פרסומת
דלג

יו"רים תקועים

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● 16/9/2010 10:28 ● ערב ערב 2463
לקראת סוף שנת הלימודים הקודמת, כבר הודיעה יו"ר פורום ההורים העירוני, אתי סבן, על כוונתה לסיים השנה את תפקידה. אלא שכרגע נראה כי היא, ממש כמו היו"רים של בתי הספר התיכוניים בעיר, תקועה בתפקידה. הסיבה- העיצומים הארציים של בתי הספר התיכוניים שלא מאפשרים את הבחירות לוועדים

אם תשאלו את אתי סבן, יו"ר פורום ההורים העירוני בשלוש השנים האחרונות ומי ששימשה בשש השנים האחרונות כיו"ר וועד ההורים של בית הספר 'רבין', איך היא תסיים בעוד חודש את תפקידיה, תגלו שלאשה שיש בדרך כלל תשובה לכל בעיה אין עדיין פתרונות. ממש כמוה תקוע בשלב זה בתפקידו גם יו"ר בית הספר 'גולדווטר', זכי, שמתכוון גם הוא לסיים את תפקידו לאחר שנתיים.רק בבית הספר התיכון 'בגין' מתכוונת היו"ר בשש השנים האחרונות, טליה, להמשיך בתפקידה באם תיבחר. למה תקועים? הכל בגלל העיצומים הממושכים המתקיימים בבתי הספר התיכוניים בכל הארץ מזה שמונה חודשים. במסגרת עיצומים אלו, לא מתקיימות ישיבות הורים, לא מתקיימות ישיבות פדגוגיות, וכל הפעולות להן נדרשים המורים ללא תשלום. מה שאומר שבהעדר ישיבות הורים, לא יוכלו להיבחר הורים לוועדי הכתות, ומכאן השרשרת נמשכת. בהעדר וועדי כתות, לא יתקיימו בחירות לוועדי שלושת בתי הספר התיכוניים בעיר, ובלי יו"רים וסגני יו"ר מבתי הספר התיכוניים, גם אם ייבחרו וועדים בבתי הספר היסודיים, הרי שלא ניתן יהיה לקיים במועד את הבחירות לפורום ההורים העירוני, בחירות שנקבעו לתאריך ה- 20 באוקטובר. אז מה עושים? שאלה טובה.
"אני תקועה בתפקיד ולצערי זה לא מרצון", אומרת השבוע יו"ר פורום ההורים העירוני, אתי סבן, "אני לא אוהבת לעשות דברים שאני לא רוצה. רציתי לסיים את התפקיד ולהעביר אותו כמו שצריך, להשאיר מאחורי טעם טוב של עשייה, גם בבית הספר 'רבין' כבר הודעתי שאני עוזבת השנה את תפקיד היו"ר הבית ספרי, והצוות אפילו כבר נפרד ממני, אבל מסתבר שבשלב הזה ולא ברור עד מתי, אני לא יכולה להיפרד מאף אחד".

בפנייה לאתי בנימין, יו"ר פורום ההורים הארצי, מסתבר, כי הנסיבות הקיימות לא יחזיקו בכוח שום הורה שלא להמשיך עוד בתפקידו כולל אם כמו במקרה של אתי סבן, מדובר בתפקיד יו"ר הפורום העירוני.
לטענת בנימין, וועדי ההורים אינם קשורים בדרך זו או אחרת לשביתה של התיכוניים ובחירות לוועדים יכולות להתכנס.
"זה נכון", מציינת סבן, אך מזכירה, כי מאחר וכל התהליך מתחיל מהבחירות הכתתיות שנעשות במהלך ישיבת ההורים הראשונה של פתיחת שנת הלימודים ומאחר ואלו לא מתקיימות, לא ברור כיצד יכול בכלל התהליך להתחיל.
מכל מקום, בנימין מזכירה, כי לכל יו"ר ישנו סגן שיכול להחליף את היו"ר באם זה מבקש לעזוב, "מדובר בהחלפה זמנית עד לקיומן של הבחירות. ואם גם במקרה זה יש בעיה, הוועד תמיד יכול להתכנס ולבחור מחליף יו"ר זמני".

'ערב ערב' ימשיך לעקוב.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש