פרסומת
דלג

ננשכה ברחוב

מאת: ● ● ערב ערב 2448
סימה וסקר ננשכה ברחוב בדרכה לביתה על ידי כלב מסוג רועה גרמני ונפגעה ברגלה לטענתה. הבעלים טען והודה שהכלב היה ללא מחסום ונתון להשגחתה של אישה מעורערת בנפשה. המשטרה החליטה לסגור את התיק. הסיבה: העדר ראיות

לפני כחודש, עברה סימה וסקר (47), נשואה ואם לשלושה, בכביש הסמוך לביתה בשכונת הדקל. השעה היתה בין הערביים, והרחוב היה שקט. לדבריה, כאשר חלפו סימה וקרובת משפחתה על פני ילדה שישבה עם כלב, זינק הכלב מסוג רועה גרמני שהשתחרר מאחיזתה של הילדה ונשך את וסקר ברגלה. "ירד לי הרבה דם ונבהלנו נורא", מתארת סימה את מה שארע. "בבית החולים נתנו לי זריקות טטנוס ועשו לי 14 תפרים בכף הרגל ומאחורה", מציגה סימה את התצלומים ואת המסמכים הרפואיים. לאחר שקיבלה הנחיה בדבר טיפול אנטיביוטי, פנו בני הזוג וסקר אל תחנת המשטרה והגישו תלונה כנגד הבעלים של הכלב הנושך. באישור שקיבלה מהמשטרה נרשם: "תלונה על אי נקיטת צעדי זהירות בחיה".

"אני עובדת במפעל ונאלצתי לשבת בבית למשך חודש בגלל הנשיכה", היא אומרת. הכלב עצמו נלכד והועבר להסגר. "מאז לא ראינו אותו", אומרת סימה, "בכל פעם שאני עוברת על פני כלב ברחוב, אני פוחדת, אולי גם הוא נושך?". אחרי עוגמת הנפש הזו, התפלאו בני הזוג וסקר לקבל הודעה משטרתית ובה נמסר, כי המשטרה החליטה שלא להוסיף לחקור או שלא להעמיד לדין את הנידון. בהודעה מצוין, כי הסיבה להחלטה היא שלא נמצאו ראיות מספיקות להעמדה לדין. בני הזוג החליטו לפנות לעזרת עורך דין. "לא יתכן שאישה שהולכת ברחוב תותקף על ידי כלב מוכר השייך לשכן וזה בסדר", אומרת סימה, "כולם ראו מה קרה. חברתי, השכן שהתערב, הילדה ואנשים נוספים שעברו ברחוב. מה זה אמור להיות? הפקרות?". כששוחחנו עם הבעלים של הכלב, טען הנ"ל, שסימה התגרתה בכלב בעוברה על פניו. לטענתו, עשתה סימה תנועה כמי שמתכוונת לבעוט או להרחיק את הכלב, ולכן הוא הסתער עליה. "יש לי עדים שהיא רצתה לבעוט בכלב. אני קשור אל הכלב יותר מדי, אני מחבק אותו ופורק עליו רגשות, אני בן מיעוטים בודד, והכלב חי אצלי מגיל חודש, כבר חמש שנים. עשיתי טעות שנתתי לחברה שלי שהיא מטופלת המרפאה לבריאות הנפש כבר 15 שנה לשמור עליו, והיא החליטה להוציא אותו לרחוב על דעת עצמה", אומר בעלי הכלב, שהגיע לדבריו למקום במקרה באותם רגעים, "אני זה שפיניתי את האישה לבית החולים, והם אפילו חיפשו אותי אחר כך כדי להודות לי. הכלב בעצמו נבהל אחרי הנשיכה וברח. יומיים חיפשתי אותו. לא ישנתי בלילה ... לא תפקדתי בעבודה עד שחברים אמרו לי שהוא בפארק קנדה והוצאתי אותו משם וקראתי לעירייה ששמה אותו בהסגר. הוא נשאר שם עשרה ימים ונתנו לו חיסון. הוא חזר עם קרציות ועם שבב אלקטרוני וחזר מדוכא ועם שלשולים. אחרי המקרה, קניתי לו מחסום ויש לו רצועה ואני שומר עליו שלא ייצא לרחוב".

מדוע לא נהגת בזהירות הנדרשת שכן כלב הוא בבחינת כלי נשק והחוק מחייב יציאה עם מחסום פה בדיוק כדי למנוע מקרים מעין אלו?
"עשיתי טעות. הוא כלב ידידותי שמעולם לא תקף אף אחד". בעל הכלב ניסה להגיע להסדר עם בני הזוג וסקר: "הצעתי להגיע להסדר כספי בתנאי שלא יגיעו להתלונן במשטרה. הבעל לא יודע טוב עברית, אז הביאו מתורגמן שצעק עלי. אמרתי לו: 'אם ככה בואו למשטרה ומה שיגיד החוק אני מוכן. מה שיחליט בית המשפט'.

המשטרה, כאמור, בחרה לסגור את התיק בשל העדר ראיות.

פנינו אל דובר המשטרה ושאלנו אלו ראיות מקובלות במקרי נשיכה? ואלו ראיות חסרות במקרה הזה בכדי להמשיך בחקירה ובהעמדה לדין?
'ערב ערב' ימשיך לעקוב ולעדכן.