פרסומת
דלג

אהבה מאז ועד היום

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● ● ערב ערב 2455
יש מי שיגיד כי להתחתן בגיל צעיר מידי זה מתכון בטוח לגירושים. עם האמירה הזו לא יסכימו כמה וכמה זוגות אילתים ותיקים שהכירו עוד מימי ספסל הלימודים. הם התבגרו יחד, התעצבו, התחתנו והולידו ילדים. והיום הם ההוכחה לכך שהכל באהבה זו שאלה של התאמה...

כמה פעמים שמעתם את האמירה שלהתחתן צעירים מידי זה מתכון לגירושין? כמה פעמים אמרו לכם שצריך להיות בשלים על מנת לפתוח דף חדש בחיים, להתחייב ולהקים משפחה? בפועל מתברר כי גיל הנישואים אינו ערובה להצלחת חיי הנישואין. תשאלו את רודד ופזית רומר, שהכירו בצופים, את יואב ומיכל שביט שחברו זה לזו עוד בימי הנוער העובד העליזים, את אפרת פלדמן שהכירה את בעלה כשהיתה תלמידת י'ב ואת מיה פרידמן שסיימה בית ספר עם טבעת אירוסין על היד. היום כולם עדין נשואים באושר (טפו, טפו) מחזקים את הסברה שלא הגיל קובע אלא ההתאמה. ועם עובדות, לא מתווכחים.
אהבה בין חניך למדריכה


היא: פזית (גבעתי) רומר, מורה בת 42.
הוא: רודד רומר, בן 40, עובד מדינה.
ילדים: דור, בן 15, יובל בת 13.5, שי בת 10 ונועם בן שנה וחודשיים.
כמה זמן נשואים? 17 שנים.
איך הכירו? "זה קרה בצופים", מספר רודד, "אני הייתי חניך, קטין בן 15, והיא היתה המדריכה שלי, אז בת 17. כנראה שנמשכתי אליה בגלל הסמכות והכוח. איך שלא נסתכל על זה, היתה בינינו כימיה לא רגילה כבר מהרגע הראשון. שנה אחרי לכולם כבר היה ברור שיש כאן סיפור אהבה. בתקופה שלנו זה היה מאוד חריג, שבחורה תצא עם צעיר ממנה, גם לא היה בינינו הרבה קשר חזותי, אני הייתי קטן יותר פיזית והיא קצת יותר גדולה, היא היתה מיושבת, מדריכה ואני צעירון, זה היה חריג, אין ספק, אבל האהבה ניצחה".
ידעתם מלכתחילה שהקשר מוביל לחתונה?
"ממש, ממש לא. היינו יחד בכל תקופת בית הספר, אחר כך כשאני הייתי בצבא והיא כבר היתה בלימודים נפרדנו לכמעט שנה. לה היה חבר ואני אפילו לא ניסיתי, יתכן שזה שהיה לה חבר עשה לי משהו, וזהו. אני הייתי זה שעשה את הצעד חזרה. מאותו רגע לא נפרדנו, ידענו לגשר על הכל, בעיקר בזכות האופי המדהים של פזית, זה גם המקום לציין שהיא פשוט אישה מדהימה".
כמה זמן אחרי ההיכרות הגיעה החתונה?
"הכרנו בשנת 85, התחתנו בשנת 93, במלון 'קיסר' החדש של אז, באילת כמובן".
החתונה הזו הפתיעה מישהו?
"ממש לא. זה היה משהו שהתנהל על המסלול הנכון לחתונה, מתכון מנצח. גם לאחרונה כשהיה לי כנס מחזור, אנשים שלא ראו אותי 20 שנה, שאלו אותי אם אני עדיין עם פזית, זה מה שהם זכרו מאז, היינו חלק מהנוף".
מי הציע למי?
רודד, "אני הצעתי לה, איזו שאלה, היינו בבית, דיברנו על לקנות יחד בית, החיים הובילו אותנו לזה אז אמרתי לה- בואי נתחתן. מתנת הנישואין שלי אליה היתה- כלב רוד ווילר, רומנטי לא? אחרי שנתיים נולד לנו הילד הראשון".
אתה עוזר בבית?
"השאלה צריכה להיות הפוכה", הוא צוחק, "יש אצלנו חלוקת מטלות מאוד ברורה בבית- ניקיונות, ילדים וסדר זה אני. היא עובדת מאוד קשה ואני מחפה. היא אשת חיל".
מה אתה הכי אוהב בה?
"את הרוגע, שלוות החיים והנחת".
מה את הכי אוהבת בו?
"פשוט את מי שהוא, כמו שהוא".
טיפ לזוגיות מושלמת?
רודד: "אם מוצאים את בן הזוג הנכון פשוט לא לחפש יותר, להסתכל על הפנים של הבן אדם ולא על החיצוניות, כי בגיל 70 נשארים עם הפנימיות. חוצמזה, זוגיות זה דבר מאוד מורכב, אין לזה מתכון ברור להצלחה. הכל תלוי באם קיימת התאמה ואם יודעים לעבור יחד משברים".
פזית: "הכי חשוב זה להקשיב ולפרגן. כל השאר כבר מגיע".

אהבה בין תלמידה למדריך


היא: אפרת (ארד) פלדמן, בת 39, מסיימת תואר בהנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים.
הוא: משה פלדמן, בן 51, איש עסקים.
ילדים: לי-רון בן 13, לי-טל בת 11, לי-ים בת 8.5 ולי-פז בת 6.5
כמה זמן נשואים? 20 שנה.
איך הכירו?
אפרת: "משה היה המורה שלי לקארטה. אני הייתי בת 17.5, הוא בדיוק הגיע לביקור מולדת באילת אחרי שחי שנים ביפן. אביו התחנן לפניו שיישאר איתו בעיר ומשה הסכים להישאר לזמן קצר ושימש כממלא מקום של מורה לקארטה. בדיעבד התברר לי שאמא שלי היתה הגננת של האחיינים שלו, הוא אסף אותם מהגן ושמע שיש לה בת והציע לה לשלוח אותה, (אותי) אליו לחוג. באחד הימים קפצתי לאימון ניסיון. בדיוק באותו יום הוצאנו מבית החולים את אבי שהיה מאוד חולה. ההורים שלי חיכו לי שעה וחצי עד סיום האימון, חזרנו הביתה ובאותו לילה ממש אבא שלי נפטר. מאוחר יותר אמא שלי אמרה לי שככל הנראה אבא שלי מסר אותי לבעלי לעתיד והלך. בכל מקרה אני ישבתי שבעה, ואחרי כל הבלאגן לא ממש רציתי להמשיך, אמא שלי היתה זו שדחפה אותי. חזרתי לאימונים וככה זה נבנה לאט לאט".
ידעתם מלכתחילה שהקשר מוביל לחתונה? "בהתחלה לא ממש יצאנו. הוא היה החבר הטוב שלי. הוא עזר לי לסיים את הבגרויות, היה מביא לי פלאפל באמצע הלילה והולך. רק אחרי שסיימתי תיכון בהצלחה הוא לקח אותי לטיול גיוס ביפן ותאילנד ושם הפכנו לזוג של ממש. מה שאומר שזה הקשר הכי בריא שיכול להיות, שהתחיל מידידות אמת. די מוקדם ודי בטבעיות ידענו שזה יוביל מתי שהוא לחתונה. הוא הבטיח שיחכה לי עד שאסיים צבא".
כמה זמן אחרי ההיכרות הראשונית הגיעה החתונה?
"שנה בדיוק. כשהלכנו לפתוח תיק ברבנות, הרב ציין כי עברה בדיוק שנה מאז מותו של אבי. בסופו של דבר גם לא עשיתי צבא מלא כי הצבא שייחלתי לו והצבא שקיבלתי בפועל לא היו שווים".
החתונה הפתיעה מישהו? "את כולם. כי זה היה מאוד מוקדם וגם בגלל פער הגילים הגדול בינינו. חצי מהעיר חשבו שאני מתחתנת כי אני בהריון, אבל הוכח שלא, כי הראשון שלנו נולד רק אחרי שבע שנים. אפילו פילה לא מושכת כל כך הרבה זמן בהריון..."
איפה החתונה? "זה היה במלון 'קיסר' באילת בחודש ינואר 90. עבדנו באילת עוד קצת, חסכנו ועזבנו לחו"ל. שנה טיילנו במזרח ומשם עברנו ליפן והשתקענו. 12 שנה חיינו שם. שני הילדים הגדולים אמנם נולדו באילת אבל גדלו שם. השלישית שלנו החזירה אותנו לארץ".
משה עוזר בבית? "הוא עושה הכל, אפילו יותר ממני. כלים, אוכל, ילדים, ניקיונות..."
הכי אוהבת בו?
"הכל".
הכי אוהב בה?
"את החמודיות שלה. יש לה לפעמים מבטים כאלו חמודים, להתעלף".
טיפ לזוגיות מושלמת:
אפרת: "להבליג כשצריך ולתת לצד השני גם לנצח לפעמים. חוץ מזה חשוב להתגעגע, זה תמיד טוב".
משה: "הרבה הרבה דיבור, תקשורת, לשים הכל על השולחן. כל יום לקום בבוקר ליום חדש עם חיוך גדול, להסתכל על הכל באופן חיובי ולהשאיר את האתמול מאחור".

אהבה בין הדגים


היא: מיה פרידמן, בת 43, הבעלים של 'חוות התבלינים' בכניסה לעיר.
הוא: רפי פרידמן, בן 48, הבעלים של 'חוות התבלינים' בכניסה לעיר.
ילדים: אדם בן 24, מרין בת 21. ואלמה בת 18.5
כמה זמן נשואים? 24 שנים.
איך הכירו?
מיה: "אני הייתי בכתה יב', הוא היה בן 23. אמא שלי עבדה ב'מצפה התת ימי' ואני הלכתי באחד הימים לבקר אותה. הוא שעבד שם בצוללים, ראה אותי, מצאתי חן בעיניו וכדי למשוך את תשומת ליבי, הוא הביא איתו לחנות גור של כלב בן יומו. היה ברור שאני אלטף את הגור ומכאן הכל התחיל. רק אחרי כמה שנים נודע לי שכשהייתי הולכת לבית הספר בשעות אפס, הוא היה שואל עלי. חוץ מזה שעוד כשהייתי קטנה, אבא שלו שניהל שנים את המצפה היה אומר לאמא שלי שתשמור עלי לאחד הבנים שלו. המצחיק היה שהכרתי את כל המשפחה שלו חוץ ממנו".
אהבה ממבט ראשון? "אצלי בהחלט, אבל הוא לא היה אמור לדעת על זה. שיחקתי אותה קשה להשגה. חודשיים לקח לו עד שנישק אותי, אז היו אידיאלים", היא צוחקת.
ידעתם מלכתחילה שהקשר מוביל לחתונה? "ממש לא. אחרי תקופה קצרה אמנם הבנתי שזה קשר רציני, אבל לא חשבתי שנתחתן, בטח לא כל כך מהר".
מי הציע למי? "רפי הציע לי. היתה לי יום הולדת 19, חגגנו במסעדת ה'קונכיה' והוא נתן לי טבעת יהלום, השקיע".
כמה זמן אחרי ההיכרות הגיעה החתונה? "11 חודשים אחרי".
החתונה הפתיעה מישהו?
"לאמא שלי לקח כמה שנים טובות לעכל את זה. היא חשבה שאמשיך ללמוד... זה הפתיע אבל גם הצליח. מה שאומר שאין לזה חוקים. למרות שלילדים שלי אני מציעה תמיד שלא ימהרו להתחתן, האמת שאי אפשר לדעת, אם זה האדם הנכון במקום הנכון אז זה יצליח. אחר כך זה הרבה עבודת 'תחזוקה'. אני אומרת שבגלל שהתחתנו צעירים היינו יותר 'נוחים', לי וגם לו לא היו הרבה דרישות".
הוא עוזר בבית? "בטח. הוא עושה כל מה שאני מבקשת, אבל אני צריכה לבקש כדי שזה ייעשה. הוא מבשל נהדר, אופה לחמים מדהים, כשאני רוצה לשטוף הוא איתי".
מה אוהבת בו? "את היושרה שלו, הוא בן אדם אמין וישר, יש בו הרבה דברים שאני מכבדת. אם לא הייתי אשתו הוא היה מן הסתם אחד האנשים שהייתי מעריצה".
מה אוהב בה? "את החיוך שלה ואת שמחת החיים".
טיפ לזוגיות מושלמת
מיה: "לדעת להתפשר במובן החיובי, להקשיב אחד לשני, לדעת לדבר, אף אחד לא צריך לנחש. לדבר בטוב וברע".
רפי: "להשאיר ספייס אחד לשני אבל גם להיות אחד עם השנייה, לפעמים אנשים לוקחים יותר מידי ספייס. אסור לוותר אחד על השנייה".

