פרסומת
דלג

הסבתא הדליקה נר – ונספתה

מאת: עומר כרמון ● 29/3/2011 10:46 ● ערב ערב 2064
בשריפה שפרצה ברחוב ששת הימים, מצאה את מותה תיירת מרוסיה, מרינה שמיקובה, בת 79. בימים אלו, חוגגים הנוצרים את חג הפסחא, והמנוחה, נוצריה אדוקה, הדליקה נרות כדי להתפלל. נבדקת האפשרות לקבור אותה באילת, מכיוון שמרבית בני משפחתה מתגוררים בעיר
הסבתא הדליקה נר – ונספתהבשריפה שפרצה ביום שלישי בבוקר ברחוב ששת הימים, מצאה את מותה תיירת מרוסיה, מרינה שמיקובה, בת 79. חקירת משטרת ישראל, כיבוי אש ומד"א, מצאה כי לא מדובר בפלילים.

דובר מרחב אילת, פקד ליאור בן סימון, מסר ל'ערב ערב', כי בימים אלו, חוגגים הנוצרים ברוסיה את חג הפסחא והמנוחה שביקשה להתפלל, הדליקה נרות שגרמו למותה. לפני מספר חודשים, הגיעה מרינה שמיקובה לאילת מרוסיה, כדי לשהות לצדם של נכדותיה וניניה המתגוררים בעיר. היא מצאה את מותה בדירת אחת מנכדותיה, בקומה רביעית ברחוב ששת הימים 182. בזמן השריפה, לא היה אדם נוסף בדירה.

זמן קצר לאחר הגעת הידיעה על מותה הטראגי של סבתן, הגיעו למקום שתיים מהנכדות ההמומות והתקשו לעכל את הבשורה המרה. הנכדה השלישית שהתה בזמן השריפה בתל אביב, ומשפחתה המתינה עד שובה לאילת, כדי לספר לה על מה שאירע.

דובר כיבוי אש אילת, שחר זייד, מסר ל'ערב ערב', כי בעקבות דיווח של אזרחים על עשן בבניין 7015, הגיעו למקום מספר צוותים שהבינו מיד כי מקור השריפה הוא רחוב ששת הימים 182. דובר התחנה טען, כי מרגע הקריאה עד להגעת הכוחות לאזור, חלפו ארבע דקות בלבד. לדבריו, לא ניתן היה למנוע את השריפה, ועל פניו, נראה כי כוחות ההצלה לא ביצעו טעויות מהותיות. "דלת הכניסה לדירה הייתה נעולה", מסר זייד, "הכוח ביצע פעולות ראשונות של פריצת דלת וחדירה למבנה. כמו כן בוצעה חדירה לדירה דרך החלון, באמצעות מנוף".

למרות שהמנוחה היא תיירת נוצרייה, נבדקת האפשרות לקבור אותה באילת - מכיוון שמרבית בני משפחתה מתגוררים בעיר.