פרסומת
דלג

לפעמים חלומות מתגשמים

מאת: ● 9/2/2011 16:20 ● ערב ערב 2484
היה צריך לשפשף את העיניים כדי להאמין. על הפרקט באולם 'בגין' עלו לשחק שמות גדולים של שחקנים, שפיארו בזמנו את כותרות העיתונים בעולם, שחקני 'ריאל מדריד' ו'מכבי תל אביב'. לטורניר על שם אודי סגל הצטרפו גם 'הפועל ירושלים' וחבל אילות בחגיגת כדורסל, שנמשכה יומיים ובסופה הוכתרה 'ריאל מדריד' כאלופת הטורניר
לפעמים חלומות מתגשמיםלפני כחודשיים, פורסם לראשונה בעיתון 'ערב ערב' על הכוונה להביא לאילת את קבוצת הכדורסל של 'ריאל מדריד' האגדית. כבר אז הורמו גבות ונזרקו כל מיני ספקולציות לאוויר, כאילו מדובר בספין תקשורתי, אך בסופו של דבר, הגיעה 'ריאל מדריד' עם גדולי כוכביה הוותיקים ונטלה חלק בטורניר המסורתי לזכרו של מאמן העבר, אודי סגל.

כל חובבי הכדורסל, המבוגרים שגדלו על היריבות המושבעת בין ריאל למכבי והצעירים שבדקו ב'גוגל' ועד היום זוכים לשמוע על ההיסטוריה של כוכבי הכדורסל האירופאי, הגיעו בהמוניהם כדי ליהנות מחגיגת כדורסל, שלא זוכים לראות כל יום. אז נכון, דוקטור חואן אנטוניו קורבלאן, שבזמנו עשה הרבה צרות למכבים, רק עמד על הקווים, אולסי פרי וטל ברודי הגיעו על אזרחי, כדי לכבד את המעמד, חילקו חתימות והצטלמו עם כל אחד שרק רצה ולצמד, מיקי ברקוביץ' את מוטי ארואסטי החלודים, היה כח לשחק רק כמה דקות, אבל הספרדים, אפילו הזקנים שבחבורה, הפתיעו את כולם עם הכושר הגופני שלהם והצליחו לגבור בקלילות על הצעירים מבין ותיקי 'מכבי תל אביב'.

ויוה אספניה


הטורניר באילת, בהשתתפותה של 'ריאל מדריד', הוא בלתי נשכח. מלבד העובדה שמדובר בחתיכת היסטוריה, זו הפעם הראשונה שקבוצות ספורט בקנה מידה כזה מגיעות לאילת. מבלי לזלזל חלילה בישראלים, יש לנו הרבה מה ללמוד מהספרדים. חוץ מזה שהם הגיעו לאילת כדי לטייל, הם עמדו בכל ההתחייבויות שלהם. כבר מההתחלה, בשלב הגישושים, הם גילו עניין רב בטורניר שבו משתתפת מכבי. הם חשבו על כל פרט קטן, הם הכינו לוגו משלהם לטורניר, הכינו חולצה של 'ריאל מדריד' עם השם של אודי סגל, חולצה שהעניקו במתנה למשפחה, הכינו מתנות למארגנים ועשו כל מה שביקשו מהם. הם התייצבו בסגל מלא למסיבת העיתונאים בלשכת ראש העירייה, משם המשיכו לביקור בבית החולים 'יוספטל', הצטלמו עם כל מי שרצה ואפילו גילו חביבות יתר.

גם המשחקים על הפרקט יצרו עניין רב, והארגון היה מרשים. הרבה קרדיטים מגיעים ליעקב מלכה ועיריית אילת. למרות קרחות בולטות ביציעים, שלא היו מלאים עד אפס מקום, אסור לשכוח שבמקביל לטורניר הזה, התקיים טורניר טניס היסטורי ראשון במרכז הטניס המשודרג באילת, מרחק של קילומטרים ספורים מאולם 'בגין'. חבילות הנופש והכרטיסים לגביע הפדרציה בטניס נרכשו מראש, כך שיש חלוקה בשני אירועים בסדר גודל כזה.

בסופו של דבר, גברה קבוצת 'ריאל מדריד' בגמר על 'מכבי תל אביב' 60: 72 והדיחה אותר מתואר אלופת הטורניר בשנתיים האחרונות. את כותב השורות האלה וכמה אחרים הטרידה יותר השאלה מה יהיה בשנה הבאה, בטורניר לזכרו של אודי סגל, אחרי שהמארגנים הציבו רף גבוה בדמותה של 'ריאל מדריד'?