פרסומת
דלג

עיריית אילת אינה הורסת מקווה בלתי חוקי

מאת: עומר כרמון ● 2/2/2011 17:52 ● ערב ערב 2483
ארבעה חודשים לאחר שהוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה הורתה לעיריית אילת להרוס מבנה בלתי חוקי שהוקם בחצר בית חב"ד ברחוב נחל זרחן, המבנה עדיין עומד על תלו. לפני כחודש מסרה עיריית אילת ל'ערב ערב', כי ההריסה "תתבצע בימים הקרובים". אולם הדבר לא בוצע עד כה. ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, אמר על הדרישה להרס המבנה: "הבית הזה הוציא כל מיני פקחי בנייה מוזרים". "אמרתי לרב הכט: 'חבר'ה תמשיכו. ואנחנו נבנה פה בית לתפארה'"
עיריית אילת אינה הורסת מקווה בלתי חוקיארבעה חודשים לאחר שהוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה הורתה לעיריית אילת להרוס מבנה בלתי חוקי שהוקם בחצר בית חב"ד ברחוב נחל זרחן שכונת שחמון, המבנה עדיין עומד על תלו. לפני כחודש מסרה עיריית אילת ל'ערב ערב', כי ההריסה "תתבצע בימים הקרובים". אולם הדבר לא בוצע עד כה.

"פגיעה חמורה בשלטון החוק"


למרות שנבנה מבלי לקבל היתר בנייה כנדרש כחוק, הוועדה המקומית של עיריית אילת, בראשות ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי וסגנו, יפתח מזרחי, החליטה לפני כשנה להעניק אישורי בנייה למבנה בחצר בית חב"ד שיועד לשמש כמקווה. מספר שכנים ערערו על ההחלטה וטענו, כי המבנה צמוד לגדר הבניין ואף גבוה ממנה, דבר הגורם להסתרת הנוף, לפגיעה אסתטית ולירידה בערך דירותיהם. הם טענו, כי לפי תוכנית המתאר של השכונה, כל מבנה חייב להיות מרוחק לפחות ארבעה מטרים מהגדר. לדיון בערעור השכנים שהתקיים לפני שבעה חודשים, הגיעו רק שלושה מחברי הוועדה המקומית של עיריית אילת. שניים מהם נציגי ש"ס: יפתח מזרחי ויוסף כהן (ז'וז'ו). חברי המועצה שנעדרו הם: ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, יוסי חן, דני אדרעי, מישל לוי ורפי הוכמן. הוועדה החליטה לדחות את ערעור השכנים.
השכנים ברחוב נחל זרחן לא ויתרו והגישו ערר לוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה בבאר שבע. לפני ארבעה חודשים, הורתה הוועדה להרוס את המבנה וקבעה, כי החלטת הוועדה המקומית של עיריית אילת לאשר את הקמת המקווה, היא: "פגיעה חמורה בשלטון החוק ובסדר הציבורי שעלולה להוות תקדים גרוע לבנייה דומה במגרשים אחרים ברחבי העיר. אנו סבורים, כי מדובר בתוכנית שאינה סבירה, אינה בעלת היגיון תכנוני כלשהו ויש לסרב לה מכל וכל".

"רבי מאיר לא נתן לפקחי הבנייה למצוא גירעונות"


לפני כחודש, נחנך בית חב"ד בשכונת שחמון בטקס בהשתתפות השר לענייני דת והרבנים הראשיים. מארגני הטקס הסתירו את המבנה הבלתי חוקי באמצעות וילון, אך נושא המקווה הוזכר בדברי הנואמים: ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, החל בכך כשאמר: "הבית הזה הוציא כל מיני פקחי בנייה מוזרים. בכל פעם היו בודקים אם יש כאן חריגה. בהתלהבות שהייתה להם לבדוק אם יש חריגות בנייה בבית הזה. לא נתקלתי באף בית אחר. אפילו כשבנו מועדון למסתננים בלתי חוקי. לא התעניינו, כפי שהתעניינו במבנה הזה. אמרתי לו (לרב הכט, ע.כ): 'חבר'ה תמשיכו. ואנחנו נבנה פה בית לתפארה'". הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, ענה: "רבי מאיר, הבנתי את מה שאמרת על הפקחים שניסו לחפש פה גירעונות. אבל אשרינו שיש פה ראש עירייה, שלא נותן להם למצוא אותם". השר לענייני דת, יעקב מרגי, הוסיף: "מאיר יצחק הלוי, אל תיבהל. איפה שיש לחץ ושכנים דואגים, סימן שיש שם קדושה. זאת עיר הקודש, אילת".

עיריית אילת לא ענתה לשאלותינו. 'ערב ערב' יוסיף לעקוב ולדווח.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש