פרסומת
דלג

נוער מגובש

מאת: ● 6/10/2010 12:24 ● ערב ערב 2466
קבוצת הנוער של 'בני אילת' חזרה בשבוע שעבר ממחנה אימונים בכפר בלום. המטרה: גיבוש הקבוצה. השחקנים התאמנו, טיילו, שיחקו וגם הפסידו במשחק אימון לקריית שמונה מהליגה הראשונה. את מחנה האימונים המוצלח מימנו האגודה ו- 22 אנשי עסקים שנרתמו למשימה. המאמן, רז חיים: "חזרנו קבוצה מגובשת וחזקה יותר".


לא בכל יום, במיוחד לא בליגות הנמוכות, רואים קבוצת נוער שיוצאת למחנה אימונים מושקע. ב'בני אילת' יכולים לסמן וי גם על הפנטזיה הזאת, שהצליח מאמן הקבוצה, רז חיים, להגשים.

פעמיים כי אימון


בשבוע שעבר, חזרו 22 שחקני קבוצת הנוער של 'בני אילת' ממחנה אימונים מרוכז שהתקיים במשך ארבעה ימים בכפר בלום, מחנה אימונים ברמה הגבוהה ביותר בארץ. כבר בשנה שעברה, חלם המאמן הצעיר להוציא את קבוצת הנוער למחנה כזה, אבל בעיות תקציב לא אפשרו זאת. העונה, כשהוא נחוש יותר מתמיד להוציא את תוכנית המגירה שלו לפועל, הצליח חיים לממן את הנסיעה הזאת, כעשרת אלפים שקלים דרך אגודת 'בני אילת' והיתרה - 15 אלף שקלים תרמו 22 אנשי עסקים. כל אחד מהם תרם 675 שקלים, עלות של כל שחקן, ובזכות שני הגופים האלה, הצליחו בקבוצת הנוער לקיים את המחנה הזה שהוגדר כהצלחה גדולה.
המטרה של המחנה היתה לגבש את הקבוצה מבחינה חברתית, בגלל הפערים בין שני השנתונים של השחקנים בקבוצה וגם בגלל צירופם למחנה של שלושה שחקני נוער (זיו אדלשטייין, משה גולן והשוער, ליאב לוי), שמתאמנים באופן קבוע בבוגרים. "אי אפשר היה ליצור את הכימיה הזאת, אם לא היינו מצרפים את כולם למחנה", הסביר רז חיים.

תמונת כתבה


במחנה, שהתקיים כאמור בכפר בלום, שם גם התארחו קבוצות הנוער של 'בני יהודה', 'בית"ר ירושלים', 'הפועל תל אביב' ועוד כמה קבוצות, התאמנה 'בני אילת' פעמיים ביום, השחקנים אף הספיקו לטייל ובדרך חזרה הביתה לעצור לתפילה וטבילה במקווה, בקבר האר"י הקדוש, כחלק מהמסורת שפתח במחנות אימונים עם הקבוצות שהוא מאמן.
במהלך המחנה, ערכה בני אילת משחק אימון נגד קבוצת הנוער של קריית שמונה מהליגה הראשונה, שתי ליגות מעל אילת. עד הדקה ה- 70, הצליחה 'בני אילת' להחזיק מעמד יפה עם 2: 1 לטובת קריית שמונה, אז ביצע רז חיים חילופים, כדי לשתף את כל השחקנים. לבסוף זה נגמר בניצחון 5: 1 של קריית שמונה.

תמונת כתבה


בשם הביטחון


המאמן, רז חיים, היה מרוצה ממחנה האימונים האינטנסיבי. "הקבוצה חזרה מהמחנה הרבה יותר חזקה, עם הרבה יותר ביטחון", אמר חיים והוסיף: "היה חשוב לנו שהשחקנים הצעירים יצברו ניסיון. כל הכבוד לשחקנים הוותיקים, זיו אדלשטיין ומשה גולן, שעשו עבודה יוצאת מן הכלל במישור החברתי. הם חיברו בין השחקנים ועודדו אותם לאורך כל המחנה".
"זה היה פנטסטי בשבילי ובשביל מנהל הקבוצה, יוסי סטרומברג, לראות איך השחקנים מתנהלים בצורה יפה. קיבלנו מחמאות מאות יפות מהנהלת הקיבוץ על הסדר, המשמעת והאדיבות של השחקנים, שהיתה ברמה מאוד גבוהה", סיפר המאמן, "הם היו כל כך מוקסמים משחקני אילת ואמרו שהיו אצלם הרבה קבוצות מליגת העל, אבל אף אחד לא התנהל כמוהם. אני גאה בשחקנים. רוב הזמן הם היו יחד, עשו הכל באווירה טובה וכייפית, הם גם עבדו בצורה מאוד מקצועית. אני חושב שהיה מאוד חשוב שנצא למחנה הזה, הוא תרם לא רק לי, אלא גם לשחקנים שחוו מה זו מקצוענות".
עוד הוסיף המאמן: "אני מרגיש את הקבוצה טוב. מה שחסר לנו בקבוצה זה ביטחון, בעיקר עם השחקנים הצעירים. אני מקווה שעם הזמן, עם הליגה ועם דקות המשחק שהם יקבלו, הם יצברו ביטחון ונוכל להיות קבוצה חזקה יותר בליגה".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש