פרסומת
דלג

רפי הוכמן מבקש להוציא את לימור להב מסיעת 'ביטחון כלכלי'

מאת: עומר כרמון ● 2/2/2011 17:55 ● ערב ערב 2483
חבר הקואליציה ויו"ר סיעת 'ביטחון כלכלי לאילת', רפי הוכמן, פנה השבוע לראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, בבקשה שיכריז על לימור להב כפורשת מסיעתו. רפי הוכמן: "אם היא הייתה מצביעה נגד התקציב אבל לא הייתה אומרת מה שאמרה בישיבת המועצה, לא הייתי עושה זאת". לימור להב: "אני עדיין חברה בסיעת 'ביטחון כלכלי'
רפי הוכמן מבקש להוציא את לימור להב מסיעת 'ביטחון כלכלי'חבר הקואליציה ויו"ר סיעת 'ביטחון כלכלי לאילת', רפי הוכמן, פנה השבוע לראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, בבקשה שיכריז על חברת המועצה, לימור להב, כפורשת מסיעתו. בהתאם לחוק, אמור ראש העירייה לפנות ללימור להב כדי לשמוע את תגובתה ולאחר מכן להודיע לפקיד הבחירות כי היא אינה חברה עוד בסיעה שזכתה בבחירות האחרונות בשלושה מושבים במועצת העיר. אם תבקש להישאר בסיעה, יכולה להב לפנות לבית המשפט המחוזי ולערער על ההחלטה. להב אמרה ל'ערב ערב', כי נכון לעכשיו היא עדיין חברה בסיעת 'ביטחון כלכלי'.

להב: "אני מעדיפה להצביע בהתאם לצו מצפוני"


בישיבת המועצה האחרונה, בה אושרה ברוב קולות הצעת תקציב העירייה לשנת 2011, הכריז הוכמן על משמעת סיעתית והורה לשני חבריו לסיעה: ד"ר מאיר ויסנוביץ' ולימור להב, להצביע בעד ההצעה. להב לא צייתה להוראה ואמרה: "אם חבריי לסיעה מתכוונים להצביע בעד התקציב, גם השנה אני מתכוונת להיות לא ממושמעת ולהצביע נגד. אם המשמעות תהיה שרפי (הוכמן, ע.כ) יספק את יצר הנקמנות סופסוף ויפריש אותי מהסיעה, אני בהחלט לוקחת את זה בחשבון. אני מעדיפה היום להצביע בהתאם לצו מצפוני, למען תושבי אילת. ובוחרת בשמחה, לא להיות חלק מסיעה, שלצערי, כבר שנה, זאת לא גאווה גדולה להיות חלק ממנה".

הוכמן: "להב לא הציעה אלטרנטיבה"


כזכור, לפני שנה בדיוק, החלה להב בפעילותה האופוזיציונית, כשהצביעה נגד הצעת התקציב לשנת 2010, בניגוד לעמדתו של יו"ר הסיעה שלה, שבחר להישאר בקואליציה ולהצביע בעד.

מדוע בשנה שעברה לא ביקשת להוציא את להב מהסיעה והשנה כן? שאלנו את רפי הוכמן.
"אם במשך שנה, לא מצאה לימור להב את הדרך לדבר אתי, אין סיבה שהיא תהיה בסיעה שלי. אם היא הייתה מצביעה נגד התקציב אבל לא הייתה אומרת מה שאמרה בישיבת המועצה, לא הייתי עושה זאת. אבל ברגע שאמרה ש'אני פועל מתוך נקמנות', והיא מצביעה נגד התקציב מכיוון 'שהוא רע לתושבי אילת', לא הייתה לי ברירה. אני גרמתי לשינויים בתוך התקציב: כל הבקשות שלי נענו, ולכן הצבענו בעד. לימור להב לא הציעה שום אלטרנטיבה לתקציב, ולכן לא הייתה לה שום סיבה להצביע נגדו. כתבתי למאיר יצחק הלוי שבאתי על סיפוקי במסגרת התקציב לאחר שנענו כל הדברים שביקשתי לשנות בו".
אילו סעיפים הצעת לשנות בתקציב ואכן השתנו בפועל?
"אחד הדברים הבולטים הוא העלאת התקציב של האגודה למען הקשיש. דאגתי גם להעלאות תקציבים לפרויקטים עליהם תשמעו בהמשך".

לימור להב מסרה בתגובה ל'ערב ערב': "בבואי להצביע נגד הצעת התקציב, הייתי מודעת בהחלט לכך, שעל פי חוק, הצבעתי זו יכולה (אך לא חייבת להיות) עילה לכך שרפי הוכמן יבקש להכריז על פרישתי מהסיעה. מכיוון שאני מצביעה תמיד על פי צו מצפוני ובהתאם לטובתם של תושבי אילת, אותם אני מייצגת, בחרתי זו השנה השנייה ברציפות, להצביע נגד התקציב ובניגוד לעמדת שני חברי סיעת 'בטחון כלכלי לאילת' הנוספים, אשר הצביעו כידוע בעד התקציב".

'ערב ערב' יוסיף לעקוב ולדווח.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש