פרסומת
דלג

סיגל טלקר- יו"ר ועד ההורים העירוני

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● 17/11/2010 16:24 ● ערב ערב 2472
סיגל טלקר, יו"ר וועד ההורים של בית הספר 'יעלים' בשלוש השנים האחרונות, היא יו"ר פורום ההורים העירוני החדשה. טלקר נבחרה ברוב קולות חברי הפורום ותחליף את היו"ר היוצאת, אתי סבן. היעד הראשון של היו"ר החדשה: "ללמוד את המערכת ולהיות זמינה לכל יושבי ראש בתי הספר". היו"ר היוצאת, סבן: "אני משאירה מערכת עם קשרים טובים והרבה שיתוף פעולה מכל הגורמים"ביום ראשון, באיחור של שלושה שבועות מהתאריך הקבוע של הבחירות לתפקיד יו"ר פורום ההורים העירוני, התכנסו חברי הפורום (יושבי ראש וועדי ההורים וסגני יושבי הראש בבתי הספר בעיר) במרכז 'בראשית' לביצוע תהליך דמוקרטי כשר לבחירת יו"ר הפורום החדש. זאת לאחר שבתחילת שנת הלימודים, הודיעה אתי סבן, מי ששימשה במשך שלוש השנים החולפות בתפקיד היו"ר, על כוונתה לסיים את תפקידה.

תמונת כתבה


סבן: "התפקיד לא היה פשוט"


ברוב של 20 מול 6 גברה סיגל טלקר, יו"ר וועד ההורים של בית הספר 'יעלים' בשלוש השנים האחרונות, על מי שהציג גם הוא את מועמדותו לתפקיד- אריה פבר, לשעבר יו"ר פורום ההורים העירוני, בהווה יו"ר בית הספר 'ימין הרצוג'. יש מי שיאמר כי פבר טעה בדרך בה הציג את עצמו ואת פני הדברים כשלא הרחיב על עשייתו למען המערכת, אלא העדיף לספר לבוחרים למה לא כדאי להם להצביע בעד יריבתו. לעומתו, טלקר הציגה את עצמה ואת פועלה והרשימה את ההורים בעיקר לנוכח העובדה כי בשלוש השנים בהם היא משמשת כיו"ר בית הספר 'יעלים', צעד בית הספר קדימה והפך לאחד מבתי הספר המבוקשים בעיר.
"על ההורים המנהיגים בוועדי ההורים יחד ולצד מערכת החינוך העירונית מוטלת האחריות להביא לקידום כלל בתי הספר בעיר. רק מחויבות מערכתית שכזו ושיתוף פעולה מביאים להישגים", ציינה בדברי הסיכום שלה אתי סבן, היו"ר היוצאת. לסיכום תפקידה אמרה ל'ערב ערב' סבן, ששימשה כ- 16 שנה בוועדי הורים שונים בעיר ובחמש השנים האחרונות כיו"ר בית הספר 'רבין' : "התפקיד לא היה פשוט. מצאתי את עצמי נסחפת לתוך התפקיד של יו"ר הפורום העירוני עוד ועוד. אמנם נהניתי מהעשייה ונהניתי לעזור אבל זהו, מיציתי, הגיע הסוף. כשאת מרגישה שהתעייפת, זה בדיוק הזמן להעביר את המושכות למישהו חדש ורענן".
סבן איחלה הצלחה למחליפתה בתפקיד, "זו עבודה לא פשוטה. עצתי לה- שתנווט את העניינים ולא תסחף כי מדובר בעשייה שאם לא יודעים לשים לה גבולות, היא סוחפת. אם אתה לא יודע להגביל את עצמך בשעות ובזמנים, אתה מוצא שכל היום שלך מוקדש לעניינים האלו".
לשאלה מהי מבחינתה העשייה הכי חשובה בשנות כהונתה אמרה סבן: "הוזלת העלויות של המסע לפולין. אמנם המחיר עדיין גבוה ויש להמשיך לעשות כל ניסיון להוזיל את המסע ועדיין הוזלנו אותו לא במעט". כמו כן ציינה סבן את החרגת אילת מבחינת הטיולים השנתיים וקבלת האישור ממשרד החינוך על החזר בגובה של 100 ₪ לכל הורה שילדו יצא לטיול השנתי, "זהו הישג משותף לפורום כולו ולעירייה". אבל יותר מאלו ציינה סבן, כי ההישג המשמעותי ביותר שלה הוא חיזוק תפקידו של וועד ההורים בפני מנהלות בתי הספר בעיר ובפני עיריית אילת, "אמנם הייתי אסרטיבית, אבל הצלחתי להשיג את כל מה שרציתי בלי מאבקים ועם סבלנות והוכחתי שאפשר גם אחרת. לא תמיד לצעוק. אני משאירה מאחורי מערכת משומנת, שיש לה קשרים טובים ודלתות פתוחות בכל מקום".

היו"ר הנכנסת: "80 אחוז מהבעיות נפתרות בזכות הקשבה"


אחת עשרה שנה מאז שהילדים שלה (ארבעה במספר) נכנסו למוסדות החינוך בעיר, סיגל טלקר היא חלק מוועדי ההורים. במשך שנים היא שימשה כיד ימינו של דני בוהדנה ז"ל, יו"ר וועד ההורים של בית הספר 'יעלים', ובמשך שלוש השנים האחרונות היא תפסה את המושכות ושימשה כיו"ר בית הספר. שלוש שנים היא חברה בפורום ההורים העירוני, משמשת כראש חוליה בסיירת ההורים, ובימים אלו ממש היא מקימה סיירת הורים של שכונת יעלים שמתפקידה יהיה לגייס את ההורים בהתנדבות למען הפעלת מגרשי בית הספר בצורה מוגנת לטובת הילדים.


למה כל העשייה הזו?
טלקר: "אני מאוד מאמינה במעורבות הורים. שיתוף הפעולה שנוצר בשנים האחרונות בין ההורים להנהלות בתי הספר והנהלת העירייה הוא מבורך ובהיותו כזה, הוא מקדם אותנו ההורים ואת בתי הספר. המהפך שעבר בית הספר 'יעלים' הן מבחינה תדמיתית והן מבחינה פדגוגית הוא לא מעט בזכות ההורים. היום להורים יש הרבה כוח, השאלה לאיזה כיוון הם מנתבים אותו. אנחנו ב'יעלים' בחרנו ללכת יד ביד עם הנהלת בית הספר ולא לשים אבנים בגלגלים וזה הוכיח את עצמו".

למה לעמוד בראש פורום ההורים?
"כי מישהו צריך לעשות את זה, ואני מאמינה שאני יכולה לעשות את זה בצורה טובה וראויה. יש לי את היכולת לפשר ולגשר, אני יודעת להקשיב ולא מתלהמת. חשוב שמי שיושב בראש ייקח את הדברים בפרופורציות. במשך שלוש שנים ישבה בראשנו אשה משכמה ומעלה- אתי סבן, היא משאירה לנו מערכות יחסים מטופחות ומצוינות וחשבתי שלא יאה שמישהו אחר שיישב בראש הפורום יהרוס את הקשרים החשובים האלו. אני מאמינה בעצמי, בצוות יושבי הראש והסגנים בבתי הספר, יש לנו צוות טוב לעבודה משותפת, עכשיו רק צריך לצאת לדרך. אני לא מאמינה בעבודה של אדם אחד, אלא בעבודת צוות, בלדעת להפעיל אנשים ולהאציל סמכויות".

מה היעדים המרכזיים?
"בשלב הראשון - ללמוד את המערכת ולהיות שם בשביל יושבי הראש שצריכים אותי. עד כמה שלמדתי מבית הספר שלי, 80 אחוז מהבעיות נפתרות כשיש מי שמקשיב ומראה את הבעיה בפרופורציה אחרת. בהמשך, חשוב לי להמשיך לקדם את נושא הטיולים השנתיים, כך שכמה שיותר ילדים ייצאו אליהם. יחד עם היו"רים נגבש את היעדים".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש