פרסומת
דלג

המהפכה של ד"ר וולף

מאת: ● ● ערב ערב 2350
ד"ר יורם וולף עתיד להציג בכנס של איגוד הפלסטיקאים הקרוב כ- 100 מקרים של מתיחות בטן, כולל גם מתיחות מהדור השלישי . גם מתיחה וגם שאיבת שומן ללא שימוש בנקזים, עם פחות כאבים ותקופת החלמה קצרה במיוחד . אין פלא שהאילתיות מסתערות על החידוש ורצות לבחור לעצמן ביקיני חדש . וד"ר וולף טוען: "מדובר בחדשנות, אך זה העתיד"

אם נדמה לכם שניתוחים פלסטיים הם המגיפה של השנים האחרונות, אתם מוזמנים להציץ במקורות היהודיים: הניתוח המתועד הראשון בהיסטוריה היה ברבי אלעזר, בנו של רבי שמעון בר יוחאי. את תיאור הניתוח אפשר למצוא בתלמוד הבבלי, מסכת בבא, שם מתואר בפירוט ניתוח בשפה הארמית. בתרגום חופשי לעברית, הנה לכם השתלשלות העניינים: "השקוהו סם שינה, והכניסוהו לבית שיש, פתחו את בטנו והוציאו ממנו שומן ומלאו סלים באותו השומן...". 2000 שנה מאוחר יותר, ד"ר יורם וולף, פלסטיקאי מוכר ואהוד על בנות העיר בשש השנים האחרונות, עושה כמעט אותו הדבר: שואב שומן, מותח בטן וגם- עושה את שניהם יחד: ניתוח חדשני אותו הוא מגדיר "מהפכה בתחום ניתוחי הבטן", או ה"דור הבא של ניתוחי הבטן". אם עד כה אשה כרסתנית שרצתה למתוח את בטנה וגם לשאוב שומן הייתה צריכה להמתין מספר חודשים בין ניתוח לניתוח, הרי שאצל ד"ר יורם וולף, אפשר לעשות הכל יחד בהליך קל יותר מהניתוח המקורי - ללא נקזים להוצאת נוזלים, תוך קיצור תקופת ההחלמה, הכאבים והעומס הפסיכולוגי שהתלווה להליך. =סוף עונת הנקזים
איך זה נראה בפועל? למרפאתו של ד"ר וולף נכנסת אורית, צעירה מחויכת בת 29. אורית גבוהה וחטובה ובעיקר נראית מאושרת. רק הזהירות בה היא מתהלכת מגלה שלפני שלושה ימים עברה ניתוח של שאיבת שומן, מתיחת בטן והגדלת חזה. "הבעל שלי לא מאמין למראה עיניו", צוחקת אורית ומפגינה בגאווה בטן שטוחה, חזה מפואר ופלסטר דקיק שמסתיר צלקת קטנה. "אף אחד לא מאמין שעברתי ניתוח ואני כבר מסתובבת וכל מה שיש עליי זה פלסטר", היא צוחקת. אורית הגיעה לניתוח לאחר שהפחיתה ממשקלה 60 קילוגרמים. צרפו לזה שתי לידות והתוצאה המעיקה הייתה כרס מדולדלת ועור מיותר שלא נעלמו ושדיים שידעו ימים טובים יותר. "בעבר הייתי רזה מאוד. אחרי הלידות והירידה במשקל, למרות הספורט והמאמצים, עודפי העור לא נעלמו. התחלתי לברר על ניתוחים פלסטיים למתיחת בטן. בכל מקום בו ביררתי שמעתי על נושא הנקזים שהפחיד אותי עד מוות". אורית לא לבד. מרבית הנשים המתעניינות בניתוחים למתיחת בטן חוששות מהנקזים המלווים אותן תקופה לאחר הניתוח: הנקזים הם צינורות הנתפרים לעור ואמורים להוציא מהגוף נוזלים בכדי למנוע זיהומים ונפיחויות. ד"ר וולף מסביר, כי במקרים רבים, הנקזים לא רק שלא מסייעים, אלא עשויים להזיק: "נקז הוא גוף זר. פעולת ניקוז עלולה להיות מסוכנת, להגדיל את הסיכוי לזיהומים, לדימומים ולפציעה בעור", הוא מסביר, "אם לא צריך נקזים, אין טעם לשים". את המסקנה המלומדת של ד"ר וולף, הנסמכת על נסיונם של רופאים מובילים בעולם וגם על נסיונו המצטבר בתחום, של ניתוחי מתיחה ושאיבה מוצלחים ללא צורך בנקזים, הוא עתיד להציג בכנס הקרוב של איגוד הפלסטיקאים, כנס שיתקיים בסתיו. ד"ר וולף בטוח, כי הגישה החדשנית בה הוא נוקט, גישה שאיננה עולה בקנה אחד עם האסכולות השמרניות, היא העתיד, ויש לו מקרים רבים שמוכיחים זאת: "פיתחתי את הטכניקה יחד עם ד"ר ז'אן פרנסואה פסקל, חבר אישי ומגדולי מותחי הבטן בעולם. ההחלטה לרדת מנושא הנקזים לא הגיעה בן לילה. בתחילה קיצרתי את הנקזים, אחר כך הוצאתי אותם לאחר זמן קצר, מאוחר יותר, הפסקתי להשתמש בהם. ההבדל היה ניתוח אחר לגמרי! תקופת ההחלמה השתנתה בצורה דרסטית - מניתוח שההחלמה ממנו הייתה 10 ימים קשים, הוא הפך לניתוח של יום אחד לא נעים ולאחריו שלושה ימי מנוחה רגילים. העומס הפסיכולוגי של הנקזים התפורים לעור ותחושת חוסר הנוחות נעלמו - כל האופרציה נגמרת ביום הניתוח. אין צורך להוציא תפרים ומאוחר יותר, להוציא נקזים. כמו כן, המתיחה מלווה בשאיבת שומן, כך נחסך ניתוח נוסף, והתוצאות מדברות בעד עצמן. נכון שהיום אני היחיד שעושה את זה, אבל בקרוב, כולם ייעשו את אותו הדבר". מי שמאשרת את דבריו בהתלהבות, היא אורית, שעדיין לא מאמינה שזכתה בתוצאות "חלומיות" לדבריה: "כשמדמיינים ניתוח, מדמיינים תפרים ותחבושות. והנה אני קמה מהניתוח עם פלסטר ובטן שטוחה. פשוט קמתי אחרת".

בואי מהפכה


אז איך בעצם מסתדרים בלי נקזים? "צריך לכבד את כלי הלימפה באזור הבטן", מסביר ד"ר וולף, "להרים עם סכין כמה שפחות רקמה, להשתמש בשאיבת שומן כטכניקה להפרדת רקמות ולסגור כל מקום שהורם באופן מלא, מבלי להשאיר חללים פוטנציאלים". אם ממלאים אחר כל ההוראות, אפשר לשלב את הניתוח בניתוח נוסף, ואז, מלבד בטן מתוחה ורזה, אפשר להתהדר גם בשדיים חדשים ותפוחים. כמי שנפגש, מתוקף תפקידו, עם נשים רבות מדי שבוע, מבין ד"ר וולף את חשיבותה של בשורת המהפכה שמביאים ניתוחי הבטן שלו לנשים: "בשנים האחרונות, הפכה הבטן למטרת על של הכירורגיה האסתטית", מסביר ד"ר וולף. "הבטן מקשרת לנו בין הערווה לחזה, והיא איבר מאוד סקסואלי ואפשר לראות זאת גם באופנה: הג'ינסים הולכים ויורדים, חולצות הבטן הולכות ועולות. מבגד ים שלם עברנו לביקיני". ומה קרה בינתיים לבטן? נשים שילדו מגלות בעגמומיות ששמחת הרבייה השאירה אותן עם כרס מדולדלת, סימני מתיחה ועודפי עור משתפלים. אוכלוסיית היורדים במשקל מאבדת קילוגרמים וזוכה בכרס רפויה והמון עור מיותר שאין בו חן. לכל אלו, הדור הבא של ניתוח הבטן שמוביל ד"ר וולף הוא מהפכה של ממש ודרך קלה להפרד מהרפיסות ולרוץ לחפש לעצמן ביקיני, סוף סוף.