פרסומת
דלג

שודד בנק הפועלים באילת שוחרר השבוע ממעצר

מאת: ● 17/11/2010 16:05 ● ערב ערב 2472
השופט, דב מגד מבית המשפט המחוזי בבאר שבע, שחרר את שודד הבנק למעצר בית, בהמלצת שרות המבחן, מאחר ומדובר בפעם הראשונה שהחשוד מעורב בפלילים וכדי למנוע בעתיד התדרדרות במצבו הנפשי והעמקת מעורבותו הפלילית

בפני שופט בית המשפט המחוזי בבאר שבע, הוגשה בקשה לעצור את החשוד בשוד בנק הפועלים באילת, עד תום ההליכים המשפטיים. נגד החשוד הוגש כתב אישום המייחס לו עבירת שוד. בכתב האישום נטען, כי בחודש ספטמבר האחרון, לפני כחודשיים, הגיע הנאשם לסניף בנק הפועלים באילת כשהוא מצויד בפתק עליו נרשם: "זה שוד! תביאי את כל הכסף בקופה ותשמרי על שקט מוחלט או שיהיה רע מאד!!!".
עוד נטען בכתב האישום, כי החשוד ניגש לפקידה, מסר לה את הפתק, ובשל הלחץ בו הייתה נתונה, מסרה בחזרה לחשוד סך של 7,000 ₪ שהיה במגירה. לאחר מכן, נטל החשוד את הכסף ועזב את סניף הבנק.
מתסקיר המעצר עולה, כי מדובר בבחור צעיר כבן 21, שניהל אורח חיים חרדי בעבר, אך מגיל 13 ואילך החל לנהל אורח חיים חילוני. בילדותו הוגדר כמחונן. הוא סיים 12 שנות לימוד, אך לא השלים את לימודי תעודת הבגרות. החשוד גויס לצה"ל, אך שוחרר בתום שלושה חודשים על רקע אי התאמה. לאחר השחרור, החל לעבוד במועדונים בניסיון להתפתח מבחינה מקצועית כזמר.
קצינת המבחן התייחסה בשיקוליה לדפוסי האישיות של החשוד, אשר לראשונה בחייו היה מעורב בפלילים, לאורח חייו המתאפיין בחוסר יציבות וציינה, כי בסיטואציות מסוימות, הוא נוטה לפעול ללא שיקול דעת. על רקע האמור, העריכה קצינת המבחן כי נשקפת ממנו רמת סיכון. אך מאחר ומדובר במעצר ראשון לגביו, זה מהווה אירוע מרתיע. עוד הדגישה קצינת המבחן, כי המשך המעצר עלול להוביל להתדרדרות במצבו הנפשי והעמקת מעורבותו פלילית.
התביעה עתרה לבית המשפט כי לא יקבל את המלצת שירות המבחן, וזאת נוכח העבירה החמורה המיוחסת לחשוד והמסוכנות הנשקפת ממנו. מנגד, עמד הסנגור על החלקים החיוביים שבתסקיר המעצר ועתר לאמץ את המלצת שירות המבחן.
השופט, אלון רום, אמר בדיון, כי מבלי להקל ראש בעבירה החמורה, ראוי לזכור כי מדובר בבחור צעיר, כבן 21, שמעולם לא הסתבך עם החוק, וככל הנראה, העבירה שעשה, נעברה על רקע של מצוקה נפשית.
עוד הוסיף השופט, כי העבירה נעברה, לכאורה, מבלי שהתלוו אליה גילויי אלימות. "המשך המעצר אינו עולה בקנה אחד עם אינטרס הציבור, וחלופת המעצר בבית הוריו טובה וראויה", הוסיף השופט רום, שהחליט לאמץ את החלטת שרות המבחן והורה לשחרר את החשוד למעצר בית ובפיקוח שרות המבחן למשך שישה חודשים.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש