פרסומת
דלג

בגדי השוטרים החדשים

מאת: ● 3/11/2010 18:57 ● ערב ערב 2470
צילום: יהודה בן יתח טקס הצגת המדים החדשים והכחולים של שוטרי הסיור במרחב אילת התקיים ביום שני האחרון בחוף 'מפרץ השמש'. באותה הזדמנות, העניק מפקד המרחב, נצ"מ משה כהן, לשוטרי הסיור, את סיכות הכנפיים החדשותזה כמה שבועות, ששוטרי הסיור של משטרת מרחב אילת מסתובבים כשהם לבושי מדים כחולים, שהחליפו את חולצות התכלת. היו כאלה שלא ממש זיהו את השוטרים ברחוב, אבל השבוע, הפכו המדים הללו להיות המדים הרשמיים של שוטרי הסיור.
הטקס לרגל הצגת המדים החדשים התקיים ביום שני בחוף 'מפרץ השמש'. מדובר במדים שהוחלט על ידי משטרת ישראל ששוטרי הסיור ילבשו. המדים אגב, כמו כל דבר חדש במשטרה, עברו בדיקות קפדניות מבחינת איכותם, הגוון שלהם והנוחות לשוטרים, שהיא לא פחות חשובה.
במשך תקופה ארוכה, ערכה משטרת ישראל פיילוט של המדים על ידי שוטרי ירושלים ושדרות ולבסוף, הוחלט לאמץ את הרעיון ולהחליף את המדים.
מה אומרים השוטרים האילתים, שסובלים בדרך כלל מהחום הכבד באילת? כרגע, אין תלונות. "האקלים האילתי הוא לא הפרמטר החשוב כאן", אמר ראש לשכת הסיור במרחב אילת, רפ"ק גל דפני, "החשוב פה הוא איך שהשוטרים נראים, הנוחות של המדים. גם עם המדים הישנים היה קשה באקלים האילתי, אבל בסופו של דבר, מסתגלים להכל. המדים החדשים יפים, ייצוגיים, ממלכתיים ומשרתים אותנו כהלכה".

תמונת כתבה


במהלך הטקס, העניק מפקד המרחב, נצ"מ משה כהן, סיכות כנפיים חדשות וייחודיות לשוטרי הסיור במרחב.
"בתוך המדים האלה, חשוב שיהיה שוטר חדור מטרה ונחוש", אמר רפ"ק דפני בנאומו, "זכרו, אתם כיום הטובים ביותר, הציפיות מכם גבוהות ועליכם חלה חובת ההוכחה לאורך זמן. סמל זה, שיענוד כל שוטר צמוד לליבו, משלב בתוכו את עשיית הסיור. הכנפיים הם סמל המעטפת הבטחונית, בה אנו עוטפים את הציבור. סמל המשטרה וסממני העיר אילת והסיור הם סמל השליחות שלנו לשיפור איכות החיים של האזרח בעיר", הוסיף רפ"ק דפני וסיכם: "המחויבות שלנו היא לעיר אילת ולמשטרת ישראל. היו גאים במי שאתם ובמשפחה שאליה אתם משתייכים".
בשבוע שעבר, התקיים יום הוקרה לסיירי המחוז הדרומי במרכז הספורט באוניברסיטת 'בן גוריון' בבאר שבע. סגל הפיקוד הבכיר במחוז דרום קיים את 'יום הסייר' כדי להביע הערכה והוקרה לפעילות הסיירים, במשך כל ימות השנה.
החל משעות הבוקר, התכנסו למעלה מ- 200 סיירים כדי להשתתף בתחרות בין מרחבי המחוז, בטקס חלוקת מדליות לזוכים, גביעים למנצחים ותעודות הערכה למצטייני התחנות וכן לשוטרי היס"מ, באוניברסיטת 'בן גוריון'. הסיירים קיימו תחרויות ספורטיביות בין יחידות הסיור השונות. בנוסף, נבחנה כשירותם המבצעית בקטגוריות: פירוק והרכבת נשקים, ירי צבע, הדיפת ניידת והקמת מחסומים. כמו כן, נבחנו ידיעותיהם בתחומי מעצר ועיכוב. מרחב אילת זכה במקום השלישי.