פרסומת
דלג

הקרב על 'הפועל'

מאת: ● 16/3/2011 22:42 ● ערב ערב 2489
פרשת קבוצת הכדורגל הנוספת, שאמורה לקום באילת מטעם עמותת 'הפועל', מסעירה את חובבי הכדורגל בעיר. מצד אחד, אבי אזולאי, יו"ר ההסתדרות במרחב אילת שרוצה להקים קבוצה: "אני בעל הבית היחידי במרחב". מצד שני, הנהלת עמותת 'הפועל', שמסרבת בתוקף לפתוח קבוצת כדורגל כזו - מישל אלהרר, יו"ר עמותת 'הפועל אילת': "לא תקום ולא תהיה קבוצת כדורגל נוספת, תחת השם של 'הפועל אילת'". מה שבטוח, אף אחד מהם עדיין לא אמר את המילה האחרונה. אגב, על הבקשה לתקציב מוועדת התמיכות לקבוצת כדורגל של 'הפועל' חתומים גבי ארז ומישל אלהרר
הקרב על 'הפועל'

תהיה קבוצת כדורגל נוספת בעיר או לא תהיה. זו הפרשה שמעסיקה בימים אלה אוהדי כדורגל ועסקנים בעיר. הידיעה שפורסמה בשבוע שעבר בלעדית בעיתון 'ערב ערב' על הקמתה של קבוצת כדורגל נוספת בעיר, מטעם 'הפועל אילת', עוררה את זעמם של אנשי עמותת 'הפועל אילת', שמסרבים בתוקף להקים קבוצת כדורגל תחת חסותם. מנגד, יו"ר ההסתדרות במרחב אילת, אבי אזולאי, מפעיל לחץ כבד על חברי ההנהלה לפתוח קבוצה, והפיצוץ השבוע בין הצדדים היה בלתי נמנע.

תמונת כתבה


באחת מישיבות העבודה האחרונות של עמותת 'הפועל', בה נכחו כשבעה חברי הנהלה מתוך תשעה, הוחלט פה אחד לא להקים קבוצת כדורגל נוספת בעיר, במסגרת 'הפועל אילת'. יתר על כן, להנהלת עמותת 'הפועל', בראשותו של מישל אלהרר, הגיעו לאחרונה דיווחים, כי אבי אזולאי מדבר בשם העמותה ומנסה להתערב בהחלטותיה. בשבוע שעבר, שיגרו חברי הנהלת 'הפועל אילת' מכתב, החתום על ידם ובו נאמר: "בימים האחרונים, הובא לידיעת חברי הנהלת 'הפועל אילת', שאתה מדבר בשם העמותה. אנו מבקשים בכל לשון של בקשה, ולמען הסדר הטוב, לא לדבר בשם עמותת 'הפועל אילת' ולא להתערב בשום החלטות כגון: 'בית הפועל' וכו'. עמותת 'הפועל אילת' היא עמותה עצמאית, שיש לה חברי הנהלה כדין, ורק הם רשאים לדבר בשם העמותה או לייצג אותה".
למרות ההתנגדות הקשה שבה נתקל אבי אזולאי, הוא הודיע בשבוע שעבר על הקמתה של קבוצת כדורגל נוספת, מטעם 'הפועל אילת'. אזולאי, שאמור לשמש כנשיא הקבוצה החדשה, הודיע בשבוע שעבר, כי 'הפועל אילת' אמורה לצאת לדרכה כבר בעונה הבאה בליגה ג'. בשבוע שעבר פורסם, כי בשנותיה הראשונות, תפעל הקבוצה במתכונת של קבוצת בוגרים בלבד, ללא קבוצות ילדים, נערים או נוער. הקבוצה תהיה על טהרת השחקנים האילתים, שלא ירוויחו שכר. בקבוצה יש כבר סגל של 25-30 שחקנים, שהביעו נכונות להצטרף אליה. כמו כן, הוגשה בקשה רשמית לקבלת תקציב מוועדת התמיכות העירונית בסכום של כ- 300 אלף שקלים. עוד נודע, כי בקבוצה מתכוונים להקים את חדר ההלבשה והמחסן במתחם 'בית הפועל' הישן, בדיוק במקום שבו היה חדר ההלבשה של 'הפועל אילת' המיתולוגית, אבל כאמור, בעמותת 'הפועל' זועמים על אבי אזולאי בטענה שהוא מתערב להם בהחלטות ועושה כראות עיניו, למרות שיש החלטה רשמית שלא להקים קבוצת כדורגל נוספת.

יו"ר עמותת 'הפועל אילת': "אנחנו לא נשמש כצינור להעברת כספים"


"אנחנו לא בנויים שתהיה לנו בעמותה קבוצת כדורגל, חוץ מזה אנחנו גם לא מעוניינים", אמר השבוע יו"ר עמותת 'הפועל אילת', מישל אלהרר. "אין לנו את היכולת והאמצעים להתעסק עם זה. אנחנו לא נשמש כצינור להעברת כספים, אנחנו לא צינור של אף אחד", הוסיף אלהרר, "היינו צינור של קבוצת הכדורסל, 'הפועל אילת', והשנה התנתקנו מהם. העברתי את קבוצת הכדורסל ישירות למרכז 'הפועל', שיקבלו את התקציב מהם. חתמתי על מסמך שאני לא מוכן שהכסף יעבור דרכי, אלא יילך ישירות אליהם. הזדעזעתי מאוד לשמוע על הכוונות של אבי אזולאי ודני אדרעי, שום דבר ממה שהם אמרו או עשו לא נעשה בתיאום איתנו, עם עמותת 'הפועל'. יש לנו חברי הנהלה, ורק הם יכולים לקבוע האם להקים קבוצה או לא. לא רשמנו אף קבוצת כדורגל להתאחדות, לא חתמנו על אף מסמך בהתאחדות ובטח שלא מילאנו טפסים. הם יכולים להקים קבוצת כדורגל, לא אצלנו. אני אומר את זה חד משמעית, באגודה לתרבות גופנית של 'הפועל אילת' לא תקום קבוצת כדורגל", אמר אלהרר בתקיפות ובצורה שלא משתמעת לשתי פנים.
"אבי אזולאי ודני אדרעי מנסים לחתור תחתיי ותחת העמותה. עדיין לא הבנתי מהם רוצים לעשות. הזמנתי ישיבת הנהלה דחופה ליום רביעי (לאחר סגירת הגיליון), כדי לספר לחברי העמותה מה קורה ועל מה שאבי אזולאי מנסה לעשות. נראה מה יהיו ההחלטות, אני לא עושה שום החלטה לבד, הכל נעשה דרך חברי העמותה. אנחנו תשעה חברים וכל אחד מחליט לבד. עדיין לא הצלחתי להבין לאן אבי אזולאי ודני אדרעי מנסים להגיע, אבל אני בודק את עצמי".

הם רוצים בין היתר להקים את חדר ההלבשה של הקבוצה ב'בית הפועל'?
"זה בוודאות לא יקרה אף פעם. 'בית הפועל' שייך לעמותת 'הפועל' למשך שש השנים הקרובות, וככל הנראה אנחנו נעשה שיתוף פעולה עם עיריית אילת, בשיפוצים של 'בית הפועל'. זה עדיין לא מאושר, אבל אנחנו מדברים על זה. ל'בית הפועל' הם לא יתקרבו, ואני אומר זאת בוודאות. עדכנתי את ראש העירייה בפרשה ואמרתי לו שכל זה לא נעשה בהסכמתי ובכלל לא בהסכמת חברי העמותה. אנחנו אומנם כפופים להסתדרות, אבל העמותה שלנו עצמאית. בתקנון שעשו במרכז 'הפועל' לפני כשלושים שנה כתוב שאנחנו כפופים להסתדרות, וכל פעולה חריגה שאנחנו עושים, כמו להחליף שם או לעשות דברים משמעותיים, אנחנו חייבים את האישור של ההסתדרות למהלך. מעבר לזה, אנחנו עמותה עצמאית לכל דבר. אנחנו לא כפופים להוראות שלהם ורשאים לעשות לנכון מה שאנחנו חושבים".
מה אומרים באופן כללי חברי העמותה על הפרשה הזאת?
"גועל נפש, זה מה שהם אומרים. מי הרשה לעצמו לעשות מהלכים כאלה, מבלי ליידע את חברי העמותה?. בסך הכל התבקשנו על ידי אבי אזולאי לפנות להתאחדות, כדי לבדוק מה הקריטריונים לפתיחת קבוצת כדורגל בליגה ג', בשנת 2012 ואת זה אמרתי שלא אכפת לי לעשות. שלחתי מכתב להתאחדות. מעבר לזה, אין שום התקדמות, לא קיבלנו תשובות, לא רשמנו את הקבוצה, אין בכלל קבוצה, אין כלום, אז איך אומרים שיש קבוצה כאשר אנחנו לא הקמנו בכלל קבוצה? אני לא מבין. כל מי שפנה אליי מחברי העמותה היה נסער, הרי איך הם יכולים להרשות לעצמם לדבר בשמנו?".

אתה כועס על אבי אזולאי?
"מאוד, איכשהו עשינו אתו שיתוף פעולה מסוים, והוא עשה מעשה לא יפה, שלא ייעשה. הוצאתי לאזולאי מכתב לפני כשבועיים ובו ביקשתי ממנו שלא לדבר בשם העמותה, לא להתערב לנו בעמותה, בדרך הניהול שלנו. הדבר היחיד שאבי אזולאי יכול לעשות זה לבקר אותנו, לבקש דו"חות ולבדוק אם הניהול של העמותה תקין או לא. מעבר לזה, אין לו שום זכויות בעמותה".

יש לך מסר להעביר לו?
"שלא ידבר בשמנו. אם הוא רוצה לומר משהו, שיפנה אלינו. הוא לא מונה להיות דובר של העמותה, הוא גם לא הוסמך לומר דברים בשם העמותה".

חברי הנהלה: "ההתנהגות של אזולאי לא ראויה"


חלק מחברי הנהלת עמותת 'הפועל' באילת עומדים לצדו של היו"ר, מישל אלהרר ומצדדים בעמדתו במלחמה מול אבי אזולאי. אחד מחברי ההנהלה אמר ל'ערב ערב': "יש יו"ר ויש חברי הנהלה, ומי שמחליט מה שקורה בתוך אגודת 'הפועל אילת' זה רק הם. יש ישיבות, הצבעות והחלטות, ושם מתקבלים הדברים, לא מחוץ לחדר. אם יש מישהו שרוצה להקים קבוצת כדורגל, הוא מוזמן לעשות זאת איך שהוא רוצה וכמה שבא לו עם הכסף שיש לו, אבל לא דרך עמותת 'הפועל'. אנחנו לא רוצים קבוצת כדורגל בעמותה שלנו, אנחנו לא רוצים גיבנת. מה שעשו ועדיין עושים אבי אזולאי ודני אדרעי זה הכי חמור שיכול להיות". חבר ההנהלה הוסיף: "הם מנסים בדרך לא ישרה להדיח את היו"ר, מישל אלהרר, בגלל שהוא לא מסכים עם הדעות שלהם. הם פותחים במלחמה מיותרת לגמרי. שיקימו עמותה, שיחכו שנתיים ויבואו אחר כך לבקש תמיכות, שיתנהלו בצורה מסודרת, אותי הדווקא הכעיס שאזולאי ואדרעי ניסו לפעול מאחורי גבו של היו"ר, מישל".
"פנינו להתאחדות לכדורגל כי יש בתקנון חוק שאומר כי קבוצת כדורגל בוגרת לא יכולה להיפתח מבלי שתהיה לה קבוצת נוער", אמר השבוע חבר הנהלה אחר, רואה החשבון, גיא מלר. "עוד לפני שקיבלנו תשובה מההתאחדות, אבי אזולאי כבר תפר את החליפה והחליט, בצעד שרירותי, שהוא פותח קבוצה ופועל מאחורי גבינו בשם 'הפועל'. אנחנו כועסים על אבי אזולאי כי זו לא התנהגות ראויה, זה לא נכון, לא הולכת להיות קבוצת כדורגל מטעם 'הפועל'. אולי אזולאי ואדרעי עושים מלחמות בפוליטיקה ומשתמשים בגב של 'הפועל', אבל זה לא קשור אלינו. אנחנו לא בעד הקמת שתי קבוצות כדורגל בעיר. אזולאי חותר תחת מישל, אבל בשורה התחתונה, קבוצה של 'הפועל' בעמותה שלנו לא תהיה".

אבי אזולאי: "אני האחראי מספר אחת על עמותת 'הפועל אילת'"


אבי אזולאי, יו"ר ההסתדרות במרחב אילת, לא מבין על מה כל המהומה. "מה יש להם לדאוג, הקבוצה הזאת שאנחנו רוצים להקים, אמורה בסך הכל להיות עוד חוג לכדורגל, שיבואו לתמוך ב'בני אילת'. הקבוצה של 'הפועל' לא אמורה להפריע להם".

בעמותת הפועל אומרים שאתה חותר תחת היו"ר, מישל אלהרר?
"הכל היה מתואם עם מישל. זה נכון שהוא העלה ספקות לגבי קבוצת כדורגל נוספת, אבל לצערי הרב, הוא מונחה על ידי גורמים מסוימים, הוא משרת את האינטרסים הפוליטיים שלהם ולא את האינטרסים הציבוריים של העמותה, שבנויה לצרף קבוצת כדורגל נוספת וצריכה לתת מענה ל- 25 או 30 חבר'ה אילתים נטו, כולם בהתנדבות ללא שכר. הקבוצה הזאת יכולה לתת לנו, לעירייה ולתושבים בסך הכל חוג לכדורגל בליגה ג'. אף אחד לא שואף חס וחלילה להיכנס בין הרגליים של 'בני אילת'. אף אחד לא חושב שהעירייה צריכה לקצץ ל'בני אילת', בשביל לתת ל'הפועל', ומישל, לצערי הרב, כנראה לא מבין את תפקידו כיו"ר עמותת 'הפועל'". עוד אמר אזולאי: "אלהרר פועל משיקולים זרים לחלוטין. אני קורא לזה לשרת את אותם גורמים פוליטיים, שלא רוצים שתקום קבוצת כדורגל נוספת, והוא משרת אותם, הוא לא משרת את האינטרס הספורטיבי שעליה העמותה בנויה. מישל כנראה שכח. העברנו את שרביט הניהול אליו לא לפני זמן רב, רק בשנה האחרונה, על ידי גבי ארז, על מנת שהוא ימשיך לשרת את האינטרסים הספורטיביים של העמותה. לעמותת 'הפועל' אין שום אינטרס אחר, חוץ מלנסות להקים קבוצות ובין השאר, גם קבוצה בליגה ג'. לצערי הרב, מישל רואה את התמונה מהיבט זר לחלוטין, וזה משרת את הגורמים המתנגדים להקמת הקבוצה. זה רע מאוד. אנחנו נראה איך פותרים את הבעיה בימים הקרובים".

הנהלת העמותה החליטה פה אחד שהיא לא רוצה קבוצת כדורגל נוספת?
"אני לא מתערב בניהול העמותה, אבל אני האחראי מספר אחת כמבקר העמותה מטעם ההסתדרות על כל הפעולות, על כל צעד ושעל שהם עושים. אני בעל הבית היחידי במרחב. מישל בעצמו יודע, והוא בדק את זה מול המבקר של ההסתדרות, הוא כבר עשה שיעורי בית. עובדה שגבי ארז, חבר ההנהלה ומורשה חתימה, הוא זה שחתם על הטפסים לוועדת התמיכות של עיריית אילת".

ביום רביעי תתקיים ישיבת הנהלה דחופה בעמותה על הפרשה הזאת, מה אתה אומר?
"אם יחליטו ביום רביעי סופית שלא תקום קבוצה, שיחליטו. בסיטואציה כזאת, אני רואה פגיעה בציבור הספורטיבי של העיר, שמעוניין בקבוצה נוספת, ויכול להיות שאני אבקש מההסתדרות שתסיר מהעמותה את השם 'הפועל', שיקראו מצדי לעמותה הפרטית שלהם - עמותת הירח. כל עוד שהם תחת 'הפועל', הם תחת הביקורת שלי".

חבר המועצה דני אדרעי, מי שיזם את המהלך להקמת קבוצת כדורגל, יחד עם אבי אזולאי, אמר השבוע באופן נחרץ, כי תהיה קבוצת כדורגל של 'הפועל'. "על אפו ועל חמתו של מישל אלהרר תהיה קבוצת כדורגל של 'הפועל'", אמר השבוע אדרעי בתגובה, "עמותת 'הפועל' לא שייכת לו, הוא מונה מטעמים זרים לתפקיד, ואני מקווה שבשבוע הבא הוא כבר לא יהיה בעמותת 'הפועל'. המטרה שלנו היא בסך הכל לתת לאילתים לשחק בקבוצה הזאת, אבל יש כאלה שתוקעים מקלות בגלגלים. אני מבטיח לך שבעזרת השם תהיה קבוצת כדורגל של 'הפועל אילת' בליגה ג', למרות כל הקשיים שמציבים בפנינו". לגבי הטענות כי אדרעי ואזולאי עושים מלחמות בפוליטיקה על הגב של 'הפועל', אמר אדרעי: "כל הסיפור הזה בכלל לא שייך לפוליטיקה. כחבר מועצת עיר אני מייצג את רצונו של הציבור, ואנחנו נילחם עד הסוף בשביל זה".

אגב, לידי מערכת העיתון הגיע העתק מטופס הבקשה לקבלת תמיכות מעיריית אילת לשנת 2011. בטופס התבקשה ועדת התמיכות לתמוך בתקציב של כ- 300 אלף שקלים עבור קבוצת כדורגל בליגה ג' ו- 200 אלף שקלים נוספים עבור קבוצת כדורגל נשים. את הכספים הללו במידה ויאושרו התבקשה ועדת התמיכות להעביר לחשבון עמותת 'הפועל' בבנק הפועלים, סניף אילת ועל הבקשה חתומים חבר העמותה, גבי ארז, יו"ר העמותה לשעבר ונציג ההסתדרות בעמותה ו...מישל אלהרר, יו"ר העמותה, שמתנגד להקמת הקבוצה. אלהרר: "כשנודע לי כי הדו"ח הוגש לעיריית אילת, ניגשתי למשרדי הגזבר ומחקתי את שמי מטופס הבקשה".