אהבה על ספסל הלימודים


היא: מיכל (דגן) שביט, מאמנת אישית ועסקית.
הוא: יואב שביט, איש עסקים.
ילדים: גיא בת 11.5, גל בן 10 ואייל בן 6.5
כמה זמן נשואים? 15 שנים.

איך הכירו?
מיכל: "אני הייתי בכתה ח', בת 14, הוא היה בכתה ט', שנה מעלי, הכרנו ב'נוער העובד' ובבית הספר. היינו חברים חודשיים ונפרדנו למשך שלוש שנים. בזמן הזה כל אחד המשיך בדרכו. לי היה חבר ולו חברה. ואז כשהגעתי לכתה י'א הוא החליט שהספיק לו בחוץ והוא רוצה הביתה, ואז הוא התחיל לנג'ס לי...", היא אומרת בחיוך, "כמה חיזורים, חבל על הזמן, אפילו פרחים היו שם בשלב מסוים, הוא היה בא לבקר אותי בעבודה ב'משביר', שלח את אחיו שיצלם אותי", היא צוחקת, "היה מחכה לי מתחת לבית עם האופנוע שלו. אז בסוף הסכמתי וחזרנו להיות חברים ובגדול".
ידעתם מלכתחילה שהקשר מוביל לחתונה? "לא חשבנו על זה בכלל, בעיקר לא כשהיינו צעירים. אמרו לנו, אם תעברו את בצבא ותישארו יחד, תתחתנו לבטח, אחר כך אמרו לנו - אם תחזרו מחו"ל יחד, תתחתנו וכל הזמן הזה הוכחנו לכולם ולעצמנו שאנחנו חזקים ואוהבים".
מתי הגיעה החתונה? "ידענו שאם אנחנו חוזרים לארץ יחד מהטיול של אחרי הצבא (שנה וחודשיים) מן הסתם זה יקרה. הכרנו בטיול הזה זוג חברים שהודיעו לנו שאחרי הטיול הם נפרדים, זה קורה לא מעט. אבל אנחנו היינו ממש חברים טובים, אנשים אפילו טעו לחשוב שאנחנו אחים. אז 4.5 חודשים אחרי שחזרנו לארץ התחתנו".
החתונה הפתיעה מישהו?
"לא נראה לי. גם לא היתה איזו הצעת נישואים דרמטית, זה היה לגמרי טבעי, חברות של שש שנים לא הולכת ברגל".
איפה התקיימה החתונה?
"בקיבוץ אילות, בבריכה".
הוא עוזר בבית? "לא ממש", היא צוחקת, "סתם... הוא עוזר בעיקר עם הילדים".
יואב: "הלו, ומי עשה אתמול כלים?".
מיכל: "נכון, אחרי שנתיים וחצי, הוא פגש אתמול לראשונה את מדיח הכלים שלנו"...
מה אוהבת בו? "הוא מושלם".
מה אוהב בה? "הכל".
טיפ לזוגיות מושלמת
מיכל: "פרגון הדדי".
יואב: "תקשורת טובה".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש