פרסומת
דלג

בית חדש למשטרה

מאת: ● 24/11/2010 16:24 ● ערב ערב 2473
בצל פרשת בר לב שמסעירה בימים אלה את המשטרה, נערך בעיר טקס הנחת אבן פינה לבניין החדש של משטרת מרחב אילת. בטקס השתתפו בכירי המשטרה והמשרד לביטחון פנים, כולל המפכ"ל, השר לביטחון פנים ומפקד המחוז. הם חתמו על המגילה שהוטמנה באדמה ובירכו על הרגע שחלום התחנה החדשה הופך למציאות. השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', אף שחרר הצהרה, כי הוא מבטיח להעביר תשלום נוסף במקום משרד התיירות כדי להקים את משטרת התיירות באילת"אבן מאסו הבונים, היתה לראש פינה". במילים אלו פתח סנ"צ איתן גדסי, סגן מפקד המשטרה במרחב אילת, שהנחה את טקס הנחת אבן הפינה לבניין המשטרה החדש שאמור להיבנות ולעמוד על תילו תוך שלוש שנים. הבניין החדש יאכלס לא רק את משטרת ישראל, אלא גם את שרות בתי הסוהר עם מתקן מעצר, את מג"ב ואת שלוחת משטרת התנועה הארצית.
ימים לא קלים עוברים על בכירי משטרת ישראל בעקבות פרשת בר לב, אבל הקצינים הבכירים כולל ניצב יוחנן דנינו, מפקד המחוז הדרומי, המפכ"ל, רב ניצב דודו כהן, השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', קציני שב"ס ומג"ב שהגיעו להשתתף בכנס אילת לעיתונות, לא ויתרו על התענוג בחגיגה הזאת מול התקשורת כדי להוכיח, שלמרות הכל, יש גם עשייה חיובית.
במעמד קציני משטרה, אישי ציבור, רבני העיר ואנשי תקשורת, הוטמנה המגילה שעליה נכתב: "יהי רצון שהבניין אשר יעמוד על אבן יסוד זו, ימלא את ייעודו להאדרת קרנה של משטרת ישראל ויהווה נדבך נוסף בשמירה על ביטחון הפנים של תושבי האזור, לתפארת מדינת ישראל. נישא תפילה לאבינו שבשמיים, צור ישראל וגואלו, שישרה ברכתו על כל שוטרי משטרת ישראל בעמלם לאכיפת החוק ובעמידה על משמר ביטחון הפנים בארצנו, ישפיע הצלחה ממעל בכל מעשי ידיהם ויעטרם בכתר ישועה וניצחון. ידביר שונאינו תחתיהם ויקום בהם לפי הכתוב: כי ה' אלוקיכם ההולך עימכם להילחם עם אויבכם, להושיע אתכם, ה' עוז לעמו ייתן, ה' יברך את עמו בשלום".
"אנחנו כמשטרת ישראל מניחים פה אבן פינה לאחד מהמוסדות המרכזיים לשלטון ואכיפת חוק", אמר ניצב דנינו, "צריך להקים יחידות משטרה חדשות שמכבדות את יושביהן, ואני מאחל לכולנו מזל טוב".
לאחר הטקס אמר המפכ"ל, רב ניצב דודו כהן: "הקמת המרחב החדש תצעיד את התחנה והמרחב קדימה בכמה תחומים, בעשייה, בביטחון האישי, במלחמה בפשיעה, אבל בעיקר - בחיבור בין תושבי העיר לשוטרי מרחב אילת". המפכ"ל הודה לשר לביטחון פנים, להנהלת העירייה, לכל הגורמים במשטרה ובעיקר לשוטרי העיר: "הם עושים עבודה נהדרת כל השנה. מרחב אילת הוא מרחב יציב, איתן, ממלא את יעדי המשטרה והמחוז, יש לו הישגים מצוינים בשנה הזאת, ואני בטוח שהם יישמרו גם בשנה הבאה".
"חלמנו על זה, והחלום מתחיל להיהפך למציאות", אמר יצחק אהרונוביץ, השר לביטחון פנים והבטיח, כי ישלם את החלק הכספי של משרד התיירות, כדי לקדם את נושא משטרת התיירות. "זה חשוב לעיר, חשוב למשטרה, חשוב לתיירות, חשוב לפרנסי העיר ואני לוקח את זה על עצמי".
את הטקס סיימו כל הנוכחים בשירת התקווה, משם הם עברו להנחת אבן פינה במחוז הצפוני.