פרסומת
דלג

פרשת מנדוזה: הסנגור דורש מעצר בית- הפרקליטות מתנגדת

מאת: ● 27/10/2010 17:56 ● ערב ערב 2469
בדיון שהתקיים השבוע בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, בעניינה של ליליאנה מנדוזה, החשודה ברצח בעלה מאילת, ביקש הסנגור לשחרר את מרשתו למעצר בית בטענה כי אינה מסוכנת. בפרקליטות מחוז דרום מתנגדים בתוקף. השופט, דב מגד, קבע, כי ההחלטה תינתן בעוד כשבועייםהאם ליליאנה מנדוזה מאילת, החשודה ברצח בעלה ארנסטו, תשוחרר למעצר בית או תישאר מאחורי סורג ובריח? זו השאלה שעומדת בימים אלה למבחן בבית המשפט המחוזי בבאר שבע.
בדיון שהתקיים ביום שני האחרון, ביקש עו"ד שמעון תורג'מן, סנגורה של האישה, לשחרר אותה למעצר בית: "בקווים כלליים, המחלוקת המשפטית היא לא עובדתית. יש טיפה מחלוקת לגבי העובדות. המחלוקת באמת היא בשאלה האם התקיימה כוונה לקטול".
עוד הוסיף עו"ד תורג'מן, כי אין למשיבה קרובים אחרים. "היא עולה חדשה, עלתה עם בעלה המנוח ושלושת ילדיה. אין לה משפחה בישראל. חברתה, שהיא עדת תביעה, עובדת מספר שעות מצומצם בכל בוקר. בשעות הללו, אנו נבקש שהבן של המשיבה (23), שהוא גם עד תביעה ולא עובד בנסיבות התיק הזה, יפקח. הוא יחליף את העריבה בשעות שהיא יוצאת לעבודה".
עוד טען עו"ד תורג'מן, כי "המסוכנות שיכלה להיות או שהתקיימה, כמה שזה נשמע מצער ולא ציני, לא קיימת יותר. המשיבה אינה מסוכנת כלפי כולי עלמא. היה לה סכסוך עם בעלה שהסתיים בצורה טרגית", אמר והציג בפני בית המשפט פסיקה בתיקי רצח שבהם שוחררו משיבים בחלופת מעצר וכן נשלחו לתסקירי שירות מבחן.
בפרקליטות מחוז דרום מתנגדים בתוקף. אלכס דרנבוים, סגנית בכירה לפרקליט מחוז דרום, שמנהלת את תיק מנדוזה מטעם המדינה, התנגדה לחלופת המעצר שהוצעה ואף לקבלת תסקיר מבחן. "מדובר בעבירה של רצח. ביקשנו בדיון הקודם לטעון לגבי התקיימות העבירה", אמרה דרנבוים.
באשר לחלופה, אמרה נציגת הפרקליטות, כי שני הערבים הם עדי תביעה בתיק משתי סיבות: הסיבה הראשונה היא העובדה שהם היו במחיצת המנוח והחשודה ביום האירוע, זמן קצר לפני האירוע, והם מספרים על הלך הרוח ומה שקרה באותו יום. דבר נוסף, הם מכירים הן את המשיבה והן את המנוח, והם אמורים להעיד על ההיכרות הזאת. המפקחים המוצעים אמורים להעיד מטעם המדינה ולמסור דברים שלא יהיו נוחים לחשודה, לגבי הקשר הזוגי בינה לבין המנוח.
באשר לתסקיר מעצר, אמרו בפרקליטות, כי אין לשלוח את המשיבה לתסקיר. "המשיבה ללא עבר פלילי, נמצאת 6 שנים בארץ ולא מוכרת לשירותי הרווחה. אני סבורה שהדברים שהיא מספרת כפי שעולים מהתיק לא ישתנו כפי שהם יעלו בשירות המבחן. אני סבורה שמדובר באיזו התחלה לטעון טענה לפיה המשיבה סבלה מהמנוח, ואני סבורה שהטענות האלה צריכות להתברר בתיק העיקרי ולא בהליך הזה", אמרה עו"ד אלכס דרנבוים, "מסוכנות הנשקפת מהחשודה לא פגה, היא ביצעה את המעשים בקור רוח ובאקדח אותו החזיק המנוח לצורכי עבודה. הוא נורה מטווח קצר. המעשים האלה מקימים חזקת מסוכנות ממנה ואני סבורה שלא ניתן לנטרל אותה", הוסיפה.
עו"ד דרנבוים הציגה את תיק החקירה לעיון בית המשפט, ובו החשודה מסרה שלוש גרסאות. "אני אבדוק אם קיימת פסיקה המתייחסת לשאלה האם ניתן לשחרר המשיבה בחלופת מעצר לבית עריבה שהיא עדת תביעה ושאמורה לפקח עליה יחד עם בנה של המשיבה שהוא גם עד תביעה".
השופט דב מגד מבית המשפט המחוזי בבאר שבע הודיע כי ייתן את החלטתו בעוד כשבועיים.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש