פרסומת
דלג

אנתי פטי

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● 6/10/2010 08:44 ● ערב ערב 2466
'קוקה קולה' עמדה במילתה וניקתה אחריה את הים. בג"ץ אמר את דברו בנוגע לאנטנות הסלולריות המתקיפות מכל עבר. משפחת רוטשילד מתה לתת כמה מיליונים לסטודנטים, רצוי שיעשו זאת באילת. ותשובה על השאלה מי היא המתחרה החדשה של אילת על ליבה של משפחת ישראלי. יש לה מילה
אנתי פטי

זוכרים את האי של 'קוקה קולה' שחנה מול חופי החוף הצפוני במהלך הקיץ? איך אפשר לשכוח. תראו לי עוד חברה מסחרית שיכולה לרכוש לעצמה חלקת ים ציבורית לחודשי הקיץ ולהפכה לפרסומת צפה. אבל ניחא, בואו נניח לרגע לזכויות של כולנו על המרחב הציבורי ונפסיק להתבכיין על גזילתו מאיתנו, הרי לתל אביב יש את מרוץ 'נייקי' שסוגר לטובת המותג הנחשק עיר שלמה וכאילו מחזיר אותה לידי הציבור, אבל בעצם ממסחר אותה לטובת הנעל השלטת, אז אם התל-אביביים שותקים, מה נלין אנחנו שאת מדרכות הרחוב שלנו מכרו ל'טמבור', ואת הים - ל'קוקה קולה'. ומדוע אני נזכר לנדנד בנושא שוב, אחרי שמצהלות הילדים הנהנים באי כבר שכחו? ובכן, רק על מנת להגיד גם מילה טובה כשמגיעה כזו. בזמנו, כשניתנו האישורים למיזם הקייצי, התחייבו ב'קוקה קולה' שבתום הקיץ ועם פירוק האי, ידאגו שבקרקעית הים מתחתיו, לא תוותר אשפה אותה ישליכו מן הסתם אלפי הקייטנים.
מודה, לא האמנתי שמישהו בחברת הענק יעמוד בדיבורו ואכן ידאג לנקות את הים. על כן לא התעצלתי וביקשתי מנודניקים כמותי שאמונים על בדיקות כאלו לצאת ולבצע בדיקה מדוקדקת באזור. בשבוע שעבר חזר אלינו מורי חן, לאחר שבחן ובדק באמצעות צוללנים את האזור, ובפיו הבשורה – קרקעית הים נבדקה בקפדנות ונמצאה נקייה מכל פסולת. אז ראשית, תודה לכל מי שהטריח עצמו ויצא אל הים לבדוק שאכן החברה עמדה בדיבורה, ולסיום, אפשר גם מילה טובה לחברת 'קוקה קולה', שעמדה בדיבורה ודאגה להשאיר את הים נקי כפי שקיבלה אותו.

אנטנות - באישור בלבד!


ולכל מי שחושש מפני ריבויין של האנטנות הסלולריות בחיינו, ויכוח ציבורי שירד קצת מסדר היום, אבל לא מסדר יומו של בית המשפט, ובכן בשבוע שעבר אמר בג"ץ את דברו בעקבות עתירה שהגיש המרכז לשלטון המקומי יחד עם וועדות מקומיות לתכנון ובנייה, וראוי לעדכן גם אתכם: העותרים ביקשו לאסור על החברות הסלולריות להקים מתקני גישה אלחוטיים לתקשורת סלולארית, ללא היתר בנייה. בג"ץ קיבל את העתירה וקבע, כי יש מקום ליתן צו ארעי אשר יאסור על הקמת מתקני גישה אלחוטיים לתקשורת סלולארית בפטור מהיתר בניה. זאת, עד לכניסתו לתוקף של ההסדר העקרוני הקבוע בטיוטת התקנות בעניין התקנת מתקני גישה אלחוטיים לתקשורת סלולרית. מכה לא סימפטית לחברות הסלולר, ואחריות שרובצת מעתה לפתחה של העירייה, לאכוף שהאנטנות הללו לא ימשיכו לצוץ בכל פינה, מבלי שעברו את הוועדות המתאימות ואתם זכרו - צצה לכם אנטנה מול החלון? רוצו לבדוק אם קיבלה אישור כדין.

הבהרה


בשבוע שעבר, תהיתי מה קורה במחלקה המשפטית של עיריית אילת, לאחר ששני פסקי דין, שניתנו בשתי ערכאות שונות, קבעו כי עיריית אילת לא טרחה להתייצב לדיונים אליהם זומנה. התוצאה: פסיקת הוצאות נגד העירייה, ובמקרה אחד גם הפסד בתביעה אותה הגישה העירייה עצמה. במחלקה המשפטית נעלבו עד מאוד. בתגובה שהעבירה היועצת המשפטית לעירייה, עו"ד דפנה ישראלי, היא טוענת, כי בשני המקרים האחריות לייצוג לא היתה של המחלקה המשפטית, אלא של גורמים אחרים בעירייה. להלן תגובתה המלאה: "יובהר כי אין דבר וחצי דבר באמור בכתבה לעניין אי התייצבות לדיונים מטעם הלשכה המשפטית. שני הדיונים אינם קשורים כלל ללשכה המשפטית, הדיון הראשון עליו מדובר הוא תביעה קטנה, בה על פי דין אין ייצוג עורכי דין והיא מטופלת על ידי מחלקת הביטוחים של העירייה שאינה כפופה ו/או קשורה ללשכה המשפטית אלא לגזברות העירייה. הדיון השני, אף הוא אינו קשור ללשכה המשפטית אלא למחלקת הכנסות ולעורכי הדין שעובדים ישירות מולה ובאמצעותה. על אף האמור לעיל ולמעלה מן הצורך, ערכנו ברור מול עו"ד לשם שציין כי משרדו לא זומן לדיון זה ולכן לא התייצב". לאור האמור לעיל, קבלו את דיוקם של דברים: המחלקה המשפטית חפה מאשם, אבל העירייה, ובכן היא בהחלט מוזמנת לבדק בית בנושא מול המחלקות הרלבנטיות.

התקצצו התשלומים


ואם כבר בעניינים עירוניים, מגיע לכם לדעת על שריר קטן שעשה וועד עובדי העירייה להנהלתה, כשהודיע לה, כי בניגוד לשנים עברו, השנה הוא מסרב לסידור לפיו יועברו כספי ההבראה עבור עובדי העירייה ב- 12 תשלומים חודשיים. הוועד דרש (וגם קיבל) את תשלומי ההבראה השנתיים בשלושה תשלומים בלבד. בעירייה ידעו לספר לנו שהעסק לא היה קל על הקופה העירונית, אבל באותה נשימה גם התגאו בעובדה, כי העירייה עמדה בנטל ושילמה את הכספים כמו גדולה.

הבו סטודנטים לאילת


עוד מקור קטן לשנורר הכרחי מגיע מכיוונה של משפחת רוטשילד, לא פחות, וראוי כי בהנהלת העירייה וקמפוס אוניברסיטת 'בן גוריון' המקומי, יקפצו עליו בשתי ידיים וידאגו כי יוגשם גם באילת: 'קרן רוטשילד' הודיעה לאחרונה, כי תשקיע 10 מיליון שקלים בקידום סטודנטים מהפריפריה. לשם שינוי, כוללת הפריפריה גם את אוניברסיטת 'בן גוריון', מה שאומר שאנחנו אמורים להיות "בפנים". המדובר בארגון חדש של הקרן שמבקש לשים דגש על סטודנטים המבקשים להגשים את חזונם האקדמי בפריפריה, וזה לא משנה גם אם הגיעו מתל אביב, כל זמן שיתחייבו להיות פעילים ברמה הקהילתית ולהחזיר בהתנדבות אינטנסיבית בתמורה לכספי המלגות שיחולקו להם בנדיבות. עד כמה נדיבה הקרן הזו ביחס למלגות אחרות, אפשר להתרשם מהסכומים שפורסמו - 20 אלף שקלים לשנת לימודים, שהם 60 אלף שקלים למימונו של תואר ראשון, וכן אפשרות לקבלת מלגות גם ללימודי תואר שני ושלישי (לא בבית ספרנו). הקרן גם מתחייבת להשקיע סכומים נוספים בתוכניות לפיתוח אחריות חברתית ומנהיגותית, שיהיו חלק מחייב מהלימודים. בקיצור, שווה להרים טלפון ולברר איך דואגים שסטודנטים שמגיעים אלינו ייהנו מהקרן הזו כבר בשנת הלימודים הקרובה.

תמונת כתבה


המתחרה החדשה


לא, עדיין אין הכוונה לעקבה, שהולכת וחונכת בתי מלון בקצב של בית מלון חדש בכל חודש בערך, ובתוכניתה 56 בתי מלון שיביסו אותנו בנוק אאוט, בינתיים, קבלו את המתחרה שלנו, רגע אחרי תום עונת החגים – אגם גארדה בצפון איטליה – המפלט החדש לעמישראל. אז מה היה לנו שם החודש? כיבוש בנוסח ישראלי, פקקים אינסופיים, תורים שלא נגמרים, ובקיצור, כל מה שמשפחה ישראלית חולמת עליו לחגי ישראל ולא הסכינה לקבל באילת. אז טורקיה אאוט, קפריסין ויוון תמיד ינצחו בבתוליות, אבל לא בקדמה, ורק באגם גארדה תמצאו פארק מים, פארק סרטים ומופעי אבירים, לצד רכבל, ספארי, גן זואולוגי ואפילו דינוזאורים. מישהו אמר 'איימקס'?

צילומים: ויקיפדיה, וידיאו: יהודה בן יתח