פרסומת
דלג

ים של צילומים

מאת: ראובן זלץ למערכת ערב ערב באילת ● 11/11/2010 10:04 ● ערב ערב 2471
'אפסון הים האדום 2010' יוצאת לדרך. זו השנה השישית ברציפות שהתחרות הצילום התת-ימית נערכת באילת. האירוע, שכבר מזמן זכה לתואר 'האולימפיאדה של עולם הצילום התת-ימי', מתקיים במהלך השבוע הקרוב ומביא לנו את הרגעים הכי יפים מתחת למים
ים של צילומים

התחרות, פרי יוזמה של מגזין הצוללים הישראלי 'ים' ואתר IDIVE , ממותגת היום כמספר אחת בעולם (לפחות בהיקף הפרסים הכספיים) וככזו, אף הוזמנה להציג בדצמבר 2009 בקוצ', המוזיאון הימי של איסטנבול. בספטמבר 2010, קיבל האירוע הישראלי הזמנה להציג מבחר של עבודות הצלמים המשתתפים בשנים האחרונות בתערוכת ה'פוטוקינה', תערוכת הצילום הגדולה בעולם, אליה נוהרים מדי שנה למעלה מ- 170,000 מבקרים ו- 6,200 עיתונאים מרחבי העולם.

מתוך כתבה שנושא שפורסמה ב'ערב ערב' ב-20.9.10

פילוסוף של דגים

הרוח החיה והיזם הוא דוד פילוסוף (פילו), צלם תת-ימי ותיק, שהשתתף בעצמו בכמה תחרויות דומות והיה זה שהביא לעולם הצילום התת-ימי את קונספט צילום דוגמניות האופנה והעירום מתחת למים, וכמו כן - עמד מאחורי אחד מאלבומי הצילום המצליחים אי פעם - סמנטה. "היה נחמד לזכות במדליות וגביעים ותעודות הוקרה, כשאני השתתפתי בתחרויות", אומר פילו, "אבל, תמיד הרגשתי שמשהו חסר: פרס כספי, פרס שיכול לעזור לצאת לעוד הרפתקה צילומית".
תמונת כתבה
צילום: סיון שאואט
עד כה חולקו באירועי 'אפסון הים האדום' למעלה מ- 400,000$ פרסים והשנה, סך כל הפרסים יגיע ל- 80,000$. לדברי פילוסוף, ב- 13 בנובמבר 2010, על מדשאות מלון ישרוטל 'ים סוף', כשיוכרזו הזוכים הגדולים, אחד מהצלמים המשתתפים ילך הביתה עם הפרס הגדול הכולל צ'ק של $10,000 מתנת חברת אפסון + טיול צלילה זוגי של שלושה שבועות לפפואה ניו גיני בכפרי הנופש והצלילה, וולינדי וללואטה ועל גבי ספינת הצוללים פברינה + כרטיסי טיסה מסינגפור/ פפואה / סינגפור, מתנת משרד התיירות של פפואה ניו גיני. כבוד.

מה חדש?

השנה, התווספו שלוש קטגוריות חדשות לקטגוריות הצילום הקיימות: תחרות צילום דג השנה, דג הזהרון, שפתוחה לכל המשתתפים, קטגוריה לצילום כרישים וקטגוריה לאופנה ועירום.
תמונת כתבה
צילום: סיון שאואט

ילדים מצלמים

קטגוריית הילדים של אפסון ממשיכה גם השנה, זו השנה השניה. ילדים נבחרים מהתיכונים ובתי הספר היסודיים (בגילאי 7-12), שלוקטו בקפידה על ידי הגשת עבודות צילום שונות, המשיכו לשלב הסופי – צלילה חופשית וצילום תת-ימי והגשת חמישה צילומים נבחרים שלהם. גם השנה, יזכו שלושה ילדים בפרסים יקרי ערך, וביניהם קורסי צלילה ומצלמות יוקרתיות גילוי נאות, סיון שאואט, בתה של סימונה, העורכת הלשונית והכתבת שלנו, משתתפת זו השנה השניה בתחרות. בשנה שעברה, זכתה סיון במקום השלישי בקורס צלילה כוכב 1 מטעם 'ריף הדולפינים'. פגשנו אותה לראיון. איך הגעת לתחרות? "בשנה שעברה, במסגרת תוכנית מחוננים העירונית, הוצגה לנו התחרות, וזה נראה לי מעניין, אז החלטתי לגשת לתחרות. בהתחלה היתה לי מצלמה חד פעמית, ולא ממש יכולתי לראות מה אני מצלמת, אבל אחר כך, קיבלתי במתנה מצלמה דיגיטלית נגד מים שאפשר לרדת איתה עד 10 מטרים, וכשראיתי את התוצאות, החלטתי שאני רוצה מאוד להשתתף ושזה תחביב יפה". איך זה מרגיש לצלול ולצלם? "זה עולם שלם מדהים, שקט ונעים מתחת למים. הצבעים מדהימים, קשה להאמין שהטבע יצר כאלו צבעים. אם אני רואה משהו מעניין אפילו בעומק ששה מטרים, אני יורדת בצלילה חופשית ומצלמת". מימשת את הפרס? "כן בוודאי, עשיתי קורס צלילה מיד לכשמלאו לי 12 שנה, והיה ממש כיף, אבל בתחרות, מה לעשות, צריך לצלם רק בצלילה חופשית". את מרגישה שיפור ביכולת הצילום שלך משנה שעברה לשנה? "כן, אני מרגישה שהתמונות שאני מצלמת יותר חדות, יותר ממוקדות, אפשר לומר שהן יותר אמנותיות, אני יותר מנוסה. מה לעשות והזמן השקעה עושה את שלו". נו, כבר הגשת את התמונות השנה? "בטח. התרגשתי מאוד להגיש את התמונות, ואני מקווה לזכות במקום הראשון השנה, כי בא לי על מצלמה קצת יותר מקצועית". | מה בשנה הבאה? "יש בעיה קטנה. תחרות הילדים מוגדרת עד גיל 12. בשנה הבאה, אהיה בת 13, ועדיין אין קטגוריית נוער. אם פילוסוף קורא את הכתבה, אני אשמח אם הוא ישקול כזו קטגוריה לשנה הבאה, אולי אפילו בצלילה עם בלונים, כי לא בא לי לחכות עד גיל 18, אני רוצה להמשיך ולהתקדם בתחום". ולסיכום? "אני מאחלת הצלחה לכל המשתתפים, ואפילו לאמא שלי, שהדבקתי אותה בחיידק, ומשתתפת בקטגוריית המתחילים".

חסויות

גם השנה, נערכת התחרות בחסות חברת 'אפסון', המתמחה במוצרי הדמיה, מדפסות ומקרנים, משרד התיירות הישראלי, משרד הספורט והמדע, עיריית אילת, רשת מלונות 'ישרוטל', התאחדות בתי מלון באילת, מנהלת הים האדום, 'ישראייר', משרד התיירות של פפואה ניו גינה, משרד התיירות של קפריסין, אולימפוס, מועדון הצלילה 'מנטה', פארק המצפה התת- ימי באילת, 'ריף הדולפינים' ועוד... לכתבה קודמת בנושא: http://www.ereverev.co.il/article.asp?id=8306

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש