירת הדירות וקניית הבתים ועל פי זה רצים קדימה. ריבוי של פרויקטים אומר שהעיר בצמיחה וצועדת קדימה".

בתיירות - עתודות יש בנייה עדיין אין


לידיעתכם - מחד ישנן עתודות קרקע קיימות בנוסף ל- 11,000 חדרי בתי מלון הקיימים ומאידך אין צפי לבנייה של מלונות חדשים . איך מסביר זאת שבי שי, יו"ר התאחדות בתי המלון באילת ולמה אנחנו צריכים לדאוג.
אם בשטח הנדל"ן למגורים אפשר להתרשם מבנייה מואצת ופרויקטים רבים שקמים חדשות לבקרים, הרי שבתיירות הבשורה עגומה יותר. תכניות גרנדיוזיות יש, אך בינתיים הן ממלאות את הנייר ולא הצליחו להניע אפילו טרקטור או מנוף אחד לרפואה. "לפי הלמ"ס, יש 11,000 חדרי בית מלון בעיר", אומר יו"ר ההתאחדות באילת, שבי שי, "בינתיים אין צפי לבניית מלונות חדשים" ומוסיף: "יש ייעודי קרקע למלונות שכרגע אינם רלוונטיים. יש הקצאה סביב ללגונה המזרחית למשל ומקומות אחרים, אך אין יזמים שמתדפקים על הדלת ורוצים לבנות. כרגע, היזם היחיד שכן מתדפק על הדלת הוא היזם של 'אקווריה', וגם כאן מדובר בפרויקט ללא מלונאות". לדידו של שי, הקיפאון אינו מבשר טובות, והוא שוב מפנה אצבע מאשימה למציאות הפוליטית והבטחונית הנפיצה המזעזעת תדיר את עולם התיירות העירוני: "באופן כללי, כשאין צמיחה זה לא טוב, בעיקר שמסביבנו הכל גדל. מה שקרה בשנים האחרונות: מלחמות, אינתיפאדה וכו' עשה רע לכל הארץ. אנחנו תמיד הולכים צעד קדימה ושניים אחורה. יזמים רואים שטיסות השכר מתבטלות ומדברים על מלחמה בקיץ והם נרתעים. 100 מיליון דולר זה הרבה כסף להשקיע במלון. יזמים מתקשים להשקיע כזה סכום כשהתשואה לא בטוחה".

ומה חושב האזרח הקטן?


לזוגות צעירים קשה יותר . לשדרג בית כמעט בלתי אפשרי . והפרוייקטים החדשים יקרים מדי אם אתה לא צרפתי
דורית (השמות בכתבה בדויים, השמות המלאים שמורים במערכת), נשואה + 2 מאילת, ניסתה כחצי שנה לשדרג את ביתה: "גרנו בדופלקס ורצינו בית קרקע בשביל הילדים. היה לנו מאוד קשה למצוא כי המחירים מאוד גבוהים לבתי קרקע. אנחנו רצינו בית בן 4-5 חדרים בתקציב של 180 אלף דולר. בפועל, מצאנו בתים בסכום הזה במצב נורא - דירות קטנות, לא מתוכננות היטב, חצר קטנה מאוד. הפרויקטים החדשים שיש בעיר מתחילים מ- 200 אלף דולר, והם לא רלוונטיים עבורנו. אנחנו יודעים שיש דירות זולות יותר בבניין. בסוף, התפשרנו על בית קרקע של ארבעה חדרים. לזוג צעיר שרוצה למצוא בית סביר, ובמיוחד קרקע, קשה מאוד. צריך להתחיל מבתי קומות, וגם אז קשה מאוד לשדרג. הערך של הבית לא ממש עולה, והבתים בפרויקטים החדשים נמכרים בסכומים שקשה מאוד להגיע אליהם. התחושה היא שהפרויקטים החדשים מדברים רק לצרפתים ולא לבני המקום".
שרון, נשואה + 2, שמנסה למכור תקופה ארוכה את ביתה מספרת: "באילת יש חוסר יציבות מסוימת כלפי האזרח הפשוט. נורא קשה לקרוא את המפה, קשה להעריך את ערך העיסקה שאתה עושה. האם המחיר נמוך, גבוה. הפרויקטים החדשים יקרים מאוד יחסית לגודל הדירות המוצע. ביחס לשכונות הישנות, שהדירות בהן מרווחות יותר, רואים שדווקא הפרויקטים בשחמון למשל הם קטנים יותר. זה לא מציע בהיבט הזה איכות חיים גבוהה יותר. נכון להיום, אני רוצה למכור את הבית שלי. במחיר שאמכור אני יכולה לקנות דירה חדשה אך קטנה מאוד בשחמון, וזה לא ישפר לי את איכות החיים. באותו הכסף, אני יכולה לקנות בצפון משהו הרבה יותר מרווח".

המשך כרטיסי ביקור של הפרוייקטים הנבנים בימים אלו ברחבי אילת


שם הפרויקט: 'אלמוג אילת'
קבלן מבצע: חברת אלמוג ב.ז. בניה והשקעות בע"מ.
מיקום: מעלה שדרות התמרים, מול קמפוס אוניברסיטת 'בן - גוריון'.
סוגי יחידות: 8 מבנים בני 4 - 9 קומות ובהם 750 דירות סטודיו בנות 3 - 2 חדרים עם מרפסות שמש בשטח של 4 מ"ר - 15 מ"ר, או לחילופין גינה צמודה. מה הייחוד: הפרויקט הינו המתחם הראשון מסוגו בעיר אילת המציע את מבני המגורים הבנויים בו להשכרה עבור רשתות בתי המלון אשר ישמש אותם לאכלוס עובדי בתי המלון בעיר. הדירות מתוכננות ומרוהטות לצרכיי הדיירים. הפרויקט הינו מתחם סגור המציע לדיירים הגרים בו תנאי מגורים ברמה גבוהה, שמירה 24 שעות ביממה, מרכז תרבות ובילוי 'ספקטרום' הכולל בתוכו בריכה, חדר כושר, בית קפה, פאב, מינימרקט, עמדות אינטרנט מהיר ועוד.
אוכלוסיית יעד: עובדי בתי מלון ומשקיעים פוטנציאלים המעוניינים בתשואה מיידית. טווח מחירים: החל מ- 549 אלף שקל.

שם הפרוייקט - באר אורה שלב ב'הקבלן המבצע- אנגל
מספר יחידות דיור - 132 מגרשים, בשלב הקרוב - 32 יחידות יוצאות לדרך
סוג יחידות: וילות וצמודי קרקע. מגרשים מגודל של 330 ממ"ר ועד לדונם אחד.
מה הייחוד? שטחים גדולים, האווירה הקסומה והמיוחדת של באר אורה הנבנית, בנייה במפלס אחד עד 200 ממ"ר, אופציה לבריכת שחייה, מחירים אטרקטיביים. למקום מאפיינים של ישוב אקולוגי, אין גגות רעפים, בנייה בצבעים שמשתלבים בנוף, אמנה למניעת רעש, מניעת לכלוך, שמירה על האסתטיקה ועוד. מתחם שיכלול את כל השירותים הציבוריים הנדרשים: קאנטרי קלאב, בית כנסת, חנות מכולת, גן ילדים ועוד. השתייכות למועצה האזורית חבל אילות על כל השירותים הנלווים כולל מערכת החינוך, אגב כך ישנן הסעות לחוגים, לבתי הספר, התשלום כלול במיסי הוועד.
אוכלוסיית היעד- כל מי שמחפש איכות חיים.
צפי איכלוס - 32 היחידות הבאות, תוך כ -20 חודשים.
טווח מחירים - החל מ - 200 אלף דולר לוילה ועד הוילה הכי מפוארת, על המגרש הכי גדול פלוס 2 יחידות דיור, בסדר גודל עלות של 380 אלף דולר.

שם הפרויקט - 'וילה באילת'
קבלן מבצע: גיא לי
מיקום: מערב 7
מספר יחידות דיור: 10
סוג יחידות: 6 וילות ו - 4 קוטג'ים.
מה הייחוד: שכונה יפה, מטופחת, בנויה ונדרשת. באזור זה לא נותרו כמעט עוד עתודות בנייה. הבתים קצת יותר גדולים מהגודל המקובל בשחמון. הבתים כוללים מרתף ובריכת שחייה, 5-6 חדרים על שטחים גדולים וחצרות גדולות, רמת גימור גבוהה, בידוד איכותי, מזגן נפרד לכל חדר, גרניט פורצלן ועוד.
אוכלוסיית יעד: אילתים.
צפי איכלוס: החל מדצמבר השנה ועד יוני בשנה הבאה, בהתאם לשינויים שנדרשו על ידי הרוכשים.
טווח מחירים: החל ממיליון מאתיים חמישים ₪ ועד מיליון שש מאות חמישים ₪ מחיר וילה פינתית.

שם הפרויקט: 'לה פלמורה', 'רזידנס גולף', 'פארק ים 4' קבלן מבצע: יוסי אברהמי
מיקום: שחמון, מרכז התיירות. מספר יחידות דיור: החברה לא מוכנה למסור את הנתונים. סוג יחידות: דירות גן, פנטהאוזים, דופלקסים. מה הייחוד: הקפדה על תכנון אקסקלוסיבי וסטנדרט בנייה גבוה ביותר. אוכלוסיית יעד: אילתים ותושבי חוץ. צפי איכלוס: 'לה פלמורה' - בשלבי אכלוס, 'רזידנס גולף' - תוך שנתיים, 'פארק ים 4' - תוך שנה. טווח מחירים: החברה לא מוכנה למסור את הנתונים.


שם הפרוייקט: 'נאות אפגד' בשחמון, 'אקוורל' בגנים ב' קבלן מבצע: אפגד
מיקום: שכונת השחמון וגנים ב' מעל בסיס חיל הים. מס' יחידות דיור: 'נאות אפגד' - 23 קוטג'ים ו- 36 דירות גן ודופלקסים. 'אקוורל': קוטג'ים, פנטהאוזים ודירות פאר: 84 יחידות. סוג
טווח מחירים: ב'נאות אפגד' מ - 720 אלף ₪ ועד למיליון דולר בפרויקט 'אקוורל' היוקרתי.

שם הפרויקט: 'סנטרל פארק'
קבלן מבצע: יינון דה פארק
מיקום: בצמוד למלון 'סנטרל פארק', במרכז העיר, צמוד לפארק המרכזי.
מספר יחידות דיור: 70
סוג יחידות: בנייני יוקרה בני ארבע קומות עם דירות בני 2-3-4 חדרים. דירות 4 חדרים קרקע בגודל 87 ממ"ר פלוס חצר בגודל 85 ממ"ר, דירות עם מרפסות בגדלים שבין 4-12 ממ"ר.
מה הייחוד: קירבה למרכז העיר, רמת גימור גבוהה וסטנדרט מאוד גבוה, קבלת כל השירותים הנלווים מהמלון הצמוד, החל משימוש בבריכה, דרך שימוש בחדר כושר, חנייה פרטית עם שמירה 24 שעות ואפילו אפשרות להזמנת רום סרוויס מהמלון. הדירות מגיעות מצוידות בכל מוצרי החשמל הנדרשים.
אוכלוסיית יעד: משקיעים מצרפת או מתל אביב, שרוצים דירת נופש במרכז העיר ובכלל - לכל מי שמוכן לשלם.
צפי איכלוס: 27 יחידות דיור יאוכלסו תוך חצי שנה, היתר - תוך 24 חודשים.
טווח מחירים: מ- 300 אלף דולר ועד 400 אלף דולר.

שם הפרויקט: 'פסגת שחמון', 'פסגת הדקל' בשכונת הדקל, 'אואזיס' בשחמון קבלן מבצע: פרץ לוזון
מיקום: שכונת שחמון 9, שכונת הדקל, שכונת שחמון 6.
מספר יחידות דיור: 'פסגת השחמון': 24 יחידות, 'פסגת הדקל': 81, 'אואזיס': 160. סוג יחידות: בונים את כל סוגי היחידות, החל בדירות רגילות, דירות גן, דרך דופלקסים, וילות, וכלה בבניינים מדורגים. מה הייחוד: מציעים את כל סוגי הבתים בכל שכונות המגורים המועדפות באילת. אוכלוסיית יעד: תושבי אילת, זוגות צעירים, משפחות, תושבי חוץ. צפי איכלוס: 'פסגת הדקל': 2009, 'פסגת שחמון' 2007, 'אואזיס': 2009-2010. טווח מחירים: בין 140 אלף דולר ועד מיליון דולר.

שם הפרויקט: 'שירת הים'
קבלן מבצע: מ.ש. זגורי
מיקום: רובע 10
מספר יחידות דיור: 28 יחידות
סוג יחידות: 11 דירות גן של 5 חדרים, 11 דירות פנטהאוז דופלקס עם 75 מ"ר מרפסות, 5 דירות 4 חדרים + מרפסת ודירת פנטהאוז של 5 חדרים + שלוש חנויות.
מה הייחוד: רמת גימור גבוהה, שיש בחזית, בנייה באיטונג, חלוקת פנים בלוקים, 11 מ"ר מטבח רגבה, תריסים חשמליים, הכנה לג'קוזי.
אוכלוסיית יעד: הפרויקט פתוח לכולם, ישראלים ותושבי חוץ.
צפי איכלוס: שנה וחצי. טווח מחירים: בין 700 אלף שקל ועד 920 אלף שקלים.

שם הפרויקט: עדיין אין שם
קבלן מבצע: פרץ בונה הנגב
מיקום: רובע 10
מספר יחידות דיור: 38
סוג יחידות: בניינים בני ארבע קומות, דירות קרקע 3-4-5 חדרים, דירות אמצע של 3-5 חדרים ופנטהאוזים של 5 חדרים.
מה הייחוד: מרווחים גדולים יחסית בין בניין לבניין בפרויקט, מה שמאפשר גינות גדולות יותר. רמות גימור גבוהות כנדרש ברובע 10.
אוכלוסיית יעד: אילתים
צפי איכלוס: כשנתיים
טווח מחירים: בין 150 - 400 אלף דולר.

שם הפרויקט: 'פנורמה רזידנס' ו'נוף פנורמה'
קבלן מבצע: א.לוי
מיקום: ה'רזידנס' - ברובע 10, 'נוף פנורמה' - ברובע 9.
מספר יחידות דיור: 'רזידנס'- כ- 50 יחידות, 'נוף פנורמה'- 54 יחידות.
סוג יחידות: 'רזידנס'- בניינים בני 4 קומות בנויים בעיצוב ואדריכלות מעניינת שלא נבנו עד כה באילת, מעליות בבניינים וחיבורים באמצעות גשרים. דירות 3-4-5 חדרים, דירות צמודות קרקע ופנטהאוזים.

'נוף פנורמה' - בניינים בני ארבע קומות, נחלקים לשני דופלקסים, כך שבכל בניין גרות שתי משפחות בלבד. דופלקס קרקע פלוס קומה א' עם חמישה חדרים ומעליו דופלקס קומות ב'+ג' עם 3-4 חדרים
מה הייחוד: 'רזידנס'- הגודל. דירת 3 חדרים תשתרע על שטח של 100 ממ"ר, פנטהאוזים גדולים ומרווחים עם גגות של 100 ממ"ר, דופלקס קרקע עם 6-7 חדרים וגינות גדולות. 'נוף פנורמה' - המיקום. רובע 9 אינו עמוס ביחידות דיור כך שהצפיפות בו קטנה יותר. נוף לים ופארקים מסביב לפרויקט. רמת גימור גבוהה, גינות בגודל של כ - 50 ממ"ר בממוצע, דופלקס פנטהאוז עם 3 מרפסות.
אוכלוסיית יעד: בשני הפרויקטים - בעיקר אילתים, אבל כולם מתקבלים בברכה.
צפי איכלוס: 'רזידנס'- הבנייה תתחיל בעוד כחודשיים, אבל כבר יש מכירות.
'נוף פנורמה' - פברואר הקרוב. טווח מחירים: 'רזידנס' - בעוד שבוע יהיו מחירים.
'נוף פנורמה'- בין 680 ל- 920 אלף ₪, תלוי בגודל הדירה, הקומה והכיוונים.

שם הפרויקט: 'פנינת רפאל' ו'קורל גארדן'
קבלן מבצע: ש.י.א רפאל פרוייקטים בע"מ (שמעון גוזלן)
מיקום: שניהם ברובע 10
מספר יחידות דיור: 'פנינת רפאל'- 38 יחידות דיור, 'קורל גארדן' - 19 יחידות דיור.
סוג יחידות: 'פנינת רפאל' -שלושה סוגי בנייה: 5 מבנים בני שלוש קומות עם דירת גן מעליה דופלקס בקומות א'+ב'. 3 בניינים עם דירות ארבעה חדרים ומרפסות, דירות גן ופנטהאוזים, בניין אחד עם חזית מסחרית של חנויות ומעל שלוש קומות בחלוקה ל - 6 דיירים. 'קורל גארדן': 19 קוטג'ים מבודדים עם בריכת שחייה לכל קוטג' הממוקמת על הגג, ממוקמים על נחל הגרוף עם נוף נצחי לים.
מה הייחוד: 'פנינת רפאל': דירות הבנויות על פי הצרכים של האילתים, מרפסות ונוף, פנטהאוזים גדולים במיוחד ודופלקסים נוחים. לכל הפרויקט ישנו קאנטרי קלאב סגור הכולל בריכת שחייה, בריכת שחייה תינוקות, סאונה וג'קוזי.
'קורל גארדן': דירות שישה חדרים גדולות במיוחד, נוף יפהפה של הים, בריכות שחייה על הגגות, טרסת שיזוף גדולה של כ - 60 ממ"ר ממנה ניתן לראות את הים, חצר גדולה ושתי חנויות פרטיות.
אוכלוסיית יעד: 'פנינת רפאל': משפרי דיור שרוצים למכור דירה קטנה ולעבור לדירה גדולה יותר. 'קורל:' משקיעים מהצפון או אילתים משפרי דיור מקוטג'ים או מוכרי וילות.
צפי איכלוס: שניהם תוך כשנה וחצי.
טווח מחירים: 'פנינת רפאל'- בין 700 אלף ₪ למיליון שלוש מאות תשעים אלף ₪ עבור פנטהאוזים 151 ממ"ר עם מרפסת בגודל 118 ממ"ר.

תמונת כתבה


תמונת כתבה


תמונת כתבה

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש